Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ada19

    senior tag

    válasz Flow #378 üzenetére

    Ha elég a 10mbit-es sebesség, akkor olcsó megoldásként szóbajöhet a koax kábel.
    Az UTP elméleti maximuma azt hiszem 110 méter bár ez nem biztos de e körül van.
    Megoldás lehet még a power over ethernet alapú, 70-70 méter után odabiggyesztett switch. Olcsóbb, de ugyanígy POE alapú házibarkács is kivitelezhető.

    Mégsenem

  • ada19

    senior tag

    válasz Flow #381 üzenetére

    Legjobb tudomásom szerint az STP semmilyen hatással nincs a 100méteres korlátra, szóval szerintem elvetendő (de kérdezz meg másokat is). Igen, jelerősítő, és mivel az utca közepén neked nincs konnektor, ezért power over ethernettel lőhetsz mellé áramot is. Két féle megoldás létezik, a barkács, házi, meg a bolti (drágább). Sajnos egyikkel sincs személyes tapasztalatom, a barkács megoldásról több helyen olvastam hogy működik. A készre szerelt bolti megoldás áráról meg még csak nagyságrendileg sem tudok nyilatkozni.

    Mégsenem

  • bambano

    titán

    válasz Flow #378 üzenetére

    Ha van rálátás, akkor két jó minőségű antenna és wifi router a javaslat.
    Ethernet kábel kültéri használatával sok a gond, villámvédelem, 230-as tápellátás, közterület használati engedély (ha nem magán területen van mind), szóval szerintem felejtős. Ha nem akarod szétégetni a cuccaidat, akkor csak optika (bármennyire is nem tetszik neked) vagy wifi jöhet szóba.
    Ha nem tudod galvanikusan elválasztani a két hálózatot, akkor fontos, hogy egy konnektorról működjön az egész. Igen, jól érted, az egyik épület egyik konnektorjáról kellene hajtani a 140 méterre levő épület teljes hálózati infrastruktúráját, különben extrém kockázatod lesz a földpotenciál különbség miatt. Szerintem nagyon felejtős.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Flow #385 üzenetére

    Debrecen, Kossuth Lajos Tudományegyetem két egymás melletti épülete között akár 15-20 volt földpotenciál különbség is volt. A 230-as betáp földpontját meg minden épületben le szokták földeni. Ami azt jelenti, hogyha összekötsz egy dróttal két külön épületben egy-egy földpontot, ott rendes áram fog folyni, melegedni fog a drót.

    Az ethernet + - 12V-nál kisebb feszültségekkel dolgozik, ha ennél nagyobb a különbség, akkor könnyen meglehet, hogy nem fog működni. Meg az is meglehet, hogyha nem azonos fázisra kerülnek a készülékek, akkor 400 voltos áramütés ér téged vagy a cuccaidat, amikor bedugod az ethernetet. Szerintem ez életveszélyes, nem kéne szórakozni vele. Egyébként is, lehet, hogy lesz a cégednél 150 méter utp kábel, de az szinte biztosan 150 méter *beltéri* utp lesz, nem kültéri.

    A telefonpóznával meg az a baj, hogy vagy 48 vagy 60 voltos (nem emlékszem, melyik a magyar és melyik az amerikai szabvány) csengetőfeszültséggel jelzi a hívás érkezését, Amellé ethernetet rakni...

    Ha egy hétvégére kell a net, inkább vidd át a gépet oda, ahol van.

    Egyébként pont-pont kapcsolat esetén (pl. két switch között utp), van, hogy nagyobb távolságot is elvisel az ethernet, legfeljebb nem fog teljes sebességgel menni. De ez megint teszt kérdése. Ráadásul előfordulhat, hogy kérsz kölcsön egy dob kábelt tesztelni és az feltekert állapotban rosszabb eredményt ad, mint kifeszítve.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák