Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Julot

    aktív tag

    válasz dabadab #119 üzenetére

    Köszönöm a linket dabadab! Ha más nem lesz azt hiszem kénytelen leszek megrendelni innen. Ami a coax-optikai kábel témát illeti, dolgoztam olyan helyen, ahol rengeteg optikai kábelt használtunk, és nagyon sok gond lehet vele. Elsősorban az anyaga (üveg vagy egyszerű műanyag...) Nagyon fontos, hogy hogyan és mivel darabolják, ugyanis ha a vágot felület nem tökéletes, akkor megtörik a fény, r-go adatveszteséget okozhat. A műanyag kábeleknél ez nem is kérdés azt normálisan vágni, hogy jó minőségű felületet hozz létre nem is lehet, már csak az anyag szerkezete miatt sem. Nézz meg nagyító alatt egy ''gazdaságos'' 1,5m.-es kábelt! Olyan a csatlakozásnál a felület mintha a Grand Canyont modellezték volna... es azon keresztűl megy a fény...egy rakás veszteséggel... a D/A.-konverter meg telenyomja a zenét ''szeméttel'' a hibajavításnak (is) köszönhetően. Az igazán jó minőségű üvegszál marha drága, nem beszélve a darabolásáról. Nekünk spéci vágóink voltak hozzá, de 50(!) db vágás után már el kellett dobni mert nem lehetett már megfelelő minőségben vágni vele, és a kis mütyűr rohadt drága... arról nem is beszélve, hogy 10m.-es darab kellene... többe lenne mint a gépem. Szóval maradok a coaxnál, ami valószínüleg egy 2x árnyékolású Nanotech KHS-124 kábel lesz, amiből 10m 5500 Ft, és lepipálja az összes gagyi optikait. A kártyát pedig hozatom a ködös Albionból... és még mindig csak 12k.-nál vagyok. Hidd el, ha a zenével igazán foglalkozol - nem számítógépen teszed azt, de ha a pc is kiveszi a részét, és jó megoldást keresel nem intézed el a dolgot azzal, hogy ''parasztvakítás'' mert van alapja a dolognak, főleg, ha kispénzű vagy, mint én....:(

    Mégegyszer kösz a linket, és a hozzászólásokat!
    Üdv.:
    Julot

    ...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

Új hozzászólás Aktív témák