Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • samujózsi

    tag

    válasz krealon #9186 üzenetére

    A közös broadcast azért kell, mert asus-ék (és a merlin fejlesztője is :( ) elkefélték a logolást.
    Az idén kijött verziókban, meg a régebbi merlinekben is van egy olyan marhaság, hogy ha bekapcsolom az eldobott ÉS az elfogadott packetek logolását, akkor ez a nyomorult nem csak a wan-ról érkező csomagokat logolja, hanem a br0-n átmenő összes olyat, amelynek a tartománya kilóg a router sajátjából.
    Ez már önmagában is zavaró lenne, de én egy virtuális gépen futó syslog-ng-re küldöm a logokat, ami a 192.168.x.x tartományba tartozik per pillanat.
    Azt még el tudtam érni, hogy az emiatt alaposan megnövekedett log forgalomból kihagyjam a felesleget, de a logokat úgy nézegetem, hogy a notebookra vagy NFS-en vagy sshfs használatával felmountolom a logot tartalmazó könyvtárat és a notebookon olvasgatom őket.
    Na ilyenkor jön a DoS, mert az NFS/sshfs által küldött/fogadott csomagokat is folyamatosan logolja a router, így minden sornyi log olvasása(!) egy vagy két sornyi logot generál. Ami leülteti a hálózatomat teljesen.

    Leírva borzasztó bonyolult, a valóságban sokkal egyszerűbb. ;)

    Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

Új hozzászólás Aktív témák