Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz ledgeri #94808 üzenetére

    Az aliasok használata alapvetően a spamek és a phishing ellen tudnak egy plusz védelmet nyújtani, ha már fertőzött a munkaállomás, akkor nem fog segíteni, sem a károkat csökkenteni.

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • válasz ledgeri #94808 üzenetére

    Ha megfertőzik a számítógépet, akkor az új e-mail cím is ki fog derülni és akkor azzal fognak próbálni belépni. Ha csinálok sok e-mail címet, akkor azzal nem oldódik meg az, hogy ellopják a fő e-mail címet és akkor meglesz nekik a sok e-mail cím mellé a fő e-mail cím és akkor ugyanúgy el van lopva minden, ami az e-mail címhez kapcsolódik. Már próbálták ellopni az e-mail címem, de a jelszót elvileg nem sikerült kitalálniuk; viszont olyan már volt, hogy elvileg a jelszó nem került ki, de valahogyan majdnem beléptek a fiókba, de a Microsoft Authenticator jelzett és nem engedtem a belépést, hanem elutasítottam, mert nem én akartam belépni. Ma is megnéztem a belépési próbálkozásokat és majdnem minden napra van próbálkozás, de elvileg nem sikerült nekik.
    Ilyen fajta próbálkozások vannak nálam:
    1. példa:
    Protokoll: Exchange ActiveSync
    IP-cím: 85.203.21.81
    Fiókalias: (saját e-mail címem)@hotmail.com
    Idő: Tegnap 11:22
    Hozzávetőleges hely: Szingapúr
    Típus: Sikertelen szinkronizálás
    2. példa:
    Eszköz/platform: Android
    Böngésző/alkalmazás: Android
    IP-cím: 188.130.142.159
    Fiókalias: (saját e-mail címem)@hotmail.com
    Munkamenet-tevékenység: Helytelen jelszó
    Amúgy a Földön lévő sokféle kontinensről próbálkoznak: Amerika, Európa, Ázsia, Afrika, Ausztrália és mellé a különféle szigetek. Az operációs rendszerek is különbözőek, mert nem csak Androidról próbálkoznak, hanem például Windowsról.

    Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Xiaomi Redmi Note 12; Nokia 105 (2019)

Új hozzászólás Aktív témák