Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 8

    senior tag

    Kezdő kérdés: - ha nem ez a megfelelő topik akkor mondjátok légyszi hol tegyem fel a kérdést.

    100GB tárhelyet szeretnék venni mert már szűk a gmail 17GB. Erre jelenleg azt írja, hogy 690Ft/hó.
    Csak bankkártya vagy gift card opciót ajánl fel.

    Tényleg fizethetem-e gift carddal? Használta már valaki itthonról így?
    Itt ugyebár nincs gift card, de mondjuk ha veszek egy osztrákot vagy németet és azt megadom, azzal ki tudom egyenlíteni a 690Ft-os díjat? (eddig azt találtam hogy nem, mert € gift carddal csak € pénznemű dolgokat lehet venni, de akkor miért ajánlja fel a bankkártya mellett?)
    Ha nem, akkor mi a megoldás, hogy tudok egy osztrák/német gift carddal fizetni? Átváltom az országomat Németországra? Ezt hol? Sehol nem találok ország beállítást. Proxy/vpn megoldás kell hozzá?
    Azért is érdekel, mert nem szívesen kapcsolom az accounthoz a bankkártyámat. Paypal szimpibb lenne, de nem láttam ilyen opciót.

    Másik: Igazából ha bármire átválthatom az országomat, akkor van-e olyan ország, ahol jelentősen olcsóbb az előfizetés? Tudunk-e ilyenről? (mint pl skype-nál taiwan). A play store-hoz nem ezt az accot használom, csak gmail és drive, úgyhogy mindegy melyik országhoz lenne hozzárendelve az account, a nyelvet úgyis választhatom. És akkor ebayről vennék adott országhoz gift cardot.

    Köszi bármilyen segítséget, szerintem teljesen alap infó, de ez egy nagyon mélyre vezető féreglyuk az internet sötét információbarlangjában igazi válaszok nélkül...

    [ Szerkesztve ]

    50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

  • 8

    senior tag

    válasz 8 #473 üzenetére

    Közben rájöttem a dolog működésére, nem volt egyszerű.

    Tehát a google payments oldalon alapból nem látsz semmit, ahhoz, hogy lásd a beállításokat, először hozzá kell adnod egy fizetési módot (nálam csak bankkártyát ajánlotta fel). Ezután már látod a beállításokat és létrehozhatsz, módosíthatsz, törölhetsz payment profile-okat.
    Az első lépésben hozzáadott bankkártyát (illetve ezzel automatikusan létrehozott payment profile-t) akár rögtön törölheted is.
    Minden payment profile-hoz, amit létrehozol tartozik egy ország - annak az országnak a bankkártyáját rendelheted hozzá, illetve abban az országban kibocsájtott google play gift cardot. Vannak olyan országok (pl Németország) ahol paypalt is hozzáadhatsz.
    Több payment profile-od lehet több országból. Arra kell figyelni, hogy ha megrendelsz egy szolgáltatást, akkor az az adott payment profile-hoz kötődik - tehát ha törlöd a paymet profile-t, akkor a szolgáltatás is törlődik!

    Szóval vettem egy $20 USA gift cardot paypal-on magamnak, és előfizettem egy év 100GB Google One-ra $19.99-ért (5.600.-Ft). Kíváncsi leszek mit tudnak a google expertek, meg jár hozzá "Google Play credits, special hotel pricing, and more".

    A google play store országválasztás továbbra sem világos (azt írják évente csak egyszer lehet országot váltani). Bár nekem továbbra is mindegy ehhez az accounthoz, de majd megkérdezek egy expertet ;]

    50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

Új hozzászólás Aktív témák