Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stan648

    tag

    Sziasztok! Tervezek venni 6db Arctic F12 ventilátort és ventilátor szabályzóra nem szeretnék költeni, viszont nekem az állandó 7V elegendő lenne. Olvastam itt a fórumban, hogy a 7V-al próbléma lehet ha zárlatos lesz a ventilátor. Ebből mekkora baj származhat? Egyébként pár boltban kapni olyan molex 7V bekötésű kábelt. Számomra olcsóbb megoldás lenne. pl.: Bitfenix is van. Vagy van ZM-MC1 ami 12v-12v-5v-5v és itthon házilag az egyik 5V-ből 7V-ot csinálnék. Ez működhet? Gyári kábelek is vannak márkásak amik 12V-ból és 5V-ból csinálnak 7V-ot.

    7600X + A620 + 32GB DDR5 + 4060 Ti 8GB

  • Stan648

    tag

    Sziasztok. Tervezem, hogy a cpu hűtőbordára és számítógépház hátsó ventijeit akasa viperre cserélném. Ezt a venti típust lehet-e működtetni 3pinről feszültség szabályzással? Tudom, hogy pwm. Összefoglalóban viszont írják, hogy valamelyiket lehet valamelyiket nem ami pwm. Nem találtam róla infot.

    7600X + A620 + 32GB DDR5 + 4060 Ti 8GB

  • Stan648

    tag

    válasz Grózi #36840 üzenetére

    Rendben. Akkor feltétlen PWM vezérlés-re megyek rá. Nem házhűtésre akarom használni. Csak úgy gondoltam, hogy csak a hátsó 12cm-es lenne olyan, cpu bordán át fújt levegőt egy azonos kaliberű venti szívná ki egyből. Akkor variálhatok, mert minden más ház venti az 3 pines. Még az is ami a cpu hűtőn van. Alaplapomon van egy cpu, egy aio és 3db chassis 4pin csati. akkor 2db 12 cm-es Akasa a cpu fanra és a 14cm-es aio ra kötve működő képes lenne?

    7600X + A620 + 32GB DDR5 + 4060 Ti 8GB

  • Stan648

    tag

    válasz Grózi #36845 üzenetére

    Sokra nem jutottam. Kézikönyvben azon kívül, hogy a fekete kábel a GND.
    BIOS-ban próbálkoztam kideríteni, hogy mi a helyzet.
    Nincs kéznél PWM venti. 3 pin-est engedi átkapcsolni PWM-re, de akkor csak fullon pörög és annyi.
    Q-fan nevezetű beállítások révén a bios beméri a DC vezérelt ventiket,hogy mi a minimum fordulat szám.
    Másként 60% a minimum. AIO-t nem méri DC esetén. De ott is lehet állítani, hogy PWM vagy DC. AIO porton DC vezérelve a minimum a 60% így. Arra érdemes PWM ventit rakni ami a hátsót vezérli a házban.
    CHA fanokat le is lehet állítani. Bajlódtam vele kicsit.
    Végül lehet az lesz, hogy inkább SCYTHE kaze flex 120-at veszek, de abból a legyorsabbat. Nem PWM, de az nem is kell feltétlen.
    Az meg több mint megfelelő, hogy a mostani 3 pin ventiket 35%-on lehet minimum hajtani. Gondolom a bios leteszteli, milyen feszültséggel hajlandó elindulni, de így muszáj azonos ventiket kötni rá vagy az alacsonyabb feszültségen elinduló ventit úgy kötni elosztóval, hogy azt mérje.
    Ezek fajin dolgok ebbe eddig nem merültem bele ennyire. Csak nem éltem vele.
    Most idle állapotban csak a két cpuhűtő venti megy meg a PSU-é. Nagyon halk.
    Ez egy ASUS PRIME B450-PLUS alaplap. Így mondhatni, nagyon jó a venti vezérlés amit tud.
    Ha a cpu és a dedikált gpu fullon jár akkor meg átkapcsol néma módból pórszívóvá.
    A lényeg 15k alatt megszeretném úszni a dolgot, hogy a NH-D14-en legyen két bika venti és hátul is legyen valami erősebb 12cm-es. Akkor remélhetőleg javulna a ház szellőzése is, de a fontosabb: legyen hűvösebb a cpu magas-full terhelés mellett.
    Végül oda jutottam amiket nézegettem: Akasa Viperből 12cm+14cm(12cm lyukkal) a cpu bordára és még egy 12cm-es hátulra vagy 3db SCYTHE kaze flex a legyorsabb belőle. Kettő a bordára cpufanra kötve és a hátsó pedig Arctic P14-el lógna az egyik cha_fan-on.
    Van ezeknél jobb lehetőségem? Igény az nyilván 130+m3/h ventik 2,5-ös statikusnyomással minimum.

    A cpu hűtés feljavítása a cél. gondolkodtam az aio-n is, de az már házcserével kezdődik és jobb fajta 280-as hozná a többet a jelenleginél, de az meg nem 15k, hanem legalább 75k, akkor meg már épített vizet is el kezdhetnék nézni külső radival jelenlegi házzal.

    [ Szerkesztve ]

    7600X + A620 + 32GB DDR5 + 4060 Ti 8GB

  • Stan648

    tag

    válasz Grózi #36850 üzenetére

    Spec alapján jó, halkabb és nagyobb nyomást tud, mint többi alternatíva. Kicsit kevesebb légszállítással. Tényleg nem olcsó.

    Végül 3db scythe kaze flex 2000rpm 3pint rendeltem. 10k alatt vagyok kiszállítással. Remélem be válik. Asus lap majd beméri mi a minimum tempó, ha kell akkor meg tornádó minden szinten spec szerint. 38db kicsit ilyesztő.

    Lemérem majd mi a helyzet 30 perc occt power supply testtel. Amolyan előtte-utána összehasonlítás képpen.

    [ Szerkesztve ]

    7600X + A620 + 32GB DDR5 + 4060 Ti 8GB

Új hozzászólás Aktív témák