Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KoVee84

    senior tag

    válasz Silverr #49128 üzenetére

    "átlagos keresetű ember átlagos étrendje"

    Tehát szerinted egy átlagos családban nem esznek húst, csak 300 Ft-os párizsit meg mákos tésztát? Kolosanyi leírta a legolcsóbban kihozható étrendet. Most akkor ennyi erővel leírhatjuk, hogy egy csomó ember van, aki éjjel-nappal étteremben eszik, meg kaját rendel és akkor legyen a napi kajája 5-10.000, de a határ a csillagos ég. :W

    Számomra egy átlag ember kb így táplálkozik:
    Reggeli: szendvics vagy péksüti + tej: 300 Ft.
    Ebéd: Otthonról visz vmi kaját, vagy eszik egy kínait: 800 Ft
    Napközben: valami nasi vagy üdítő:vagy gyümölcs 300 Ft
    Vacsora: otthon főzve vagy rendelve: 500-1500 Ft
    Ez nagyjából 2000 Ft és szerintem sokan esznek ehhez hasonlóan.

    Deniro: :R

    [ Szerkesztve ]

  • bandus

    veterán

    válasz Silverr #49128 üzenetére

    én nemrég kezdtem el magamra főzni ismét. ha a az előtte levő kajámat veszem alapul, akkor reggeli kb 500 pénz a büfében, az ebéd az ebédlőben 1100-1300, aztán meg vacsorázni elmegyünk valahova 2-3 alkalommal a héten, az (amikor általában én fizetek) mondjuk 4k/alkalom. tehát ennél csak olcsóbban jöhetek ki ha magamnak csinálom. reggeli általában valami alacsony cukortartalmú müzli: 750 g-os az 800 Ft az aldiban, elég egy hétre, mellé 2-3 liter tej, az is 600 mondjuk. kaja napi 400g csirke, amiből én 2-3-szor kajálok. a vacsival még gondban vagyok, arra kitalálok még valamit. tehát jóval olcsóbb ha magadnak készíted a kaját. és nyilván ennél is olcsóbb, ha eszel mákostészát, túróstésztát, paprikás krumplit, stb. amit egy család bizony szokott, és nem is engedhetné meg magának, hogy 4 emberre csak a legegészségesebb kajákat főzzék. szóval egyetértek veletek :)

    "a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Új hozzászólás Aktív témák