Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GemeriReem

    újonc

    Sziasztok! Eddig nem írtam még ide, bár régóta követgettem a fórumot. A lúdtalp téma miatt mégis úgy érzem, itt az időm, mert nálam is aktuális részben a téma. A legtöbb, nem nagyon gázos változata lényegében teljesen kikezelhető, így ha nem a merev fajtájával küzdötök, szerintem mindenképpen korrigáljátok! Én az itt: https://www.fixflatfeet.com/exercises-for-flat-feet/ található gyakorlatokat követem, szerintem hasznosak, és kicsit túlérnek a tépkedjünk zsepit és járjunk sokat külső talpélen típusú, számomra annak idején nem sokat érő ötleteken. Az oldalt létrehozó fizioterapeuta srác annak idején magán kísérletezte ki a módszereket, olyan megoldásokat talált, amiket 80-100 éve szintén eredményesen alkalmaztak, csak azóta elfeledtek. Ha alakul a boltozatotok, majd észreveszitek, mennyivel több tartást és stabilitást ad, én is hétről hétre lepődök meg rajta. Nekem a csípőm esett össze tőle (beeső térd, külső oldalon megrövidült térdszalagok, laza csípőfeszítő izmok), és nyilván a térdeim is rosszul álltak/ állnak. Hatodik hete csinálom, nálam hoztak javulást a gyakorlatok, de ha kíváncsiak vagytok, böngésszétek végig az oldalt.

  • GemeriReem

    újonc

    válasz D1Rect #170662 üzenetére

    Erre reflektálva, szerintem a megfelelő edzés amatőr szinten jóval fontosabb lenne a táplálkozásfókusznál. A legtöbben felesleges és feleslegesen sokféle gyakorlatot csinálnak, illetve a termek népességének nagy része (+ személyi edzők is sajnos rengetegen) tudásban valahol a 80-as-90-es években ragadt. Broscience, túl sok sorozat, túl nagy súly. Ezekből egyenesen következik az idegrendszer folyamatos túlterheltsége, amiből kifolyólag aztán csak nem akarnak sokasodni a tárcsák a rúdon. Azt gondolom, ez sokkal nagyobb mértékben esik latba azok esetén, akik heti 3-4-szer lejárnak emelgetni, mint a nem tökéletes makrók.

    [ Szerkesztve ]

  • GemeriReem

    újonc

    válasz D1Rect #170693 üzenetére

    Na ez is biztos! :D
    Én magammal kapcsolatban tudok annyit, hogy mikor a haverokkal tudás nélkül elkezdtünk edzeni, kemények voltunk, meg háború volt, ennek ellenére hónapokig szánalmas 70-80 kilókkal nyomtunk fekve folyamatosan. Ahelyett, hogy mondjuk könnyebb 5-8 ismétlésekből csináltunk volna sokat, nem agyonfáradva. Mikor évekkel később egy nagyon alap erőemelőprogramot csináltam 3 hónapig, 20 kilóval növeltem a fekvenyomásomat anélkül, hogy egyszer is rajtam maradt volna edzésen a súly. Azelőtt hiába ettem tonnaszám a csirkét meg a zabpelyhet, igen lassan jöttek fel a kilók. Azóta azok a barátaim is jönnek fel izomtömegben és erőben, akiknek én írok edzésprogramot, a mostani fejemmel örültem volna, ha valaki akkor nekünk is megteszi ugyanezt. Meg megmondja, hogy lúdtalppal rosszak lesznek az alapok, és gyomláljam ki azt is. :DD

  • GemeriReem

    újonc

    válasz Cranium #172276 üzenetére

    Helló! Én is hasonló problémával indultam, leírom, amit én tudok, talán segít. A betétet kipróbálhatod edzés közben, nézd meg. Én próbáltam hasonlót (súlyemelő vagyok), nálam a nehéz gyakorlatokat nem annyira szerették bokamagasítóval a derék alatti tartozékaim, de mondjuk az nem is rendes betét volt. Ha viszont hosszútávon gondolkodsz, akkor érdemes eltüntetni a lúdtalpadat. A nem összecsontosodott változatok jól kikezelhetők, ne higgy az orvosoknak, akik csak betétben vagy teljesen haszontalan gyakorlatokban gondolkodnak. Az összeesett boltozat a térdeknek sem jó, illetve nagyon korlátozza a csípőhasználatot, pedig egy megfelelő csípő rengeteg terhet átvesz. A tartásodat (hát mélyizmai nem elég aktívak) is megöli, nem valószínű, hogy nehéz guggolásokat vagy elemeléseket helyes formával tudsz végezni így (én legalábbis nem tudtam, de aki a környezetemben lúdtalpas erősportoló, szintén küzd nehézségekkel). A betét részmegoldás, érdemi eredményt csak sokszor annyi év alatt hoz, mint a lábszár és a lábfej, talp izmainak megfelelő erősítése. Érdemes alkalmazni a "short foot" gyakorlatot, tehát a lábujjak alatti párnát a sarokhoz közelíteni és feszesen megtartani, valamint lábujjhegyre állásokat úgy, hogy a kis lábujjakon is támaszkodsz, tehát kicsit befelé fordítod a lábfejeket közben. Ha érdekel, ezen az oldalon: fixflatfeet.com angolul elég jól leírta a srác a gyakorlatokat, az ő medvetalpából egy év alatt lett rendes talpboltozat. Én fél éve kísérletezem vele, az én lábaimra is nehéz rásimerni a kezdetihez képest.

  • GemeriReem

    újonc

    válasz bigmasterg #172913 üzenetére

    Súlyemelésben kiegészítő munka nélkül legfeljebb a lábakon-farizmon és a háton figyelhető meg valamennyi izmosodás, jellemzően az sem nagyon sok amatőr szinten. Mivel a szakgyakorlatok végrehajtása döntően gyors összehúzódású rostok bevonását igényli, a hipertrófia is jóval kisebb, mivel ilyen módon nem kezelhetők maximális feszülést megkívánó súlyok. A dobás során csak olyan súlyok juttathatók mellre vagy fej fölé, amiket kellő sebességgel sikerül is odáig mozgatni. Ha ezt valaki összehasonlítja egy maximális guggolással vagy fekvenyomással, mindjárt világos a különbség.

  • GemeriReem

    újonc

    válasz Dottorei #172919 üzenetére

    Az már határeset. Ha valaki nyom karból (=vállból, csak mi így hívjuk) vagy fekve néha, akkor inkább, a vállak sok munkát amúgy nem végeznek, a súly megtartásában van inkább szerepük. Kilökésnél helyes technika mellett nem sok koncentrikus összehúzódást végeznek, mert inkább a lábak és a törzs dolgoznak ott is.

    [ Szerkesztve ]

  • GemeriReem

    újonc

    válasz aelod #172930 üzenetére

    Ebben van igazság, de szerintem sok a buktató. Rengetegféle irodalommal találkozhatunk, nem mindegy, mit találunk. Edzésprogramot már össze lehet rakni jó forrásból, de mikor én 2012-ben elkezdtem edzeni, 4 évig tartott odáig eljutni, hogy egy használható edzésprogramot lássak (köszi powerbuilderes srácok!). A broscience még sokáig velünk lesz, attól tartok, a többséget meg mondjuk nem is hiszem, hogy ennyire érdekli a teljesítmény kiaknázása, csak tudja azt mondani, hogy mozog valamit.

Új hozzászólás Aktív témák