Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mckay

    aktív tag

    Sziasztok!

    Lehet egy BeQuit! SYSTEM POWER 7 300W kevés a hanglejátszáshoz?
    Képzeljétek, "elrontottam" a gépünket egy új táp beszerelésével!
    :U
    Ezt a kérdésemet feltettem a táp-topicban, de ott azt mondták, hogy nem táp gond lesz.
    Kiváncsi vagyok, hogy másik mit gondolnak:

    Van egy konfigom, évek óta remekül megy, nincs más dolga, mint filmeket játszunk le vele HDMI-n (a tévén). És mióta betettem a karácsonyra kapott csendes tápot, azóta a hang akadozik. Értitek, ugye, a hang! A kép remekül megy (720p filmeket szoktunk nézni), nem csúszik. De a hang nem követi, csak néha egy foszlányt kiprésel magából. És ha nem médiafájlt játszok le, hanem mondjuk a vezérlőpultban a hangeszközöknél tesztre kattintok, azzal is alig bír! Őrület, hogy egy tápcsere mit tud okozni! Mert ha nem menne, vagy lefagyna a PC, vagy... de hogy a hangkártya?!
    Persze, próbáltam az elmúlt három hétben már másik vagy kevesebb vinyóval, és több ram-mal, vagy nem helyi fájl lejátszásával, de ugyanaz. Azelőtt meg évekig frankón ment. Mióta meg tápcsere volt, azóta nem. Ehh, a jézuska hozta táp nem lesz elég...
    :Y
    Szerintetek kevés a konfigomhoz a 300W jó minőségű táp?
    - ddr2 ATX alaplaplap
    - ddr2 2-4GB ram
    - Intel Core2 3GHz
    - 1-3 hdd
    - Geforce 9500GT
    - 1 db házventi
    :F
    Most ránéztem a Geforce 9500 tdp-re, állítólag 50W a keret, az nem túl sok, bár a honlapjuk konkrétan min 350 tápot ír. Ennyire konkrét lenne az elvárás?
    Vagy az alaplapom lett egyszeriben kevésbé fickós? Mert végülis ennek a videókártyatípusnak a HDMI portjához az audio input az alaplapi SPDIF, tehát az alaplapról van egy kis madzaggal rákötve a videókártyára. Tehát talán nem is a videókárty hibázik, hanem már az alaplap. Akkor lehet, hogy az alaplap nem jut elég delejhez? Vagy a tápcsere nem tett jó az amúgy sok éves alaplapomnak?
    :F
    Tudom, egyszerűen dugjam vissza a régi tápot, és megtudom, hogy azzal jó-e. De már nincs is meg ez a Chieftec Arena 400, mert azonnal eladtam, ahogy megjött ez az amúgy minőségibb (??) táp.

    Mit gondoltok?

  • mckay

    aktív tag

    válasz Recon666 #4556 üzenetére

    Ahh, semmi szoftvercsere. Egyszerűen kivettem a régi tápot, és betettem az újat. 450W névleges helyett 300W. És az első bekapcsolásnál már "szaggatott" is az alaplai SPDIF, ami ugye rá van vezetve a videókártya HDMI-jére.

  • mckay

    aktív tag

    Sziasztok!

    Az mitől lehet, ha nem történik semmi, amikor az előlapi audio portba dugom a fülest?

    Konkretizálni is tudom a kérdést:
    - alaplap: [nVidia 7025 alaplap, még DDR2, s rajta HD AUDIO csati az alaplapon (hátul pedig a szokásos jack kimenetek]
    - ház: Coolermaster, még a DDR1 időkből, és mint ilyen, szerintem AC97 a front audio csatlakozó

    Nos, a gép remekül szól a hangszóróban, de most nőtt meg annyira a gyerek, hogy fülest szeretne használni.
    De csak akkor tud, ha kirángatom a gépet, és bedugom a füles a hangfal helyére.

    Mit lehet csinálni?
    Ezek tutira nem jönnek össze, az a baj?
    Lehet kapni újabb fajta audio panelt, ami mondjuk a 3,5" helyére menne?

    Köszi!

Új hozzászólás Aktív témák