Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szazbolha

    addikt

    válasz Irmscher 353 #34592 üzenetére

    Az attól függ hol vannak keresztezve.
    Egy szélessávú hangszórót arra használnék, hogy a frekvenciatartomány minél nagyobb részét, minél egyenletesebb hangnyomás válasszal adja le.
    Szerintem, ha 8-10Khz felett van a keresztezés, akkor szélessávú tengelyét kell figyelembe venni. A magassugárzót meg közel helyezni hozzá.

    Kompromisszumok, kérdések:
    mindkét hangszóró legyen kívül szerelt? (ha eltakarja a selyem akkor igen)
    a magas legyen belül szerelve mint a szélessávú? (passz)
    a szélessávú legyen eltolva vízszintesen? (nem tenném)
    a magas legyen eltolva vízszintesen? (10Khz vágás felett nem tenném)

    Tartod a 63L-t? Fülmagasság közelében is egy lapos magas dobozod lesz.
    Lábak? bútorláb, vagy pl. oldalfalakból képezve. (10cm-s bútorláb is tud bután kinézni)

  • szazbolha

    addikt

    válasz Irmscher 353 #34592 üzenetére

    Az Audio Nirvana [link] oldalán van 300 Diy doboz ami mintát adhat. Néhány műszakilag elvetemült megoldás, de van sok szép kivitelezés is.
    Szerintük Breflexet kell építeni a szélessávúakból. Szerintem a modern vagy sajátgyártásúakra gondol a cég szerzője (lásd veboldaluk). Ők elvetik a TL megoldásokat. És szerintem helyesen rávilágítanak arra, hogy a kürtős megoldások is mély hangszóróra lennének jók, a közép tartományban sok torzítással terheltek. Ennek ellenére sokan építenek különféle TL-eket, én is csináltam párat szélessávúval, de sosem lett jó, bár kellemes hangjuk volt, míg megnem mértem, vagy ki nem halottam bizonyos frekiken a hibát.. A magyar SONIDO házmintái is ezt követik és azt olvasom elégedettek a vájt fülű tulajok.

    A te orionod retró "kivitel" biztosan más paraméterekkel készült mint a mostani erőteljes valódi szélessávúak (pl W8-2145, W5-2143 / 18-20Khz-ig megy), de nem ismerem a T/S paramétereit, viszont kb azonos korszakban gyártották mint SABA greencone 20cm-s hangszóróit amiből nagyon sok Diy megoldás született, nagy darabszámban gyártották .
    Elvétve látni BassReflexet, és gyakran van kétutasban magas hangszóróval.

    Persze lehet a nyitott alj elrendezéssel kísérletezve sem kapnál jobb hangzást.
    A doboz elején lévő nyílást tisztáznám, hogy belül mi is van. Tippem hogy semmi, olyan mintha egy 1,2 cm hosszú csöved lenne a nyílásnak megfelelő keresztmetszettel.

Új hozzászólás Aktív témák