Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tmscsaba

    tag

    válasz tmscsaba #539 üzenetére

    - Itt az előbbi kép nagyban -
    A gyári antenna a képen nincs benne, csak a csatlakozó rugós érintkezői látszanak de ha vissza teszem, az se rontott vagy javított a gps vételen.

    Aztán vettem egy aktív antennát a ChipCad szaküzletben, amit el kell látni fojtón keresztül egyenfeszültséggel és galvanikus leválasztás után lehet beküldeni a mobilba (kicsi néhány pikoFarádos kapacitáson keresztül) az erősített jelet. Azt még nem tettem rá eddig.

    Anélkül a lakásban ilyen volt a darab dróttal a GPS vétel:
    Az ablakhoz közel:

    és az ablaktól távol a szoba mélyén:

    Viszont nem sikerült sehonnan szereznem olyan csatlakozót, amivel össze tudom hozni a mobil külső antenna aljzatával. Megpróbáltam fém toll betétből készíteni ilyent, mert az éppen még ráhúzható a mobilban lévő külső csatlakozó aljzatára, de az közben megszorult az aljzaton miközben próbálgattam bővebbre reszelgetni, és lekapta az aljzatot onnan. nem okozott komolyabb kárt, mert az egyik szélénél a forrasztás vált el, a másiknál lekapta a lyukgalván "via-"-knak a tetejéről a felső fóliát.
    Most egy kicsit félre tettem, aztán ha meg jön a kedvem megint, akkor majd folytatom és össze hozom a hibás részt is normálisan.

    Ez a számlája a GPS aktív antennának, de sajnos a csatlakozója egy klasszikus nagy méretű csatlakozóra megy csak rá, ami feszültséget is ki küld rá. Ez az amit külön meg kell építeni néhány alkatrészből, különben nem működik.

    [- Ez az az antenna, csak majd össze kel hozni a telefonnal. -]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák