Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Wolfskin #4987 üzenetére

    Hidd el, az ilyen egyoldalú dizájnmódosítgatások (egy idő után már a korábbi meghagyásának opciója nélkül!) engem is rendkívüli módon zavarnak. Nagyon tudom utálni, amikor egy számomra tökéletesen bevált, megszokott, megszeretett felületet dizájnerek idióta agyszüleményei alapján egyszer csak lecserélnek egy okádékra, ráfogva, hogy haladni kell a korral, modernizálni a felületet - pedig szerintem nem az a haladás, hogy 70%-os plasztikai műtétet hajtanak végre a felhasználói felületen, csak mert úgy gondolják, hogy az úgy jobb, mint a korábbi. Nem jobb. Ha valakinek nem jobb, akkor pedig meg kellene hagyni a lehetőséget arra, hogy valaki a korábbit megtartsa magának. Bár értem én a hátterét, ha a korábbi is megvan, akkor arra is kell a support, és az meg már plusz erőforrást igényel, egyszerűbb, ha megcsinálják az egyoldalú módosítást, a felhasználók úgyis pattognak, fortyognak egy ideig, aztán rájönnek, hogy kénytelenek elfogadni a változtatást, mert ez van. Csak egy kis részük lép le, és vált inkább ezek miatt. Én is elfogadtam idővel a számomra nagyon nem kellemes változtatásokat, mert eddig a Gmail jött be a legjobban az online levelezők közül.
    De ugyanígy más nagy cégekre is jellemző az egyoldalú váltás: lásd Facebook (az a rakás szar Timeline, ami számomra áttekinthetetlen a korábbihoz képest), Hotmail (most már Outlook; itt is jellemzőek most már a minimalista színek), stb.

    Egyébként még egy, ami eszembe jut a váltásról, és a mai napig nagyon nem tetszik: csetablakban az új scrollbar - nincs felfelé és lefelé irányú "vége", csak úgy tudsz görgetni, ha egér középső görgőjével tekersz (de az adott esetben lehet, hogy itt túl sokat görget, de úgy általában megfelel a görgetett mennyiség, csak ebben a pici ablakban nem), vagy ha megfogod a scrollbart, és "kézzel" húzod fel vagy le. Aztán ugyanez a scrollbar nagyon szar bal oldalt (a címkéknél), meg középen (a levél tartalmában) is, lényegében mindenhol ugyanez a scrollbar van.

    "a yahoo ugyanis TÉNYLEG korlátlan"
    "meg valóban fizikailag (nem marketing szempontból) korlátlan a tárhelye"

    Itt meg kell jegyeznem, hogy a Gmailnél sehol nem állítják azt, hogy korlátlan lenne a tárhely, tehát semmiféle becsapás nincs. Viszont több mint 10 GB-ot kínálnak, és az tényleg van.

    "a cégnek van saját email címe, csak mivel külsősként kezdtem, sokszor erre kértem anyagokat, mondván, a saját címemen előbb látom."
    Ez egy érthető szempont, de arról talán nem a Gmail tehet, hogy óriáscsatolmányokat kapsz, és nem férsz bele a 10 GB-ba. Erre mondtam, hogy alapvetően nem céges célokra való, az átlagnál jóval nagyobb felkínált tárhellyel. Oda van írva, mennyi a garantált tárhely, ha ez nem tetszik, igazából nem értem, miért kell sírni.

    A címzett-megnézős aggályaidat még mindig nem teljesen tudom megérteni. Most nézem egy levelemet, amit több címzettnek is elküldtem. Egymás mellett, pontosvesszővel elválasztva fel vannak sorolva a címzettek, anélkül, hogy bárhova kattognom kellene. Nem kell a nyílra kattintanom ahhoz, hogy lássam ezt a listát. Ha meg az egyes nevek fölé odaviszem az egérkurzort, akkor egyből látszik egy popupszerű tooltipben az illető "névjegykártyája" névvel, e-mail-címmel, és linkekkel (levélküldési, csetelési lehetőség, stb.) együtt. Mi a gond vele?

    "lebutított"
    Ez továbbra sem igaz. Mondanám, ha így lenne, de nem soroltál fel egyetlen szempontot sem, amit kiszedtek volna a funkciók közül, így érvek nélkül ez csak egy puffogásnak tűnik.

    "az meg legyen elég ellenszolgáltatás a cégnek, hogy turkálnak a leveleimben, és a legnagyobb reklámszolgáltatóvá váltak álata(m) is. szerencsére az opera kiszedi a reklámokat, de hát ilyen az élet."
    Erre a szokásos érvre tényleg csak az a szokásos válasz illik, hogy nem kötelező az ő termékeiket használni, számtalan alternatíva létezik, senki nem kényszerít a Gmailre. :)
    Szerencsére más böngészőkben is van reklámblokkoló (amúgy én is részben Opera-felhasználó vagyok), meg van hosts-fájl-módosítós megoldás is. :)

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák