Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Den Hadnagy

    senior tag

    Sziasztok!

    Abszolút kezdőként szeretnék elektromos gitáron (elsősorban a magam szórakoztatására, bár később ki tudja) tanulni. Most ajánlott fel egy ismerősöm egy Ibanez RG-270 DX típusú gitárt 55.000 forintért (fekete, teljesen gyári állapotban). A stílusom a hard rock-heavy metal vonalon mozogna a jövőben, úgy olvastam máshol, hogy ez a gitár erre alkalmas, bár a tremolót páran szidták.

    Az első kérdésem: a gitár valóban megfelelő lenne-e nekem? Ár-érték arány megfelelő?

    Másik kérdés:

    Venni akarok hozzá egy kombót, ha lehet, akkor ragaszkodnék a Marshall-hoz. Nem gondolkodom nagy teljesítményben, egyelőre elég lenne egy 10 wattos cucc, elsősorban anyagi okokból, 20 vagy max 25 ezer forintot szánnék rá. Annál is inkább, mert ha jól gondolom, akkor a torzított jelet a cuccokon lévő füles-kimeneten át tovább erősíthetem (arra pedig van egy 200 w-os Pioneer erősítőm, meglehetősen nagy hangfalakkal). Ez valóban így van, jól gondolom? Egy Marshall MG-10-est néztem ki erre a célra, 20k-ért, újonnan.

    A segítségeteket előre is köszönöm.

    DH

    "Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

  • Den Hadnagy

    senior tag

    válasz Szten Márs #4023 üzenetére

    Bocsi, abszolúte tájékozatlan vagyok... Akkor most gyanúsan olcsó, vagy gyanúsan drága a gitár ennyiért?

    Ismerős adná el, napi szinten találkozunk, nem hiszem, hogy átverne... Zenész, csak most szeretne egy újat venni, sz'al a cucc használt, de gondolom megkímélt, ma megyek meghallgatni.

    Ami az erősítőt illeti, én is gondolkoztam az MG-15-ön... Az lesz belőle nagy valószínűséggel. Teljesen szubjektív, de nekem nagyon tetszik a Marshall hangja, passzolna a "stílusomhoz" nagy valószínűséggel.

    Köszi,

    DH

    [ Szerkesztve ]

    "Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

  • Den Hadnagy

    senior tag

    válasz Szten Márs #4025 üzenetére

    Értem, amit mondasz.
    Különben a vélemények között nem egy helyen olvastam, hogy kritizálták a tremoló minőségét. De ha jól sejtem, akkor ez csak akkor áll, ha akarom is használni a tremolót. Vagy idegesítő problémákat akkor is okozhat, ha hozzá sem nyúlok? Mit értesz konkrétan "szíváson"?

    DH

    "Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

  • Den Hadnagy

    senior tag

    válasz Szten Márs #4027 üzenetére

    Nagyon köszönöm a segítségedet, felvetem ezeket a kérdéseket a srácnak.

    Várom az esetleges további véleményeket is.

    Még1x köszi Szten! :R

    "Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

  • Den Hadnagy

    senior tag

    válasz Szten Márs #4029 üzenetére

    Igen, folyamatosan figyelek, csak most egyelőre nem akarok abba a hibába esni, hogy végigkérdezzek minden típust, ami megtetszik, bár őszintén szólva hajlok egy új gitárt beszerzése felé... Mások is azt mondták, amit Te.

    A B.C. Rich Warlock sorozat is nagyon bejövős, fix hidas, testen átmenő húrozás... alapmodell 80 környékén :)

    De az a Cort is nagyon tetszik, amit mutattál, meg a Cort-ról mindenki azt mondja, hogy nagyon jók,meg jól másolnak. Mit tudsz az általad ajánlott modellről mondani? Vagy csak az ára miatt ajánlottad?
    Az általános vélemény az volt, hogy inkább egy kisebb névtől vegyek egy jobb gitárt, ugyanannyi pénzért.

    [ Szerkesztve ]

    "Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

  • Den Hadnagy

    senior tag

    válasz Szten Márs #4034 üzenetére

    Nagyon köszi, hogy ennyit feccölsz a felhomályosításomba.

    Maradok szerintem ebben a 60-as vonalban, mert ugye még kombó is kell, aztán még a végén kiderül, hogy tehetségem sincs :)

    Nekem amúgy hangzásilag a régi Sepu, új Megadeth vonal a bejövős (meg némi oldszkúl ACvillámDC). Szeretni fogom-e a KX 5-öt ebből a szempontból? Mondjuk egy Marshall MG-15-el?

    DH

    "Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

Új hozzászólás Aktív témák