Új hozzászólás Aktív témák

  • *Ropi*

    félisten

    válasz mirci18 #319 üzenetére

    Megértem a nézetedet, a saját esetedben igazad is volt: én sem hagytam volna, hogy a szeretteimnek szívvel lélekkel készített süteményeket ne szervírozhassam. Viszont a képlet nem mindig ilyen fekete-fehér: a helyszínek általában el szokták mondani a feltételeket illetőleg a szerződésben is le van írva, viszont nem feltétlenül a vendéglátó hely a hibás, mert a párok néha nagyon feledékenyek tudnak lenni (nem szándékos feledékenységként értem, hanem az esküvő körüli szervezkedési felhajtásból eredő fáradtságból adódó véletlennek). Vagy a Facebook-on, a "menyasszonyok egymás közt" típusú csoportokban előfordul, hogy belehúzzák egymást bizonytalan kimenetelű ötletekbe (amik a körülmények szerencsés együttállása esetén akár működhetnek is, de ha valami kicsit is balul sül el akkor arányaiban sokkal többet veszítenek rajta), amikor a saját megvalósítású esküvőkről van szó - és az esetek 99%-ában egyszerű információhiányból adódóan. Ha viszont megemlítjük nekik, hogy érdemes lenne egy szakértőt megbízni vele, akkor az nemtetszést vált ki belőlük, mert szerintük pénzkidobás minden, amit nem a saját kezeikkel csinálnak...Vagy például egy saját példa: találkoztam egy párral - átbeszéltünk mindent, majd a végén a szerződéskötésnél megkértem őket, hogy mindketten nyugodtan olvassák át, a kérdést felvető részeket beszéljük meg. Elolvasták, kérdésük nem volt - mindenre bólogattak, hogy értik (hozzáteszem Magyar anyanyelvűek voltak mind a ketten). Úgy jött ki a lépés, hogy három egymást követő napon voltak a fotózásaik (Csütörtökön az "e-session", Pénteken a szűk körű polgári, meg utána kis ünnepi ebéd, Szombaton pedig az egyházi és a buli). Pénteken a polgárit még egyedül fotóztam mert oda elég voltam én is: akkor mondtam nekik, hogy akkor másnap jövünk mind a ketten. Néznek rám, hogy mi az, hogy "ketten"? Én is hasonlóan nézhettem vissza rájuk: gondoltam magamban ha ez nem kandi kamera akkor semmi. :D Pedig egyértelműen benne van a szerződésben, alá is írták - ráadásul a szerződésünk utolsó pontja az, hogy "Jelen megbízási szerződést (miután az esetleges nem Magyar anyanyelvű Megbízónak a Magyar anyanyelvű Megbízó felelőssége tudatában, teljes körűen ismertette) a benne foglalt összes feltétellel a szerződő felek az elolvasását és értelmezését követően, mint akaratukkal mindenben megegyezőt, jóváhagyó aláírásukkal látták el." A végén kiszedtem belőlük, hogy ők úgy gondolták, hogy a felszerelésemről beszélek királyi többesben, hogy jövök én és a cuccom... :N :DDD A cuccomnak nem kérnék étkezést szerződésbe foglalva (bár lehet rántott hússal is működik az 5D3: majd legközelebb kipróbálom). ;) :)) Szóval 1:1 - mindkét oldal tud meglepetéseket okozni (azóta biztos ami tuti alapon 3x akkora betűmérettel nyomtatom a szerződéseket: ennyit kibír az ökolábnyomunk)... :D

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Új hozzászólás Aktív témák