Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kolosanyi

    veterán

    válasz Woodslave #96969 üzenetére

    Fenéket Starting Strength. Rippetoe erőszint standard táblázata szerint én középhaladó/haladó vagyok mindegyik gyakorlatban (a mellhez vételt nem tudom, sose csináltam). Te erősebb vagy testsúlyarányosan jóval, akkor nem ez a helyzet.

    Minden színvonalasabb erőedzéssel foglalkozó blog arról papol, hogy kikönnyítés, bukás kerülése, idegrendszer frissen tartása, könnyű napok, periodizáció. Csak az a baj, hogy az ilyen könnyű napokkal úgy érzem, hogy lóf@xt se csinálok és mindig szétcsapom magam maximális intenzitással. Az az elv vezérel, hogy ha már elmegyek edzeni, akkor tegyem oda magam rendesen, ne könnyű napozni menjek terembe, akárhova. De hát látszik, hogy ez hosszú távon nem kifizetődő. Biztos vagyok benne, hogy azért ütközök falba állandóan, mert:

    1) nem megfelelő az erő-állóképességi alap
    2) nem tökéletes a technikám
    3) türelmetlen vagyok és túltolom.

    És ennek az elkerüléséhez kellene az, hogy ne autodidakta módon olvasgassak, legózzam össze az információt, csináljam az edzéseim, hanem egy profi edző irányítása mellett végezzem. De ehhez se időm, se pénzem, se lehetőségem nincs, mivel az összes komolyabb hírű edző budapesti.

Új hozzászólás Aktív témák