Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gforg

    tag

    Sziasztok!

    Egy kis segítséget kérnék, most szereztem egy 30x30-as SUNON ventit, 5V-osat, 0,9 W a teljesítménye.

    Meg lehet ezt szerintetek hajtani USB portól? Van

    Láttam noteszgépekhez már két nagy, talán 6, vagy 8 centis ventis USB-ről működő hűtőlapot, gondoltam, ha azokat elviszi az USB, ezt a csöppséget is el kell hogy lássa táppal, nem? Elvileg 180mA-t szippant fel 0,9 W-nál, annyit bír az USB, ugye?

    Van egy multiméterem, de nem akarok az alaplappal semmi hülyeséget csinálni...

    Előre is köszi,
    Gforg

    Aki nem hiszi, járjon utána.

  • gforg

    tag

    válasz BlacKSouL #291 üzenetére

    Hali!

    Van egy notim, amiből ha kiveszem az akkut, akkor belátni a házba, rá az alaplapra, ott figyelnek a kondik, meg mindenféle kütyük. A túloldalon van a HDD, ami eléggé melegszik, 2-3 óra alatt szép lassan olyan 50-55 fok körülire forrósodik, ami bár üzemi hőmérséklete a Samsungnak, mégis túl melegnek találom.

    Kipróbáltam, egy régi 486-os proci hűtője (az 12V-os, de ez most lényegtelen) szállít annyi levegőt a házba, kis ügyeskedéssel, ami a HDD-t 42 alá hűti. Szóval csak megszorul a levegő a házban. A venti pont odafér az akku helyére, kicsit barkácsolok, és mivel az üzemidő 90%-ában az akku kint pihen az asztalon, szépen a helyére illesztem ezt a kis ventilátort és a keretével együtt (körbe szépen és esztétikusan lezárva, már megvan az ötlet), hátul bedugom az egyik USB portba, és nyugodt tudattal, és langyos házzal a bal csuklóm alatt tudok dolgozni. Külső táp csak bonyolítja és drágítja a dolgot, meg hát minek, ha ott az 5V, csak érte kell nyúlni.

    Ha az akku bent figyel, akkor úgysem meg a gép 3 óránál többet, akkor nem lényeg, de most van, hogy hetekig megy folyamatosan, és így jól jön a hűtés, főleg, mert a proci is úgy van beállítva, hogy ne menjen 8*133 Mhz fölé, így az aktív hűtés semmi esetre sem indul el, ami esetleg kicsit megmozgatná a levegőt a házban.

    A bekötésnek is már utánajártam, csak kell egy szimpla USB kábel, elvágom, ereket szétbontom, multiméterrel kimérem a +5V-ot és a GND-t (elsőre utazok a fekete és piros drótokra), rá ''megfelelő polaritással'' a ventit, és hajrá. Aztán szépen esztétikusan meg fogom oldani a vezetékezést a gép alatt, tehát reményeim szerint semmi nem fog belőle látszani. Ha pedig túl jó (azaz hangos :) lenne, kerül esetleg egy poti is mellé, azzal lehet majd kicsit visszább venni... de az még a jövő zenéje, egyenlőre ne vágjam haza az alaplapot.

    Annak nem örülnék. :(

    Üdv, Gforg

    Aki nem hiszi, járjon utána.

  • gforg

    tag

    Hali, megvan, gyönyörűen megy a venti, egy USB hosszabbítón kipróbáltam, a két szélső érintkező az ''áram'' ... a kis huncut szép kis tornádót csinál... Köszönöm a segítséget BlackSoul!

    Üdv, Gforg

    Aki nem hiszi, járjon utána.

Új hozzászólás Aktív témák