Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyulank

    addikt

    válasz szazbolha #33915 üzenetére

    De te hol élsz? Kinek célja, hogy valami a legjobb legyen, és legolcsóbb? Az a cél, hogy vegyé! Abból nem tudod kiválasztani, hogy milyen kell, ami van. Pedig a cél, hogy sok legyen. Nem azért van sok semmiből, mert nem lennénk meg nélkülük. Kit érdekel az izlésed? Az igényed? Tizen évek alatt nem tudtam meg pl. a hangszóróim adatait, ami alapján írkálhatnék valami tervezőbe. Ha az lenne a cél, hogy a számodra legjobbat vedd meg, akkor ha már tudod valamiről, hogy milyen kell, már az alapján válogatsz. Itt van az internet meg minden, mégse lehet szerinted megoldani, hogy mondjuk ne egyenként kelljen rákeresni minden terméknél, mondjuk rádiónál az érzékenységre, sőt, hogy egyáltalán megtaláld? De ha meg arról beszélünk, amiről te, még ha olyan világban élnénk, amiben lehet tudni az adatokat, pont azért, mert a hang mindentől függ, az életben nem találnád meg melyik lenne a tökéletes. Viszont le lehetne egyszerűsíteni, ha lenne az embernek lehetősége meghallgatni ismert frekvenciagörbéjű, lehetőleg egyenletes, monitorfülhallgatón valamiket, úgy beállítani, ahogy legjobban tetszik, aztán ebből már szerintem meg lehet tervezni, hogy valamelyik hangszóró, valamekkora szobában milyen dobozban szólna azt megközelítően. Abban is biztos vagyok, hogy a mai technikával olyan programokat lehet csinálni, amik mindent figyelembe vesznek. De abban is biztos vagyok, hogy rengeteg hangszóró, és hangdoboz van, ami senki szerint sem jó. Egyébként a zenés topikban le is írják, hogy ott a minőségi audiofil hangzásnak azt tartják, ami pontosan visszaadja azt, amit a hangmérnök kikevert. De ezzel senki nem találkozik, és innentől kezdve nem hiszem, hogy olyan objektív akárki ízlése. Kb. mindenki a sokol rádió ellenkezőjét akarja hallani, és kész. Jó, még a fejhallgató topikban meg általában V hang görbét ajánlanak azt hiszem, de az gondolom a diszkósoknak tetszik, általában egyenletes, és mélykiemeléses szokott tetszeni a rock zenét szeretőknek szerintem. És még valami. Nem mindegy, hogy hova rakod, nem mindegy, hogy milyen távolságban vannak akár egymástól egy hangfalon belül a hangszórók. De a subról is azt mondják sokan, hogy lent legyen és kész, pedig vannak olyan helyek, akár a faltól távolabb is, ahol sokkal hangosabbnak hallatszik. Csak így leírtam amik eszembe jutottak, amiket olvastam. Mondjuk utóbbi neked számíthat sokat, ha méregeted, szerintem ugyanott mérd!

    ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22621.3527 Ubuntu 24.04 x64

Új hozzászólás Aktív témák