Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fLeSs

    nagyúr

    Szasztok!

    Nem érdekel vkit egy eladó fehérje? KATT

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

  • fLeSs

    nagyúr

    válasz _NCT #15537 üzenetére

    A bunny már 5-7 évvel ezelőtt is ilyen stílusban írkált, nem fog ezen változtatni mert akit érdekel a téma elfogadja.

    Egyébként én diétában megiszok napi 1 pohár tejet, de nem vagyok izmos szal ez nem jelent sokat. :D

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

  • fLeSs

    nagyúr

    Szasztok!

    Manapság melyik zsírégető a sláger? Régen az Alpha Burn jó volt, de már nem kapni. Próbáltam még a Hydroxycut Hardcore X-et, talán használt vmit (talán nem, fogalmam sincs :D). Szóval mit ajánlotok?

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

  • fLeSs

    nagyúr

    Szasztok!

    Az elmúlt ~11 évben szinte végig csokis Scitec 100% Whey Prót ittam. Ezt szoktam meg és ezt szerettem (próbálgattam sokfélét többféle ízben), főleg diéta alatt jó volt a csokis íz, így egyáltalán nem hiányzott az édesség. A lényeg, hogy ez a fehérje már teljesen az étrendemmé vált, minden nap lemegy legalább 2 adag, reggel zabp mellé ez megy, lefekvés előtt is ez megy (nem mintha látszana). :D

    Viszont az előző két doboz már nem olyan jó ízű mint volt, elb@szták az ízét és hát ahogy elnézem, ez már nem éppen tartozik az olcsó fehérjék közé. Régen talán még igen, de egy ideje már nem is figyeltem az árak alakulását, csak beraktam a csomagba és megrendeltem (bb.hu shop).

    Szóval az lenne a kérdésem, hogy milyen jóféle, igazi csokis izű fehérjét érdemes venni ilyen árkategóriában vagy olcsóbban? Az íz nagyon fontos! A 4,5 kg+-os kiszereléseket veszem mindig.

    Előre is köszi.

    szerk: még1 kérdés. A bodybuilder.hu-n kívül milyen más boltokban érdemes nézelődni/rendelni?

    [ Szerkesztve ]

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

  • fLeSs

    nagyúr

    válasz Koczó93 #55964 üzenetére

    Köszi az infókat.

    Koczó93: ott 4,5 kg-ban nincs csoki.
    Tamoo: melyik Gaspari? Régebben vettem 2 doboz Gaspari csokis fehérjét és mind2 a kukában kötött ki 2 év után, mert nem ittam meg... :D

    Woodslave & deniro2: szerintetek? :U :DDD Btw ez az édes szar amiatt mindenképpen jó, hogy nem fanyalodok mellette édességre. Szóval ilyen édes csokis fehérje nincs másik a piacon?

    Más bolt ami bp.-i?
    Tudtok glutamin, c-vitamin, multivitamin és kalc+magnézium alternatívákat ajánlani a Scitec helyett ugyanolyan árban? Szal mi manapság a "menő"?

    [ Szerkesztve ]

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

  • fLeSs

    nagyúr

    válasz Tamoo #55976 üzenetére

    Igazából úgy emléxem, hogy "még elment", szóval annyira nem volt rossz, de szívesebben ittam a Scitecet és végül elfelejtődött, ott volt a szekrény aljában és mikor ránéztem, hogy mivan vele, már lejárt a szavatossága.

    Dicker: thx.

    Van még más, amit ajánlotok ilyen árkategóriában vagy csak ez a Dymatize? Mert akkor most veszek többfélét 900 gr-osban, kipróbálgatom őket, aztán utána döntök, hogy melyik legyen hosszútávon.

    Ezt a Now Foods céget ismeritek, a vitaminjait? Jók? :D

    Vicc, most nézem ezt a boltot és az Universal meg a Gaspari glutaminporja annyiba kerül, mint a Scitec (pedig a fejemben ezek komolyabb márkák mint a Scitec).

    [ Szerkesztve ]

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

  • fLeSs

    nagyúr

    Nem tudja vki, hogy hol lehet kapni Alpa túrót vagy vmi olyan túrót, aminek ugyanolyan az állaga?

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

  • fLeSs

    nagyúr

    válasz Dicker #56318 üzenetére

    Az Alpa túrónak teljesen más állaga van, mint a zsírszegény túróknak vagy a Cottage cheesenek (még ehhez áll a legközelebb).

    [ Szerkesztve ]

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

  • fLeSs

    nagyúr

    Multivitaminból mi manapság a menő? Nem pakkra gondolok, hanem tablettára/kapszulára.
    Előre is köszi.

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

  • fLeSs

    nagyúr

    Szasztok!

    Segítség kéne.
    Aki ismer tudja, hogy alapból malac voltam amikor elkezdtem ezzel az egésszel foglalkozni. Pont a napokban néztem utána és a 10 év alatt 5-ször volt olyan diétám, amiben min. 15 kg-t fogytam. :D :U Szóval jojóztam rendesen, mert követtem a különböző kalkulátorokat (tömegelésnél) és persze nekem az a mennyiségű kaja a halálom.
    De a lényeg: sosem sikerült 78 kg alá mennem (most járok itt hatodszor), illetve egyszer igen (75), de ott ment ECA, clen meg minden szar és ez most nincs.
    Most épp 78 kg vagyok és elhatároztam, hogy 70 kg-ig végre egyszer le akarok fogyni (zsírból persze). Április óta megy a diéta, 84,5-lel kezdtem, most megint ~3 hete 78-on állok.
    A következő számok talán sokkolni fognak egyeseket, de a diétám
    - pihi napon ~1200 kcal
    - edzés napon ~1400 kcal
    - a "munkám" és életvitelem olyan, hogy az edzéseken kívül nem mozgok semmit (szó szerint), ülőmeló
    - alapból kövér vagyok/voltam mindig is, qrvakönnyen hízok
    - napi fehérje ~120 gr
    - napi ch pihinapon ~30 gr, edzésnapon ~50 gr, ezt tartom az első naptól fogva
    - zsírbevitel minimális
    - 7-8 naponta csalónapozok. Ez kb. úgy néz ki, hogy rizsből megeszek 2 csomagot, megeszek egy mákos pitét, meg kisütök 2-3 fagyasztott panírozott csmellet + jóval több a zabp, szóval annyira nagyon nem vészes. Szal kb. ~350 gr-ra emelem a ch-t + több a zsír de valszeg kevesebb a fehérje, mint diétás napokon.

    Kérdés.
    1. Csökkentsem tovább a ch-t? Ha igen, akkor pótoljam fehérjével/zsírral vagy ne? Vagyis a napi kcal maradjon vagy ne?
    2- vagy épp az ellenkezője, tehát növeljem a kcal-t? Ha növeljem, akkor miből?

    Előre is köszi annak, aki végigolvasta! :D

    [ Szerkesztve ]

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

  • fLeSs

    nagyúr

    válasz Woodslave #59071 üzenetére

    Nemtom pontosan mikor, talán 2009 tájékán, de feladtam. Hiába kajáltam tökéletesen, hiába pihentem eleget, vmit rosszul csináltam az edzéseken. Gondolom én, hogy az edzésekkel volt a gond. Lehet, hogy most is az a gond. Bármikor tömegeltem, mindig csak zsírba híztam, izom szinte nulla. Pont mostanában jöttem rá, hogy ez abszolút nem az én sportom, sosem élveztem igazán, sokkal jobb úszni, kosarazni, pingpongozni.

    corres78: ha olyan szuper lenne a tápanyagfelhasználásom, akkor nem így néznék ki. :D

    [ Szerkesztve ]

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

  • fLeSs

    nagyúr

    válasz deniro2 #59074 üzenetére

    Rizst nem eszek egyáltalán diéta alatt.
    Reggel edzés előtt zabp (50 gr)+fehérje.
    Edzés után Ceres teljes kiőrlésű tönkölybúza kenyeret eszek. :D 2 szeletet (28 gr ch), aztán a következő kajálásnál 1 szeletet, ennyi a napi ch. Tom, ez ebben a körben elfogadhatatlan, de nem fogok rizst enni helyette. És akkor még nem említettem, hogy tejet is iszok!!! :Y :DDD
    Pihinapon az egész napos ch 2 szelet tönkölybúza kenyér.
    A "pörköltes csirkemell"-et ne úgy képzeljétek el, hogy rendes pörkölt egy csomó olajban/zsírban.
    3 napi adag:
    1 kg csmell
    3 kanál olaj
    1 db vöröshagyma
    2-3 cikk fokhagyma
    fűszer (vegeta, piros paprika, szárított petrezselyem).
    A sült csirkemellett megutáltam, a szagát is.

    Edzésnap
    ébredés után – 50 gr zabp + 1 adag fehérje
    edzés 2-2,5 órán belül
    3 órával később – 2 szelet tönkölybúza kenyér + 1 pohár (~2,5 dl) 1,5%-os tej + 2 kiskanál glutamin
    3 órával később – pörköltes csirkemell + 1 szelet tönkölybúza kenyér + zöldség (többnyire uborka)
    3 órával később – pörköltes csirkemell + zöldség (többnyire uborka)
    3 órával később – 100 gr cottage cheese
    2 órával később – 10 gr mogyoró + 1 adag fehérje
    2-2,5 órával később lefekvés

    Pihenőnap
    ébredés után ~fél órával aerob/kardió/séta
    utána (1 órával ébredés után) 1 adag fehérje
    2 órával később – 2 szelet tönkölybúza kenyér + 1 pohár (~2,5 dl) 1,5%-os tej + 2 kiskanál glutamin
    3 órával később – pörköltes csirkemell + zöldség (többnyire uborka)
    3 órával később – pörköltes csirkemell + zöldség (többnyire uborka)
    3 órával később – 20 gr mogyoró
    2 órával később – 10 gr mogyoró/50 gr cottage cheese + 1 adag fehérje
    2-2,5 órával később lefekvés

    corres78: nem hízok, hanem stagnálok (jelenleg).

    [ Szerkesztve ]

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

  • fLeSs

    nagyúr

    válasz deniro2 #59081 üzenetére

    Ki van számolva és 1419 kcal edzésnapon, 1168 kcal pihenőnapon. ;)

    A szénhidrát kívánás alatt nemtom mit értetek, engem sosem érdekel, hogy mit kívánok vagy hogy éhes vagyok-e, csak eszek 3 óránként és kész. A kenyér nem azért van ott, mert kívánom, hanem mert így jön ki a kcal meg a ch mennyiség. Amúgy ha kívánnék vmit akkor az nem kenyér lenne, hanem mákos pite. :D

    Éhgyomorra szoktam kardiózni. Ezt váltogatom, vmikor 40-50 perc 125-150 pulzussal lépcsőzés, vmikor 20-25 perc HIIT (lépcsőzés) és mostanában raktam be a tabatát.

    szerk: ez a pörkölt nem olyan, mint egy igazi pörkölt. Ezen a "lé" (ami nem szaft) minimális, és gyakorlatilag csak a húsra ráfőtt/ráragadt fűszerek miatt ehető. :D Szóval nincs kenyérhiányom emiatt (már ha erre céloztatok).

    szerk2: btw én is az anyagcsere lelassulására tippelek, csak nemtom jó-e a tipp, hogy végülis emeljek-e a kajamennyiségen vagy csökkentsek. A kajákat majd én kiválogatom. :B ;) de azért köszi.

    [ Szerkesztve ]

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

  • fLeSs

    nagyúr

    válasz deniro2 #59087 üzenetére

    Ezt a hintáztatást hogyan csináljam?

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

  • fLeSs

    nagyúr

    válasz Tenken #59092 üzenetére

    05.30-06.02 között végig csalónapoztam, ezt már próbáltam.

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

  • fLeSs

    nagyúr

    válasz Rabbitf_24 #59111 üzenetére

    Ejj, emléxem vmikor anno még én is így beszéltem ezekről a dolgokról itt a topikban... :DDD mondjuk ahogy láttam te legalább kinézel vhogy... :D

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

  • fLeSs

    nagyúr

    válasz Rabbitf_24 #59116 üzenetére

    Nemtom már pontosan, régebben. :D

    Ez az IIFYM ez kb. úgy működik, hogy tegyük fel nekem kell 2500 kcal szintentartáshoz.
    Szóval a napi csmellet csinálhatom
    a. tisztán, kevés olajon sütve és így ebből kevés zsírt viszek be + nuku ch, így több rizst ehetek?
    b. csinálhatok rántott csmellet, de így a panírban lévő liszt/zsemlemorzsa/tojás+sütéshez használt olaj lejön a napi kcal/makro mennyiségből?
    lényegében ezt mondja, hogy ugyanaz a kettő amíg ugyanolyan kcalt eszünk a kettőből.
    Jól gondolom? Mi van a GI-vel?

    [ Szerkesztve ]

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

  • fLeSs

    nagyúr

    válasz deniro2 #59141 üzenetére

    Nos.
    A kajálásomról tudom, hogy nem tökéletes.
    Így is nézhetne ki.

    8 tojfehérje + 1 sárgája sütve/főve + pufirizs + zöldség
    edzés 2-2,5 órán belül
    ezután rögtön 2 adag fehérje
    3 órával később – csmell + rizs + zöldség
    3 órával később – csmell + zöldség
    3 órával később – csmell + zöldség
    3 órával később – cottage cheese/zsírszegény túró
    2 órával később – 2 adag fehérje
    lefekvés

    Évekig csináltam ezt. :) amikor diétáztam. De már meguntam az a helyzet. Később a ma leírt diétával lefogytam kétszer is 20 kg-t.
    Namost ez jó is és lehet rossz is. Jó mert lefogytam, és lehet rossz, mert utána visszahíztam és lehet, hogy a diéta miatt, mert a testem utána kompenzált. De sztem inkább amiatt, hogy diéta után abbahagytam minden mozgást és átálltam a kínai kajára (kb.). :D Mert a diéták végére az utóbbi pár évben kb. kiégek, elmegy tőle a kedvem. Most sincs kedvem, csak azért edzek, hogy lefogyjak. Erről ennyit.

    A ch bevitelemről: tudom magamról, hogy nem tudok fogyni 100 gr ch-tól. Nem fogyok 51 gr ch-tól sem, csak <50 gr ch-tól fogyok, ezt már kikísérleteztem pár év alatt.
    A csalónapról: a heti 1 csalónap állandó része volt a két diétámnak (-20 kg), és talán emiatt volt sikeres, mert a kevés kalória/ch miatt a csalónap visszaállította az anyagcserémet. Legalábbis gondolom én + ez kell nekem, nem készülök versenyre szóval nem fogok 5 hónapon keresztül grammra kimért módon tisztán kajálni.
    A tejről... :D csak azért iszom meg azt az egy pohárt, mert tök jól eltelít, elmúlik tőle az éhségem. nem hiszem, hogy az a napi 2 dl folyadék gátol meg a további fogyásban.

    Na és akkor a kérdéses dolgok:
    1. edzés: a súlyzós edzés intenzitását ettől a héttől kezdve kezdtem el felvinni, mert eddig a fegyencedzést csináltam... :D és most újra súlyzósedzést fogok csinálni

    2. aerob: ezt is most kezdtem el emelni a héten, bár azért nem túl drasztikusan, mert ahogy én tapasztaltam magamon az előző években nálam szart sem ér az aerob, amikor a diétám be volt jól lőve anélkül fogytam simán, hogy megmoccantam volna (a lépcsőházban, csak mert lépcsőzni szoktam).

    3. A ch megemelés: ez most kiderül hétfőn, addigra 76,5 kg-t kéne elérnem, akkor az azt jelentené, hogy újra beindult a dolog. Ha nem, akkor vagy
    a. ch-t csökkentek (ez az ami nem tetszik, emiatt írtam ma a topikba)
    b. ch-t növelek, csak ezt meg nemtom hogyan csináljam, a hó elején már volt egy négynapos magas ch-s időszakom.

    Most egy új helyzettel állok szemben, a sokxor ostromolt 78 kg alá akarok bemenni.

    Mindenesetre köszi a hozzászólásokat, bár sokkal okosabb nem lettem, mert mindenki mást mond. :D

    [ Szerkesztve ]

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

  • fLeSs

    nagyúr

    válasz Dicker #59149 üzenetére

    Évek óta, mivel mint írtam már jóideje nem veszem komolyan az edzést és a kajálást sem (kivéve amikor fogyni akarok).
    A súlyomról csak egyszerűen tudom, hogy a mostani diétában hol tartok és hogy az előzmények alapján mikorra megy ki belőlem a víz (a csalónap miatt) és hogy kb. milyen súlynak kéne megjelenni a mérlegen hétfőre. Ez jópár év volt mire kitapasztaltam, de erről nem fogok kisregényt írni. :D más számára úgyis haszontalan lenne.

    szerk: Ijk: "Egy ideig rendesen kajálsz, majd egy évig szemetet eszel," telibe! :C

    btw ma reggel 77,4-et mértem, ez most haladásnak tűnik. :D

    [ Szerkesztve ]

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

  • fLeSs

    nagyúr

    válasz Ijk #59155 üzenetére

    Próbáltam a kínainál vett ropogós+illatos csmell + rizs kombót két részletben megenni. :D

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

  • fLeSs

    nagyúr

    Szasztok ismét! :D
    Edzéskérdés... vegyétek úgy, hogy totál kezdő vagyok.
    Szóval írtam, hogy sztem korábban az edzéseimet rontottam el. Most épp egy bbtv-t nézek (kb. 4 éve láttam utoljára) és bunny mondja, hogy a lényeg, hogy fájjon az izom gyakorlat közben, ezt kell túllépni. Namost ezt eddig is tudtam/hallottam.
    DE!
    Nekem van egy rakás izmom ami edzés közben egyáltalán nem fáj(t anno mikor még nyomtam), szóval a többségnél addig megy egy sorozat, amíg ki nem fárad (8-12 ismétlés), de nem szokott fájni. Fájni max a bic meg a tric (vádli) szokott, a többi az szimplán kifárad, nem megy több ismétlés -> sorozat vége. Most akkor ez lenne a problémám? :D :U nem mintha a karom nagy lenne LOL

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

  • fLeSs

    nagyúr

    válasz God Vazzeg #102434 üzenetére

    én itt vagyok... :D

    visszanéztem amit belinkeltél, jókat röhögtem :D

    [ Szerkesztve ]

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

Új hozzászólás Aktív témák