Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Woodslave

    nagyúr

    válasz Janaboy #168810 üzenetére

    [link] nem tudom ki ez de pont ezt akartam írni, de gondoltam keresek azért vmi guglit rá.

    Mivel a kollagén egy aminosavlánc, ezért a test az emésztés során különálló aminosavakra (fehérjerészecskékre) bontja le, mint ahogyan minden más fehérjével is teszi, amit elfogyasztasz. Nem tudod megmondani a testednek, hogy a bevitt aminosavak (akármilyen forrásból származnak) milyen formában és hol hasznosuljanak a testedben. A tested ezt az aktuális szükségleteinek megfelelően dönti el. Ahogy a hús fehérjéiből sem lesz automatikusan izom, akkor sem, ha az izmok fehérjéből állnak, úgy a bevitt kollagénből sem lesz automatikusan „friss és feszes bőr”, akkor sem, ha a bőr kollagénből áll és az elfogyasztott kókuszzsírból sem lesz feltétlenül zsírraktár, akkor sem, ha mindkettő zsírból áll.

    Annyi még, hogy a kollagén nem komplett (mármint nem úgy ;] ) fehérjeforrás, hiányoznak belőle nyilván esszenciális aminosavak, kb úgy saccolnám annyi értelme van mint a bcaa-nak.. Azaz kb semmi.

    Én egy hónapot szedtem a pure gold kollagént, annyi előnye van hogy nagyon finom málnaszörp íze van, és nincs marhahúsleves utóíze. De nem hiszem hogy feszesebb lett a bőröm vagy jobbak az izületeim. :U

    "akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

Új hozzászólás Aktív témák