Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dicker

    őstag

    válasz penene #36516 üzenetére

    Izomtömeg. Mindig száraz izomtömeget számolunk, és nem testsúlyt, legalábbis a zsírt mindig illik kihagyni! Ahogy mondtam, akkor rajtam viszonylag sok zsír volt akkor. 280-at... Max ruhában, meg egy kúra közepén, még talán akkor se, érthetően van egy logikus emberi határ... :))
    Egyébként erőemelő stílusban nyugodtan maradhat zsírral együtt is a 2x-es szorzó. :) De azt nem támogatom. Mármint a nyomások kivitelezését, legyen meg az a teljes mozgástartomány mindig, és inkább kisebb a súly.

    kolosanyi:

    Ez az arány nagyon leegyszerűsített szám. Csak senki nem bonyolítja túl. Függ a testi adottságoktól. Mert érthető, hogy egy 2 méteres 80-90 kilós, gilisztás ember nem fog 140-180-at nyomni, mert abban a testsúlyban nem sok izom van. :)

    ---

    Egyébként ez 2,5x-es felhúzás nem egészséges hosszútávon. Én nem húzok most magamnál sokkal nehezebbet, inkább többet ismétlek. 12-20-akat. Sokkal jobb érzetet ad, mint mondjuk több száz kilót mozgatni. Persze egó növelésére tökéletes egyszer-egyszer pár havonta, de hosszútávon azt húzni hülyeség, és sérülésveszélyes. Amikor edzettem a Zsoltiékkal az F3-ban, ők sem dolgoztak 150-nél többel, ami kevesebb, mint a testsúlyok kétszerese, pedig ők még aktív testépítők jelenleg is.

    Én ennek a sportnak úgy indultam neki, hogy erős szeretnék lenni nem szép. Fiatalon. Csak közben elértem egy határt, amit hosszútávon nem bírtam volna tartani, legalábbis egészségi károk nélkül nem. Ezért is szabadultam meg 30-35 kilótól, és azóta számított a külalak is.

    Szerk.:

    Ez a Kökényes 50 kilót ennyire be nyalta mindenki? :O Gyakorlatilag egy hajszál választotta el attól, hogy ne röhögjön, amikor ezt mondta abban a videóban. Nyomja ő bőven 60 felett is. ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák