Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • myckey

    veterán

    válasz Speeedfire #166368 üzenetére

    Valamelyik versenyen futottam vele össze, nem tudom már ...sztm egy kategóriában voltunk, nem mernék rá esküdni ..... :B ( ez nem most volt, akkor még kisebb súlyban mozgott )

    Igen, a képek meg a súly, sokszor megtévesztő.

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz Speeedfire #166375 üzenetére

    Nagyon nagyon megtévesztő, ismétlem magam. :)

    Van tapasztalatom, és mikor testsúlyról esik szó, akár versenyforma- akár offos forma legyen, mindig eltévednek az emberek. Most ezt nem lekezelőlen mondom, csak már hozzászoktam ,meg tapasztaltam. :K
    A hús, az biza hús... :D nem piskóta.

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz aelod #166377 üzenetére

    Nem volt hosszúéletű a dolog.
    Egy szezonra készület be, SuperBodyra, junior...nem lett semmi belőle, versenynapon történt némi probléma.
    Második szezonban Szentendre Dunakanyar kupa, SB forma lett, Békéscsaba Junior válogató ,már fejből nem is tudom melyik szervezethez.

    Hála az égnek sok megmaradt a dologból ,mert ez most konkrétan már nincs, de sok egyéb sportágban érdekelt vagyok-ilyen olyan minőségben.
    Natural voltam, ki is akadtak rám ( jó értelemben ) Békéscsabán.... az egyik versenyző a kategóriámban, mesélte az ő történetét- a felkészülésről és a V. Zoltánról stb...blabla :) :R

    Mondjuk a Bunny, jó arc.

    Annyi baj legyen, ha többnek néznek :K

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz aelod #166380 üzenetére

    Hát na, kinek mi ;]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz Sirandrish #166390 üzenetére

    Lehet nem erre gondolsz, de ez jó termék.
    Optimum Nutrition
    Valamint Muscletech termékeket is sokat fogyasztottam.

    De a legjobb, számomra..... BSN Syntha -6, volt ...
    Ez reggelire ment, "gyönyörűszép" palacsintákat ( vagyis egy evészet, egy termetes darab volt ) csináltam belőle, extra zabpehellyel + tojás és ilyen olyan zsiradékok. Esetleg tej, csak íz miatt.
    De ezt versenyre készülésnél már nem erőltettem, sajna.... :((( :D
    Továbbá volt még pár termék, de azokba csak belenyúltam, és váltottam is.

    Edzés után érdemes turmixolni, mert ez a leginkább célravezető, aztán odahaza mehet rá egy normál étkezés. Én még a helyedben, az aminosavak is beiktatnám, esetleg. Lefekvés körül / előtt valamikor....a kazein alapú fehérjeforrás jó lehet.
    Az este, az fontos....este növekszünk és regenerálódunk meg épülünk meg stb....nappal és edzésen meg szétbombázzuk magunkat. :C

    Egyébként meg, ahogy írták is már....nem kell különösebben belemerülni ebbe a tápkieg világba, figyelsz egy bizonyos mértékű fehérjebevitelre a napi 3-4-5 kajánál ( nem kell túllihegni ), meg az összetett szénhidrátokra ( kevesebb ha fogyi a cél ) és jótékony zsírokra/olajokra!
    Ami lényeges, hogy a rostbevitel is rendben legyen, a mikrotápanyagokkal egyetemben.

    Csúnyán el lehet veszni ebben az egészben....szóval, egyél többször keveset és változatosan.
    Mellé pedig menjen az aerob aktivitás, hogy célzottan elhasználd a felesleges testzsírt.
    Általában a diéta és a tömegnövelés pedig nem megy együtt, sztm. De ha van egy kis izommunka, és mellé lepucolod zsírt -esetleg figyelsz pár általánosságra-.....jól fogjátok érezni magatokat, az már tuti. :K

    ui.:
    A másik nagy kedvencem, ( volt ) zabpehely+mindenféle gyümölcs felszeletelve + méz + magvak + fehérjeturmix :DDD

    :R

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz Sirandrish #166406 üzenetére

    Olyat is próbálhatsz, hogy súlyzós edzés után megy az aerob tevékenység, vagy kombinálod kardioval is ( néha nem árt felpörgetni az anyagcserét meg frankón kibillenteni a szervezetet a szokványosból ).... vagy reggel éhgyomorra megy a zsírégető aktivitás. Mint mikor Rocky elment futni hajnalban, csak Te hanyagold a nyerstojást és a futást is, ha túlzottan igénybe veszi a belső szerveket vagy az izomzatot.

    Bár ez ilyen ( sztm ) extrémebb vége a dolgoknak, ha nem annyira boldogul az ember a feles felhalmozott energiával.
    Én mondjuk erre ráettem még egy lapáttal, de az már más mese. :B

    De amit ki akarok nyögni....edzés előtt-közben-után ( pláne ha még másik aktivitás is jön a bodybuilding után ) mehet a tiszta aminosav kiegészítő. BCAA és Glutamin, és akkor nem bonyolítjuk túl a dolgokat + valamennyire figyelünk a húsunkra is.

    De ezek inkább akkor jönnek jól, ha már problémás a zsírvesztés és drasztikusabban kell odaállni, de még mindig nem "húdedúrva"módon.

    Ami még általános igazság, talán ( talán ) ....reggeli az fontos és mehet több szénhidrát és zsír. Délelőtt inkább sovány + rost , Délben megint oda lehet csapni a kalóriának meg olajoknak, edzés előtt inkább szénhidrát , közben mehet egy kis koktél -minimális proteinből- meg aminosavakból és valami nagyon jól emészthető szénhidrátból, ami a gyomrot nem terheli meg + elektroliteket is tartalmaz, utána mehet a shake, rá egy szilárd étkezés fasza szénhidráttal de kevesebb rosttal és zsiradékkal, aztán lefekvés előtt meg körül amit már írtam+kis omega 3

    A CH+ Fat eloszlásra így érdemes talán figyelni, aztán célnak megfelelően elvenni meg hozzáadni....
    Én nagyon sokféle szénhidrátforrást kipróbáltam, meg mindenféle olajokat/zsírokat....Konkrétumokat direkt nem is írtam ( csak az alvás előtt omega 3 ) és a proteint bele sem kevertem.

    Tényleg "egész bonyolult", meg ahány ember, annyi egyetemes igazság és hitvallás meg módszer meg ésatöbbi..
    Jókat lehet ezen vitázni és *ny*zni, ha nem jól kezeljük a témát. Én a felkészülések, megmérettetések mellett, segítettem pár embernek "felépülni és leépülni" is, eredményesen, de nagyon durva matekozás ment és tápanyagok meg napirend meg inzulinindex meg inzulinérzékenység blabla....
    Kiégtem, mert annyi mindent olvastam és hallottam meg láttam, hogy már inkább ráhagyom az emberekre az igazmondást, hagyom mindenkinek a saját "ezalegjobblegtutibb" világnézetét.

    Szóval, egyél igyál bulizzál, meg néha mozogjál ....aztán minden jóságos lesz :C :R

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz marked one94 #166411 üzenetére

    visszamenjé te fiú :DDD

    (#166412) Sirandrish
    Nem nagy dolog ez, ezekbe talán nem lehet annyira belekötni, de fene tudja :R

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz marked one94 #166415 üzenetére

    Nem is kell betartani, nem is azért írtam hogy megaszondjam a frankót.... ;]
    Próbáltam nagyvonalakban mondani pár apróságot, ami nem annyira bicskanyitogató és nem szedik szét. Van sajnos, negatív tapasztalatom is...segítettem máshol rengeteget, aztán.......na mindegy is.
    Meg ugye a világ hatalmas, mindenki olvas mindent, jönnek az újabbnál újabb tanulmányok meg kutatások ésatöbbi....az emberek meg mindent cáfolnak és rögtön elevenen elégetnek, Mert ezt meg azt olvasták mindenféle tudományos külhoni akármiben.

    #166414) Speeedfire
    Most tévedtem be ide, tán először, de lehet hazudok. :B :D
    Majd figyelek mit lehet és mit nem...de egyébként sem akarok sokat felszólalni.

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz sutyesz96 #166421 üzenetére

    Nézhetsz esetleg Izolátumot vagy hidrolizátumot...( laktóz "mentesség" kapcsán találsz szakirodalmat )
    Tojásfehérjét, minőségi marhát, növényit...

    De, scitecben manapság nem mozgok otthonosan, meg termékekben sem igazán.... :)

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz sutyesz96 #166425 üzenetére

    Mivel nem használtam scitec marhát, de az általam említett terméket igen....így csak arról tudtam nyilatkozni.Ezért mutattam, egy általam kedvelt oldalról.

    Scitec marhát nem ismerem, mármint az általad mutatott darabot, de egyébként sem mozgok annyira a kiegészítőkben, mint tettem valamikor. Önmagamhoz mérten.

    Általánosan annyit tudok róla(általam írt), hogy marha, izolátum, sokra tartják worldwide és jó volt.Az általad, fentebb linkelt koncentrátumtól -166421hsz-, azt gondolom jobb.

    De részemről maradok az alapoknál, amiket felsoroltam mint lehetséges opciók, laktózérzékenységre.

    A döntést, és az egyéb utánajárást ( ilyen olyan irodalmat ) rád bíznám. :)

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz Madwe #167165 üzenetére

    Ne is mond...
    Testépítőversenyzésnél, volt baj a fogyással, a végén....bár ez egy más történet.

    Fogyni meg lehet, még "szemét" kajával is.
    Okosan kell matekozni/játszani a makro tápanyagokkal, napi szükséglettel stb....

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz aelod #167204 üzenetére

    Így kell csinálni :D

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    Eszek ahogy jön, versenyzés óta lazaság van, ott elég volt a grammokból , meg a percekből.
    Testem alkalmazkodik igénybevételekhez, sportágakhoz.
    Minőségi étkezés, tápanyagok megvannak, mikor fontos... napközben meg ésszel, de ami jól esik.

    #167210aelod
    Új verseny?

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz stratova #167212 üzenetére

    Mondok egy példát.
    Hasra fekszel, végig feszít a farizom-behúzott has.
    Nem mozdít a test, csak a lapockát zárod össze, amennyire csak lehet. Mikor teljes az izomösszehúzódás, tenyérrel fölfele emeled a nyújtott kezeidet, majd befelé fordítod a felső holtponton a kézfejet.
    Ugyan ezzel a mozdulatsorral jössz ki, visszafele, az elernyedésnél.
    Végig koncentrálni kell az össze izom feszülésére, a levegőre és az összehúzódásra, maximálisan kizárva az egyéb testrészeket a gyakorlatsorból.

    Fokozza az agy izom kapcsolatot, és az idegrendszert jelentősen igénybe veszi.

    Ez a trapéz izom alsó/középső részét dolgozza meg, célzottan.

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz aelod #167215 üzenetére

    Mleyik lesz amit kinéztél?

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz aelod #167217 üzenetére

    Melyik kategóriát nézegeted?

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz aelod #167219 üzenetére

    Az húzós lesz, rendesen be kell készíteni a testet, vagyis ki kell készíteni....
    Elég jó formák vannak abban a súlyban.

    Hajrá, kell sok sok majd energia, pénz, idegrendszer, idő stb....nem piskóta a dolog ezen a szinten.
    Jó gyakorlást a tükör előtt, az felér egy kiadósabb edzéssel, pláne ha majd energia sem nagyon lesz.

    Kitartást, aztán legyen egy nagy élmény ! Mert az !

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz aelod #167221 üzenetére

    Atleticben annyira nincs elengedve a súly,nem véletlen a név, de cserébe elég minőségi fizikum ami kell, pláne a jobb helyezésekhez, és akkor dobogóról nem is beszéltem, pláne ha sok az induló és még magasság kategóriák is befigyelnek.
    Egy jó formával, kellően lepucolva, nagyobbat mehet az ember, mint tömegesen sztm.

    Nagy buli a SB, két szezonban voltam indulóként, mikor Budakalászon a sportcsarnokban bonyolították le. Túl nagy volt sztm, de még így is adta a feeling.
    Jó dolgok ezek :C csak győzze az ember, minden tekintetben. :B

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz aelod #167223 üzenetére

    Hazai viszonylatban, egy 75kg körüli súly, nem elrugaszkodott magassághoz....színpadi minőségben, nagyon jól tud muzsikálni.
    Talán 1-2kg minőségi hús, feltornázható, teljesen látalanba, általánosan nézve. Nem fogsz unatkozni, kitartást, ehhez is !

    Stratova
    Majd kialakul ez, idővel teljesen kontrolláltan fog menni, szinte rutinból feszítesz és mozdulsz és teljesen természetesen lélegzel. Amit ezekben a gyakorlatokban elsajátítasz, későbbiekben is jól jönnek nagyon. Persze megterheli az idegrendszert, "okos" gyakorlatok. Sokszor egyik másikba teljesen belekeveredem, lefáraszt mentálisan.
    Akadnak még ilyenek. :)
    Aktív nyújtás is mehet, ha van időd, test egészére, akár. Hengert saját belátás szerint.
    Nálam egy gyógy/gerinc torna, izomfeszítéses nyújtással és hengerezéssel, elvisz bő egy órát, kitesz egy teljes testmozgást. Időigényes, el kell sajátítani ( csak a tökéletes végrehajtásnak van értelme ), de pozitív a hatása van az idegrendszerre, agy izom kapcsolatra, izomminőségre, koordinációra, mozgás szervrendszerre, lélekre stb...

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz tibcsi0407 #167240 üzenetére

    Kolléga érdeklődött, legális úton beszerezhető készítményekről, kiegészítőkről, amik már szóba kerültek sok évvel ezelőtt is a topicban.
    Egészen szépen ki lettek tárgyalva, korábban is.
    Senki nem vétett semmi ellen, sem most, sem évek ezelőtt.máskor.

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz M-63 #167247 üzenetére

    Prohormon kapcsán volt kivesézés :)
    De esti edzés, csajok, egyéb természetes úton is fokozható teszto termelés.
    Van róla szakirodalom, több mint amit saját kútfőből ki lehet okoskodni. :)

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz tibcsi0407 #167249 üzenetére

    Az biztos, hogy az észosztás nem kifizetődő.Jól látod. :)

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz aelod #167251 üzenetére

    De azt jelenti, hogy magáról a hatóanyagról, készítményről van itt is info, volt szó annyira, hogy abból informálódhasson bárki, és a kiejtése nem vont maga után fővesztést.
    Tehát utána lehet keresni, ha pedig valaki megkérdi, lehet neki segíteni, útba lehet igazítani észosztás nélkül, ahogy tettem.
    :K

    #167252tibcsi0407
    Nem ismerlek, nem tudom ki mennyire beszari, mindenesetre én biztos nem bátorságból írtam, csak szimplán utánakerestem, és hasznosnak találtam. :)
    Remélem itt egyikőnknek sem lesz a prohormon szó kapcsán, problémája. :D

    #167253aelod
    Még jó pár hete, a glutamint is félve írtam be, hujuj :))
    Egyébként meg én már akkor koxos voltam, mikor még a versenyzésnek a közelbe sem kerültem, de aki izmos, az már tuti nem naturál ! :C

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz aelod #167256 üzenetére

    Összeveszett egyik és másik teremtulaj, hogy melyiküknél is edzek...azért voltam beképzelt, mert kapucniban mozogtam teremben, és pár ismétlést "nyomtam" bazi nagy súlyokba. ( 100-200 kg rúdon, lábtolót nem is erőltettem mert arra össze kellett hordanom a "terem összes súlyát" ).... aztán elbeszélgettem olyanokkal is, akik tudták honnan szerzem be a cuccot, de még azt is hogy mit, mindezt akkor, mikor párizsin és zsömlén nevelkedtem évekkel ezelőtt, és tejport ittam edzés után .....még edzőt és termet is váltottam, annyira hihetetlen voltam, fejlődésben....stb ! :)

    #167257tibcsi0407
    Nagyon remélem hogy senkit nem tiltanak ki, mert értelem van a hozzászólásokban, józan kereteken belül, segítőkészséggel :B
    De nekem is van már ilyen olyan tapasztalatom.

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz M-63 #167259 üzenetére

    Tőlem ne kérj elnézést, a fórum meg kérdezésre-társalgásra és tájékozódásra való,egyebek mellett. :)

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz stratova #167261 üzenetére

    Utána lehet olvasni, ahogy írtam is. Mit lehet "kezdeni" a hormonháztartással, tesztoszteron szinttel. Mi befolyásolja, milyen mértékben stb....vannak "praktikák" amik teljesen természetesek. csakacsajok :D
    Koleszterinnek van hozzá köze, hát. ;] A megfelelő zsírbevitel bizony fontos, ennek mikéntjéről is van okosság, mindenfelé ! ( annak idején, egy "raklap" különféle zsiradékot/olajokat fogyasztottam,kanalaztam, van amit mai napig teszek-fogyasztok )
    Rengeteg dolog akad, és bonyolult is, de fontos hogy az ember tájékozódjon, nem játék az egészségünk. Megfizethetetlen :R

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    Még terem bontásnál szereztem be fekpadot és rudat, hozzá tárcsákat. Nem volt túl mobilis, emeletre....fémműves ismerős a gerincet/padot, elválasztotta a lábaktól, szétszedem, ha kell...lehet "könnyedén" mozgatni-seregni forogni, bárhova vinni.
    Ugyan itt, csináltattam keretet. Többféle húzódzkodás, tolódzkodás, hasazás mehet rajta, leszerelhető karok vannak hozzá, párnázott alkartámasszal, háttámla és gyűrűhöz hasonló fogódzkodó, csukló teljesen szabadon mozoghat, ez is eltávolítható.
    Mind jól szolgál.

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz aelod #167289 üzenetére

    Én "pár évesen" elkezdtem versenyszerűen szertornázni, is.
    Ezzel kapcsolatban, is, lehet ezt azt olvasni....( megerősödött izomrostok, csontok ésatöbbi )
    Való igaz, FTC ben találkoztam pár "mélynövésű" egyénnel....de az "itthoni" tornászcsapatból, se nálam se másnál nem ütközött ki. Bár az is igaz, hogy a tornászcsapatból én lettem a legizmosabb, egyben átlagos magasságú ( de nálam az izomzat családi vonás, amire rásegített a testépítő versenyzés is ).

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz gyuri860213 #167301 üzenetére

    Jó lenne, ha ez így lett volna..... már valamelyik Goldban csapatnám IFBB Proként. Csapattam, Volna ! Ebben a "team"-ben, voltunk kb. 10 en. Egyedül én indultam "gyúrós" irányba, így nem lett/volt nehéz dolgom. :U ;]
    Egyébként meg "véremben van." Fatert sok-sok évvel ezelőtt, vitte volna versenyezni Fekete Ferenc ( Isten Nyugosztalja... utána lehet olvasni, ki és mi volt Ő a magyar testépítés számára, stb ) mikor még "Sportrobi" volt a divat, a hőskorszakban. Munka is lett volna a fővárosban, csak legyen edzés meg versenyzés meg stb...de nem így alakult, van ez így, sajnos.
    Örökletes, meg kb mióta eszemet tudom, mindenfélét űzök, mozgok blablaésatöbbi... ;)
    De egyébként meg....már megszoktam. Mikor futós társaságba keveredem " minek fut, nem futóalkat, úgy se bírja, kifullad " Bunyósok között " azé mer izmos, azé má keménynek hiszi magát " Edzőteremben " tuti koxol, mert nem is úgy edz meg nem is úgy eszik azt mégis húsos, ez tuti nem lehet " De uszodában is megszóltak már, egy igen igen magas testzsírszázalékos hölgy ( finom voltam ) " ne az órát nézzem, úgy se jó az, meg ilyen izmosan nem lehet, azért mert gyúrsz stb....." Muszáj volt órát nézni, mert készültem valahova, időre :DDD De aki már húsosabb mint az átlag, az tróger ! :C

    De van sok sok pozitív is, akinek nem a pofája jár, hanem gondolkodik, és próbál a másik ember szemén keresztül látni. :R

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz tibcsi0407 #167305 üzenetére

    Manapság nem versenyzek, testépítésben. Más van a terítéken, aminek néha köze van az edzőteremhez is. ( trx, cf, önsúlyos, stabilizáló-mobilizáló, core...de akad testépítő,erőemelő és súlyemelő gyak. is...de mostanság erre kevesebb a figyelem a részemről )

    Képet? Van képem a sufniban, bár akkor sem fényképezgettem magam sűrűn, pedig nem ártott volna sűrűbben, szakmaiság miatt is. De én leginkább a terem tükrére hagyatkoztam.

    #167301gyuri860213
    Egyébként pedig..mindig, minden körülmények között, a legokosabb,legügyesebb,legerősebb, legszebb leg leg stb... :K Mindig.

    Topik átlagról meg gőzöm sincs, de nem is kell hogy legyen. Meg ne mis érdekel.
    Az viszont kva élet, hogy abból a szertornász csapatból, rajtam maradt/lett a legtöbb hús.
    Másra nem emlékszem hogy mondtam volna, ja nem is mondtam ilyet. Csak hogy mennyire hitetlenkednek az emberek, de ez azért van, mert a pofa megy, ismeretek nélkül.Ez ilyen buli, az embereket megszólják, ha valami szokatlan, ha már nem mindennapi, és megy a duma, holott semmit nem tudnak adott egyénről. De szöveg az van.

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz Angel2014 #167311 üzenetére

    Sajnos még jó pár haláleset történt idén, a mások által ismert és elismert/megbecsült emberek körében. :(((

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz _stick_ #167308 üzenetére

    Szia.

    Nem ismerem egyik tápkieget sem ( sok mást használtam, BSN fehérje volt nekem a legjobb reggelire, palacsintaként. Edzés után pedig Muscletech, iso vagy hydro )

    De ami fontos lenne, hogy a táplálékkiegészítő, egy jól és következetesen összeállított étrendet egészítsen ki, ide legyen beillesztve, és legyen kihasználva pl. edzés után a pozitív tulajdonsága.

    Fontos lenne a célod, milyen irányba akarsz mozdulni a fizikumoddal, ehhez kellene igazítani a tápanyagbevitelt, mikro makro tápanyagokat stb...

    Látatlanba, nagyot mondani tudok, sokkal okosabbat nem, tehát ugyan ott tartasz, mint a leírásokkal, amiket már át is olvastál.
    Edzés után sztm 30-40g fehérjénél nem kell több neked, a tényleges protein tartalomról szólva, ami abban van. ( nem az adag mérete )
    Szénhidrátból, gondolom a carbox az lenne....abból is menjen 1 adag. ( 30g fölötti CH mehet ilyen alkatra bőven )
    Ezeket kiegészítheted aminosavakkal, pluszban. A szénhidrátot pedig, én a fehérje előtt fogyasztanám el, edzés után rögtön.

    Ezek után egy minőségi, teljes étkezés menjen, ez nagyon fontos, lehetőleg 1 órán belül ( van ilyen , anabolikus kiskapu blabla stb ) De a rostokat és zsírokat ne ide erőltesd be, természetesen a megfelelő zsírsavak és rostbevitel, szintén nagyon lényeges.

    Gyakorlatok?
    Jó kérdés, ahány ember van itt, sztm annyiféle variációt kapnál....az egészségedre vigyázzál, csak addig emeld a súlyt, ameddig kontrolláltan megy a gyakorlatnak a kivitelezése, nyomásnál ( pozitív szakaszban ) dinamikusabban, engedésnél ( negatív szakasz ) lassabban. Próbálj az agy izom kapcsolatra is figyelni, adott ponton, feszíteni az izomzatra, lehetőleg más izomcsoportokat ne vonj be, szabályos legyen.
    Inkább legyen eggyel több sorozat, vagy 2-4 plusz ismétlés....csak a súlyt ne lődd túl, nehogy az ízületek kárát lássák. Elég ösztönzés lesz így is a szervezetnek, majd éjszaka szépen fejlődsz.

    De sztm ezt bárhol megtalálod, a neten. Sőt itt is volt már róla szó, biztos.

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz BÁ Nutrition #167326 üzenetére

    Eszemben sem volt....

    De figyelve az összevetést Mr Olympia Open (2020) - Prejudging -
    Én sztm Ramy lesz a befutó.

    Viszont Brandon későbbiekben jó lehet, ő nagy kedvencem, régóta követem, jó pár éve. :R
    Alsótestre kell még, és patent !

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz aelod #167328 üzenetére

    Ramy hátpózát ,vagyis hátát kellene majd tornázni. Gerincmerevítő( bár ez olyan, amilyen ) / alsó hát részeket, meg úgy összességében.
    De ez mondjuk genetika is, mi, hol tapad stb....

    Másnapi forma még változhat, voltak már érdekességek a formákat illetően. Shawnnal mi a helyzet, abszolút nem követtem manapság. Csodálkoztam is, hogy nem látom.
    Mi történt vele? :F

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz aelod #167330 üzenetére

    Pedig de jó volt ránézni a fizikumára....magasság, esztétika. Nem gondoltam volna, de hátha pozitívan alakulnak a dolgok.

    A másik illető, akiért "oda voltam ", Victor Martinez, a dominikai dominátor !
    Neki is volt, igen nehéz időszaka az életben, de utána még felállt ! :R

    Kai Predator is eltűnt, bár lehet csak az én szemem elől. Nem figyeltem.

    Ramy, háta....igen, adottság.

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz aelod #167336 üzenetére

    Nem tudom mi lesz Rodennel, hátha....
    Kai ról rég nem hallottam, de nem is követtem, mivel foglalkozik manapság.
    A Predatornak valóban nagy volt a bele, kellemetlenül festet, mikor nem fogta a színpadon, és hát volt ilyen....de ez már csak ilyen, ebben a sportágban, ilyen magasságokban.
    ...sajnos, ilyen szintű tömegnél, az a rengeteg tápanyag, a gyomrot igencsak feszíti, az meg enged, próbál engedni. ( én is észre vettem magamon, annak idején... pedig hozzájuk képest, világon sem vagyok )

    Kíváncsi leszek a top 3 -ra.

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz aelod #167338 üzenetére

    Lemaradtam róla ! :R

    Őszintén szólva, nem lepődtem volna meg, ha Phil lecsúszik dobogóról, ezek szerint más sem, mármint pontozók. Szerintem Brandon jó lehet még, csupán fejlődnie kell, bár ez a része Ramy előtt is adott. Érdekes lesz, vajon a tömeget vagy az esztétikát fogják többre értékelni, ha ők elkezdenek majd egymással csatározni a színpadon. Lesz-e belőle klasszikus párharc, mint volt máskor :F :C

    Milyenek voltak a kondíciók, volt szemmel látható változás?
    Majd megnézem videókat is.....

    Flexatron még jót tenne a sportágnak, meg az irányoknak .......

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz tibcsi0407 #167341 üzenetére

    A kondit a tegnapi predjudging, és a mai napra értettem, majd megnézem, hogy voltak -e változások, amit észre is lehet venni, innen a világ másik feléről. Összességében, a top 6 versenyzők között.

    Ramy hátban, Brandon alsótestben javulhat,( meg amiben éppen... profi sportolók, ők nagyon jól tudják ezt, jobban mint én ) aztán remélem mindketten a legjobb formájukban tudnak majd később kiállni, egymásnak "esni" . Ez az igazi élmény nekünk, meg a sportnak is ez a legjobb. sztm.

    Jó hogy betévedtem ide, aztán elcsíptem a rendezvényt, gondoltam, nem is lesz a mai helyzetben.....

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz attiati #167351 üzenetére

    Ahány ember....

    Nekem van itthon, rúd, tárcsa, kézi súly, pad, keret amin lehet hasazni- fekvőzni- tolódzkodni-húzódzkodni ilyen olyan formában, súlymellény, zsák, egyensúly párnák, theraband gimnasztika labda, gumiszalagok, gumikötél, henger, kislabdák fasciára és szőnyeg, is. de sztm boka és csuklósúlyt is találok, meg kettlebellt.

    Testépítő, súlyemelő, erőemelő, önsúlyos, stabilizáló, core, funkcionális és gerinctorna gyakorlatokat is tudok végezni, ésatöbbi.....
    A keretet az csináltattam, ismerőssel. Padot meg tárcsákat, terembontásnál szereztem be stb....

    Lehet venni akár TRX-et is ( teremben nagyon szeretem, itthon nincs ), cimborámnak kalapácsot csináltattam és szervált hozzá jókora abroncsot, illetve van neki kettlebell is, meg TRX.

    Számít a hely, a cél, eszközök új árait nem ismerem jelenleg ( de én mindig is próbáltam okosban beszerezni, amit lehet, sőt, van hogy nekem szóltak lehetőségről )....de fenti felsorolásomból talán tudsz okoskodni, ki lehet gondolni, mit szeretne az ember.

    Szerintem, ezt meg lehet oldani, nagyon egyszerűen is. Rudat valahova felszerelni, amin lehet húzódzkodni/hasazni, tolódzkodást akár berendezéssel is meg lehet oldani, esetleg szerzel be testsúlyt/mellényt/övet-kampót és tárcsákat....így mehetnek alapgyakorlatok, önsúlyos dolgok ellenállással is. De egy rúd, meg valamennyi tárcsa is sokat dobhat a lehetőségeken ( esetleg egykezes ), talán az egyensúlyozó eszközök sem annyira drágák....illetve a fekvő-felülés-guggolás is variálható, szépen.

    Passzolom...akár nulla pénzből is meg lehet oldani, meg a világmindenséget is össze lehet vásárolni, és variálni a végtelenig, mindenféle csilivili meg hangzatos dolgokkal, amik manapság a divatot képezik. Jobb nem jut szembe :)

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz attiati #167393 üzenetére

    Nekem komplett keretem van, amin tudok minden jóságot művelni, ja írtam is.
    De látom Madwe írt, ez a rögzíthető teljesen jó megoldás, más ismerős is használja. Nem szükségszerű átugrani egy fémműveshez ( mint én ), vagy átalakítani a házat. Lehet rá mindent aggatni.

    Minimum?
    Nem tudom, én a dolgaimat javarészt ismeretség alapján szereztem be, az meg mák, hogy a "vasmunkás" cimborám kéznél van. Nekem olyan 6-9nm helyem van, ahol szoktam mozgolódni, ha úgy adódik.
    Sokféle módon le lehet edzeni, erre irkáltam ilyen olyan eszközöket, ebből neked kellene kigondolni, mit szeretnél, és mihez tudsz hozzájutni, mi fér el.
    Tárcsákat cserélgetni sztm megoldható, én is cseréltem, mikor olyan minőségű edzőteremben voltam....igazából örültem, hogy volt súly meg rúd :B Idehaza is pakolászok gyakorlatok közben, ez sztm teljesen rendben van.

    HA pad és egykezes elfér, lehet azokkal is frankón gyakorlatozni, komplett testre. Csak szerezz hozzá súlyt. Padon meg szépen támasztod magad, HA a gyakorlat igényli. Vehetsz gimnasztika labdát is-Theraband vagy más, de nekem ez elég jó minőségű. Ezen is lehet támaszkodni,( pl.: háton, nyomáskor ) egykezes közben, és sok másra is jó. Spec. teremben, ahol megfordulok és tanultam egész sokat ( Olimpikonok,profi sportolóknak az erőnléti edzőjétől ) ezt szoktuk erőltetni, nem is mindig találkozom paddal, de kell hozzá jártasság, stabilizáló/core "dolgokat" meg kell szokni, elsajátítani. Ezek mellé, Madwe amit ajánlott, az frankó ! Ehhez is szerezhetsz ellenállásokat, írta is. ( trx vagy ilyen olyan gumi kötél szalag stb...rajtad áll csak ) Esetleg egy olimpiai rudat is beszerezhetsz, súlyokkal, változatosságnak. ( fekvenyomás persze kiesik ) Súlymellény, talán.Meg egyensúly párna ( pl: gyakorlat közben, egy lábon rajta állni, gumis ellenállások mellett, funkcionális edzéshez ) persze ez megint igényel bizonyos képességeket, amiket el kell sajátítani ). Simán le lehet zongorázni ennyi holmival. De ott egy teljes lista, én csak ötleteket adok. Sok fajta okosságot ki lehet még találni. :)

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz Madwe #167398 üzenetére

    Hja, másikban írtam,topicba.
    "Nem. De spec. teremben, sok stabilizáló gyakorlatot csináltam(lok), funkcionális stb, ami igénybe veszi az idegrendszert eléggé. Egyensúly párnán, gimnasztika labdán, koordinációs félgömbön, egyensúly hengeren-deszkával a tetején, corepad, stb...trx, meg mindenféle súlyzóval, szalagokkal -kötelekkel., core stix- ezt is szeretem, olyan ellenállása van, hogy beszarás. Csoportosra is bemegyek néha, csak mobilizációs koordinációs és egyensúlyos/core feladatok vannak, leginkább csajok társaságában. Az összes edzésem közül, ez a legtutibb, innen mindig egy darabban távozom. mosolygósan"

    Itthoni holmim az meg itt van megírva. [link]

    Rengeteget dolgoztam egyensúlyos, stabilizációs koordinációs funkcionális stb blabla...eszközökkel, az egész terem erre volt/van hangolva, klasszik erőemelő-súlyemelő-testépítő dolgok mellett.
    Nekem igazából mindegy, minek hívjuk a mozgást, meg milyen felszerelés és gyakorlat. Manapság frankón szét van már minden bontva, az ember azt sem tudja miféle...crossfit meg kettlebell meg ilyen edzés meg olyan fajta...mozogjak, csináljam, érezzem jól magam és ha valami eredmény is társul az egész mellé, meg élmények, hab a tortán..... :)

    TOLÓDZKODÓ alkalmatosság?
    Nem mondok sztm nagyot, de ha van tárcsád, rakd az öledbe/lábadra/akárhova.....tedd fel valami stabilra a két kezed,(lábad is , akár ) és háttal a "valaminek", mehet a tricepsz gyakorlat. nyomások. Én ezt teremben is szoktam, nem számít mennyi ketyere van, meg milyen dolgok, ezzel akkor is ki lehet készíteni a nagy felkar izmot.
    vagy valami ilyesmi.

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz Madwe #167400 üzenetére

    Én nem ismerem a környezeted, de valami akármit csak kerítenék, hogy rá tudjam helyezni a kezem, és megtartson, dobozt, ládát, miniszekrányt, hűtőt a szeméttelepről akármit :D
    Komolyra fordítva.... majd tudod, mi a jó , de lehet megoldható. vagy nem, de az biztos.
    Rúddal is lehetne tricepszezni, meg a szabad tárcsákkal. Áthúzás, nyújtás meg akármi.
    Tuti meg lehet oldani, ennyi eszközzel...vagy az ilyen olyan fekvők, magadra pakolva a berendezést.
    Szóval bármi.de ettől nagyobb bajunk sose legyen ! :)

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz attiati #167403 üzenetére

    Esetleg használt piacon is szét lehetne nézni, ha nem probléma. ( a vas az vas, nem ájfón és nem tesla ) hátha sikerülne valamit kifogni, akárhol. Jóárasítva, de még használható állapotban. hátha, max sterilizálod, felülettisztítózod, meg esetleg kipingálod.

    Padból neked kell dönteni, milyen igényeid vannak, én itthon, hasonlóval elvagyok.
    (csak nekem a villák között vannak hegesztések, nem pedig mögötte, és más szögben dőlnek)

    Húzódzkodóból azt, ami a tok közé szorítható, Madwe is asszem ilyet mutatott, mármint ezt a típust. Igen, erre aztán lehet ezt azt aggatni, én is meg kolléga is levezette. igen.

    Gumis ellenállás/szalag, hívjuk akárhogy...azok nem egyformák. Az egyik poweres a másik meg fitness,gimnasztikás. Vastagságból, anyagminőségből is látni, na de mindegy is. Ilyen olyan gyakorlatokat lehet vele végezni. ( Theras az mehet boka,csuklóra és lehet benne ugrálni, mászkálni...közben pedig fenntartani a két kézzel vagy két lábbal a feszülést, csináltam ezekkel is mindenféle koordinációs és mobilizációs gyakorlatokat. A Poweres, nagyobb szakítószilárdságúval, azzal meg lehet "állatkodni" . A teremben, csípőm körül belebújtam, felkaptam súlymellényt-esetleg egykezeseket a kézbe, aztán lehet nekiindulni a szembefalnak vagy akárminek, míg bírsz előre mozogni, medvejárásban. Vissza is... közben nagyon figyelhet az ember , miként mozog a lába és keze, pláne hátramozgásban kell az agymunka, mert ez abszolút idegen a fejnek. Holtponton vigyázni kell, mert a visszaút veszélyes, ha elránt, akkor van baj. de ezekbe bele kell szokni, elsajátítani, aztán lehet az egyéni tudásnak megfelelően, "állatkodni"-"vagánykodni" )

    Labdából nekem Thera van, zöld. Profess. exer. ball van ráírva, de sztm kutyát sem érdekli, de legalább nem volt olcsó, bár jó is. Teremben találkoztam mindenféle méretű meg minőségű dolgokkal, meg kell próbálni, mit bír a tied, milyen terhelést, csak bele ne sérülj.

    Súlyzókat passzolom, ami jól esik. A vas az vas, felemeli az ember, aztán leteszi, utána meg frankón porosodik. Legalább is én így tudom. de már lehet máshogy van, ez is. :B

    TRX...
    Lehet az elején keresnék valami olcsóbb funkcionális kötelet, aztán ha tetszik ez a fajta testmozgás, beruháznék egy minőségibb, komplettebb csomagra.TRX-ből. Az a lényeg, hogy legyen hova felrakni, gyakorlatot meg milliófélét lehet vele csinálni. Katonák is felrakják járművekre is, meg mindenre is, a lényege a funkcionalitás és a mozgathatóság, bárhol-bármikor, ha kell. Stadionban is használtam, mármint kapura raktuk fel haverral, aztán mehet a menet. ( örültek is nekünk ) . Teremben csövekre, meg keretekre volt rögzítve, több is.
    Itt is érdemes szétnézni a jófogáson, akárhol.

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz myckey #167404 üzenetére

    Egyensúlypárnával, egylábas gyakorlatokkal, rendesen meg lehet bolondítani az egészet, csak bele kell tanulni, de stabil lesz az ember, az tuti. Persze, csak óvatosan, csak komótosan, lépésről lépésre. fő az egészség, meg a biztonság.

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz stratova #167407 üzenetére

    kettlebell -ből is kevesebb kell kezdeni, érdemes ezzel is barátkozni, elsajátítani a helyes kivitelezést, testtartást stb...a gyakorlatok közben. Itthon is akad, haverral használtuk trx meg gyűrű mellé, de bele kell szokni, ebbe is. Fejben is megdolgoztat, figyelni kell koordinációra, törzset meg egyéb izomzatot is jobban igényli, máshogy oszlik el a súly. Ezt is ki kell próbálni, van ahol régóta alkalmazzák.

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz stratova #167409 üzenetére

    Milyen kettlebell...

    Inkább a Lidlis, de ezt olvasd el, egyéb információkba is bele fogsz látni, átvezet más helyekre is, ahol van értékelhető anyag. Nem annyira fekete és fehér, ez sem. :)

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    Fitness szalag,
    Thera-team ....van szalag, powerband, gumi kötél stb....van leírás is.

    Ahogy fent is írtam, nem mindegy, hogy mire kell. Gyakorlat, cél stbstb...
    Bele kell olvasni, meg kell nézni, utána simán tudtok dönteni. sztm. :K
    Lényegében mindegyik az ellenállásról szól.

    Honnan kell rendelni? Én Thera dolgokat használok, de nem minden esetben ragaszkodok, az árakkal nem vagyok tisztában, manapság. Nem kellett.

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    Gumikötél nekem praktikus volt mindenféle vállmobilizációs gyakorlatokhoz, miközben egy lábon álltam az egyensúly párnán, akár függőleges akár vízszintes "dolog" körül áthúztam, és komplex core - rotációs -funkcionális mozgásformát lehet végezni, vállra kapásából 3 gyakorlat. fogantyús, akár lábfejet is lehet akasztani, linkben is írják.

    Szalagok nem folytonosak(ált.), eleje és vége van, csomózni kell ha úgy adódik stb...fent is szó van róla. kevésbé erősek.
    Powerband erősebb,körkörös, más gyakorlatokra is megfelelő kialakítás és anyagminőség miatt. ( pl amit fentebb is levezetem, de a linken is van mindenféle bemutató. húzódzkodásnál is jó volt nekem stb )

    Szerintem, venni kell egy alap dolgot, ha ezzel akar foglalkozni az ember, húzogatni, :D nyújtogatni tekergetni használni stb stb....mint a kettlebell, vagy a trx...bele kell szokni, utána lehet ezt is cifrázni, meg többet rákölteni, fejlődni benne stb stb ( lesz az embernek összehasonlítási alapja, kötéllel vagy folytonos poweressel )

    szerk:
    Gumikötélből 3 is van idehaza, kettő ebből Crivit, na mondjuk ez nem túl erős, de még ez is megteszi mobilizációs gyakorlatra. talán ez pont aldis lidlis. A harmadik meg szövettel körül van véve, ez erősebb is.

    vagy:
    telipakolni a bevásárlószatyrot, aztán lehet emelgetni, és edzeni,kicsiből, hagyományosan :D

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz Angel2014 #167423 üzenetére

    Lehúzásnál....elszakadt, azt hittem ott halok meg, úgy fejbe vertem magam. :W
    Szerencsére (?) nem úgy jártam, mint ismerős, akinek össze kellett varrni a fejét.

    BÚÉK Nektek is.

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

  • myckey

    veterán

    válasz vaakuum #167435 üzenetére

    Én NOW melatonint szoktam használni, lefekvés előtt glutamin is előfordul ( omega 3 - arginin is volt egy időben, időszakosan más célzattal )
    Scitec meg Biotech....volt velük dolgom, manapság is megfordul, de a BSN, Muscletech, Weider, Scivation, Forever, hazai vitamin márkák, Universal és még sok sok más is megfordult már nálam.
    Bodybuilding.com is jó tájékozódásra.Nem csak a honi dolgok....

    Nekem igazából csak akkor volt vele gondom, mikor nagyon kevés idő jutott rá.Alvás tekintetben.

    [ Szerkesztve ]

    "Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

Új hozzászólás Aktív témák