Új hozzászólás Aktív témák

  • Ray

    csendes tag

    válasz Dilikutya #10 üzenetére

    Egyetértek! Én már sokat gondolkoztam azon, hogy mi a fenének szórakozzak a különböző tömörítők ezreivel, hisz kisebb mérethez logikusan rettyebb képminőség tartozik, legfeljebb az átlagember nem veszi észre...
    Belegondolva nagy baromság tömöríteni, hisz csak elcsúszik a hang, nehezebb pozicionálni (legalábbis sok időt vesz igénybe), és még a képminőség is rohad!

    Nem azt mondom, hogy egyáltalán nem kell, mert azért a YUV-nak is kell az a 20 MB/s, én azt mondom, minden kocka legyen kulcskocka Jpeg tömörítéssel, azaz minden kocka külön tömörített képként legyen az aviban.
    Letömörítem kb 2-3 Mb/s-ra Mjpeg - vagy DV codeccel, és nem bántom tovább, nem sok értelme van! Ma már nem gond a több gigás méret: lásd 18 HUF egy 1Gigabyte terület (80Ft egy 4.37 GB-os DVD). A hangot ugyanazzal a módszerrel tömörítem, azaz MP3-ba 320 kbps-al, de legigazibb ha tömörítetlen WAVként hagyom! Így nincs gond a szinkronnal (még kockaeldobáskor sem), könnyű vágni, gyors a seeking, és még a kép is szép, csak egyetlen hátránya van, ami elhanyagolható, hogy picit nagyobb a mérete.

    RGB Ha minden kötél szakad, akkor ne félj az akasztófától!

Új hozzászólás Aktív témák