Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Namelesske #4893 üzenetére

    "Ami nagyon idegesített, hogy az böngésző a külső linkekre amik pl IM alkalmazásokból jönnek, nem akart reagálni, és amikor másodjára rákattintottam kétszer indította el a böngészőt, volt hogy emiatt a teljes porifilom elveszett. [...]
    Még most is van olyan bug, hogy ha módosítasz egy beállítást a gyorsítótárazásba, vagy az előrajzolásba hiába állítod vissza alapra, a böngésző behal, és fél másodperc késéssel kezdi betölteni az oldalkat, még gyorsítótárból is. Szóval a beállítások közt mindig óvatosan kellet hogy lépkedjek. [...]
    A finom görgetés se volt annyira finom bizonyos oldalak esetében, asszem ha fix háttér volt beállítva ami a szöveg meg a többi dolog mögött állt, nagyon idegesített, hogy végtelenül darabossá vált."

    Érdekes, ezeket pont nem tapasztaltam Operánál, meg a finomgörgetéssel sem volt problémám. De elképzelhető, hogy a mostani verziókban már javították az általad leírt hibákat - az is lehet, hogy az a probléma, amit a másik topicban szoktak írni, hogy az operaprefs.ini, és ehhez hasonló INI-fájlok teleszemetelődtek idővel (ennek a kezelése elég szar, mint azt az Opera topicban megbeszéltük - de ez nem feltétlenül Opera-specifikus dolog, más böngészőknél is előfordul hasonló).

    "a mentési dialógusok még mindig az XP dll fájlt használják az NT6.x helyett"
    Igen, mondjuk ez nekem is feltűnt, valóban elég furcsa, főleg így a 11.x verzió tájékán... :F

    "még mindent törlése lehetőség sincs, hogy legalább az új dolgaimat leszinkronizáljam vele"
    Penge_4 írt itt egy lehetséges megoldást: [link] (hunfatalnak írt válasza).

    "Marad a kavarodás a keresőmotorok közt, meg a fél éves gyors hívóval."
    Itt nem igazán tudom, mire gondolsz.

    "A legjobb az amikor végleg beragad, és minden bezárás után bennragad a böngésző a processzek közt. Ez is azt eredményezi, hogy külső linkkor megint nem tölti be a profilt, mer az előző processz már írásvédetté tette."
    Nálam is előfordult már (nagyon kivételes alkalom), hogy valami durvább fagyás esetén bent ragadt, újbóli elindítási kísérletnél viszont figyelmeztetett, hogy már megy egy példány - ha ezt kilőttem a folyamatok közül, akkor általában a korábban megnyitott fülekkel indult, jól. Persze ez tényleg gáz, ha bent ragad.

    Összességében érdekes, hogy ennyi és ilyen szerteágazó bugokat tapasztaltál vele, valóban közel sem tökéletes az Opera (egyik böngésző sem az!! - mielőtt bárki azt hinné, hogy az Opera ilyen bugos, NEM, nem így van), de azért ennyire nem szar. :P Lehet, hogy teljesen szűz profillal kéne kezdened, újratelepítést követően, registry-ből előtte mindent kiirtva, ami vele kapcsolatos. Fene tudja, milyen hülyeségeket jegyzett meg korábbról a frissítések során.
    Mondjuk ez elég durván off-topic. :)

    (#4899) Namelesske: ez sajnos igaz. :DDD

    ========

    (#4894) ntomka: köszönjük a nyelvtani kioktatást, de nincs rá szükségünk (gondolom részben nekem is szántad, én is használtam a "crash-el" szót, ami valóban nem túl magyaros, de azért tudok magyarul. :D
    Ha épp az a szó jött a nyelvünkre (a billentyűzetünkre), akkor ez van, nyilván nem felvágásból írja le a "crash" szót senki, de rövidebb szó. :) HTML-ben is használják a "box" szót a doboz helyett, vagy CSS-ben a "float"-ot a lebegés helyett, stb. :P

    (#4897) ntomka: "Aztán mire használsz annyit (30 tab, 10-nél elég cinkes, hogy belassul)? Vagy te meg a bezárás gombot nem ismered?"
    Hű de kötekedős kedvében volt valaki. :DD
    Tudom, nem nekem írtad, de én is reagálok, mert én is sokszor használok 30 fület, nem azért, mert akkora gizda vagyok, hanem azért, mert rengeteg információt akarok összegyűjteni, elteszem az egyes füleket későbbi olvasásra, elolvasom ezt, majd azt, aztán valamiből még hátravan, akkor később fogom olvasni, közben esetleg megnyitok egy új fület - más számára igencsak káoszosnak tűnhetnek a böngészési szokásaim, de hadd éljek ezzel a rossz szokásommal együtt, ha van olyan böngésző, ami ezt könnyen elviseli - lásd Opera. :) Ha sok memóriát zabál, és már tényleg túl sok a fül, akkor majd úgy döntök, hogy bezárogatok jópárat, de azért ne omoljon össze (tessék, most magyarul, most épp ez a szó jött előbb :P).

    ===
    (#4931) Tibii91: mily közérdekű információ! :DD

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák