Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ghandi

    aktív tag

    A héten vettem egy olcsó Alcor Q780i Tab-ot amiben nincsen GSM modul,csak wifin tud adatot fogadni,de van benne GPS. Kapásból telepítettem rá egy IGO-t amivel semmire se ment,fél óra múlva sem talált jelet. Akkor telepítettem GPS test progikat,de azokkal sem mentem semmire. Kicsit jobban beleásva magamat a dolgokba kiderült hogy a system/etc mappában nincsen gps.conf file! Megpróbáltam létrehozni egyet,de mivel nem volt rootolt a készülék,igy nem engedte :( Nosza akkor rootoltam gyorsan kézzel létrehoztam egy gps.conf fájlt azokkal a sorokkal amiket itt az első hozzászólásban irt valaki. Letöltöttem az mtk engineering mode progit,reseteltem a AGPSt és cold startoltam wifivel. Azóta iszonyat gyorsan talál jelet,és álltalában 8-10méter pontossággal dolgozik,de nem ritka a 4méteres pontosság sem! Ennyit jelent egy jól megírt conf file....
    Na mostmár csak a telefonom van hátra,de abban gyári minden,nem rootolt,garanciális még.
    Ez egy LG Spirit H440,jópár ilyen telónak rossz gyárilag a GPS-e,nekem ezért már egyszer alaplapot is cseréltek benne. Megnéztem ebben a gps.conf file-t és iszonyatosan nagy a katyvasz benne,már értem miért nem akar ez rendesen működni. Alapból az első sorokban 11 NTP szerver van megadva,ez lefedi szinte az egész világot. A VDF supl server and port részben meg csak supl.vodafone.com-os szerverek vannak megadva,pedig ez egy telenoros telefon és egyéb ezer dolog ami szerintem tök fölösleges,pl glonass-ra semmi sem utal,pedig a telefon tudja.
    Ha valakit érdekel el tudom küldeni a gps.conf-ot,had nézzen egy jót.
    Na de a kérdés hogy hogyan tudnám átírni a conf-ot rootolás nélkül? Garis a teló ha rootolom akkor a gari ugrott,és egy nyavajás navi program miatt azért nem érné meg.

    Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

  • Ghandi

    aktív tag

    válasz ksanc #509 üzenetére

    Az MTK chipes tabot sikerült nagyon faján megcsinálni,azzal semmi baj sincs! Mint ahogy írtam ez egy GSM modul nélküli tab,sajnos ebbe nincsen tárcsázó amibe beüthetné az ember a kodokat. A program neve meg MTK Engineering Mode,ilyen néven lehet leszedni a playről. Ezzel a progival reseteltem az agpst,majd cold strat de nem segített. A gps.conf megírása után már minden jó volt. Lehet hogy véletlen,de az csak azután ment nekem.
    A problémám már csak ezzel a LG Siprittel van sajna. ez nem MTK-s hanem Snapdragon 410-es. Állítólag ha ezt rootolod,majd utána unrootolod akkor nyoma marad a a rootolásnak amit sehogy sem lehet eltüntetni,legalább is ezt irják ennek a telefonnak a topicjában,hiszek nekik.

    Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

  • Ghandi

    aktív tag

    válasz ksanc #509 üzenetére

    Kerestem ezt a etc\agps_profiles_conf.xml fájlét iletve system\etc\agps_profiles_conf.xml ,de sehol sincs nekem ilyen.Eredetileg gps.conf sem volt,azt is úgy kelett kézzel csinálni.
    Nézegettem neten,de nem találtam sehol sem pontos adatokat hogy ebben a agps_profiles_conf.xml fájlban miknek kellene lennie,szóval hiába hozok létre egy ilyet,nem tudom mit irjak bele.

    Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

Új hozzászólás Aktív témák