Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szél

    tag

    válasz dark bit #232 üzenetére

    Jól van nézzük!
    Hangváltó csúcsminőségű ha:
    - speciális, magas minőségű tekercseket és nyáklemezt stb. alkalmaznak. A nagyok is össze-vissza csinálnak 6-24db-es meredekségig.
    A többi szerintem OK.

    A show-t csak azért írtam, mert hallottam már egyet-mást. Nem csak elmélet, gyakorlat sem árt! Az aktív hangváltó jó dolog, csak ne dobná meg annyival a költségvetést (3 utasnál 3 végfok/csatorna). Az aktív hangváltónak viszont azaz értelme, hogy már az erősítés előtt szét van bontva frekvenciatartomány és nem a hangfalnak kell ''szerencsétlenkednie'' vele (nagyon nagyon röviden).
    Elhiszem, hogy lehet 80e Ft-tól aktív hangfalat kapni, de lehet 1000-ért számítógépes hangfalat is venni és hogy szól... (sz*rul).

    A Klinger könyvet NEM ismerem, így a tartalmát sem tudtam, max ráhibáztam valamire, amit Te nem poénosan fogtál föl.

    Harag nincs (nekem nem is volt). Megbeszéljük, ha van valamilyen próbléma.

  • DDL

    őstag

    válasz dark bit #232 üzenetére

    Egy hangváltó is kompromisszum. Az elmélet ugye azt mondja, hogy minél határozottab legyen az elválasztás. Igen ám, de ezek a fránya váltók sajna nem csak a frekit módosítják, hanem a fázisát, és a futásideját is a jelnek. Az energia mérlegről nem is szólva. Egy 6dB/oktávos passzív váltót még csak-csak lehet futásídőre korrigálni, de akkor a fázisa megy el, vagy az energia mérlege, vagy mind a kettő. Ha esetleg mégis siekrül akkor jön a hangszóró amit rákötnek. Felborul a bili azonnal. Ugyanis az a fránya hangszóró változtatja a paramétereit a frekvencia és a ráadott elektromos jel függvényében. És akkor még be síncs építve a dobozba. Mert, ha ezek ellenére mégis sikerül vmi jót alkotni akkor tuti, hogy szétmegy mihelyst betesszük a hangszórót a dobozba. Na és ezek után mindezt 3 (vagy több) hangszóróval optimálisra összehozni... Amikor egy váltóban nem csak a frekit kell módosítani, hanem a hangszórók érzékenysége közötti különbséget is?!

    Ja és a váltóban lévő alkarészek is érzékenyen változtatják a paramétereiket a rezgésekre....

    Sőt...

    Üdv: DDL

    Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

Új hozzászólás Aktív témák