Új hozzászólás Aktív témák

  • DDL

    őstag

    válasz dark bit #464 üzenetére

    Fejezzük be ezt, mert ennek így semmi értelme.

    ''Nézd, ha valakinek annyira nincs pénze, hogy hangszóró kábel helyett is 220-al van kötve a Hifi azt nem szólom le, mert van ilyen. De egy ilyen tákolt olcsó rendszeren szerintem csak egyvalami tud javítani a hangzáson: A fantázia.''

    Szerinted a pénz egyenes mutatója a hangminőségnek? Tehát csak azért mert vmi drága az már biztos jó/jobb? Az nem lehet, hogy vki azért használ 220-as drótot, mert jobb hangja van a rendszerében mint egy drágább hangszórókábelnek? Vagy UTP-t? Nem pedig azért mert nem tudja megvenni a drágábbat? Ne is haragudj, de szaki létedre tudni kellene, hogy éppen egy olcsó és emiatt általában rosszul megépített készülékeken lehet a legegyszerűbben a legnagyobbat javítani. Pl. az erősítőkben a visszacsatolásban lévő elkó cseréje lehetőleg fóliára, vagy jobb minőségű elkóra+fóliára. Vagy amit szinte mindig kispórólnak az olcsóbb cuccok tápjából a 47nF÷100nF kerámiakondi a nagy pufferelkókkal párhuzamosan (ne adj isten a dióda híddal párhuzamosan). Ezek 300-400,-Ft-os költségek és esetleg több kategóriát is ugorhat a hangja. Ugyanakkor lehet olcsón igen jó dolgokat barkácsolni elektronikában is viszonylag könnyen.

    ''Rengeteg mindent be tudnék bizonyítani neked, de sajons nem mindig vagyok olyan szerencsés helyzetben, hogy egy linkel letudjam, úgyhogy elégedj meg azzal, hogy szerintem még sokmindenben tévedtél, és hülyéztél le az ellenkező véleményem miatt, de ezentúl azt megtartom magamnak, hogy téged ne sértsen''

    Biztos, hogy általánosságban sokmindenben tévedek. De itt konkrétumok hangoztak el. Egyelőre csak pro (tőlem), de nem jött rá kontra (tőled). Sehol nem cáfoltál tételesen engem (meg sem próbáltad, csak kiröhögtél, meg gúnyolódtál). Pl. miért nem számít a tekercs anyaga és kivitelezése (semelyik paraméterére nincsenek ezek hatással?)? Miért nincs igazam a csöves erősítők tekintetében? Miért nem lehet jó hangszórókábelnek a 220-as tömör vezetőjű kábel (mely elektromos paramében)? Vagy a tekercselő huzal? Az UTP kábel? Netán a keresztváltó nem csinál olyanokat, hogy fázistolás? Ezekre az egyszerű kérdések cáfolatára nem kellenek linkek. Néhány mondattal el lehetne indítani a beszélgetést. De érvekkel és nem lenézéssel, gúnyolódással. Esetleg egy másik topicban. Látod, ha vki ugyanúgy visekedik veled ismeretlenül, mint Te másokkal mennyire rosszul esik? Ezért én itt most befejezésül, bocsánatot kérek tőled a hangnem miatt.

    Üdv: DDL

    Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

Új hozzászólás Aktív témák