Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jmarcell

    csendes tag

    válasz cucka #47917 üzenetére

    Mármint?

    A kolléga említette, hogy ő jó erősítőn akar hallani C-dúrt, én erre reflektáltam, mert az eddigi maximalizmusából kiindulva nem feltétlen az MG szériában fogja ezt megtalálni.

    Utána plugin-nel igen, ott a rengeteg opció benne, ami először hátrány, de utána meg akár haszon is lehet neki. Tudja azzal kezdeni, hogy valami preset-et használ, esetleg csak egy fejet meg ládát, a többivel nem foglalkozik. Akkor is szól úgy, mint a kis kombó és nem utólag kell effektezni, hanem hallja, mintha egy erősítő lenne. Csak eddig ezt nem volt hajlandó elfogadni. De tény, hogy mindenki egy kis erősítőn pötyög először, mert a gyakorlás a lényeg, nem a sound. Csak azt is figyelembe kell venni, hogy ha valami szarul szól, az egyáltalán nem tud motiváló lenni. Hiába gyakorol valaki órákat, ha egyszerűen a 20 ezer forintos gitárja meg a 30 ezer forintos tranzisztoros 8"-os kombója sehogy nem szól és többlet sincs benne, ellenben a plugin-enként ott a millió lehetőség előlépni, lehet azt fokozatosan is. Illetve ezért említettem a Katanát és társait, az ugyanez pepitában.

    Alapvetően pedig egyetértek azzal, amit írtál, csak szerintem itt nem feltétlen ez volt a lényeg.

  • gaborbol

    őstag

    válasz cucka #47917 üzenetére

    "Tanuláshoz, gyakorláshoz viszont a legjobb, hogy bedugod a kábelt, megnyomod a gombot, és szól a gitár, játszhatsz.
    Nem fog úgy szólni, mint a csutkára tekert marshall, de talán a c dúrt így ilyen körülmények között is meg lehet tanulni.
    Ha a tanulás, gyakorlás a cél, akkor a sok fícsör csak arra jó, hogy a tanulástól, gyakorlástól elvonja a figyelmedet, és az idődet gitározás helyett pluginok nyomkodásával töltsd."

    Nekem kezdokent pont ezt mondta a tanar, Annyival tovabbment , hogy vegyek egy csoves erositot ha van ra penz, lehetoleg olyat amin minnel kevesebb gomb van :DDD
    Majd ha eljutok arra a szintre amikor mar megy egy stabil alapszinten a gitarozas akkor visszaterunk ra.
    ( Nalam 3 gyerek van meg masfel melohely, minen ido szamit)

    Most bedobom a taktikai atomot ha mar itt vagyunk.

    Rhett Shull, Tim Pierce, nem keves gitaros mondogatja, hogy ha van 2000 dollarod teszem azt gitart venni, akkor 500 dollar menjen a gitarra es 1500 az erositore. Csoves, kezmuves erosito , ott van a legnagyobb ugras, ha az megvan akkor barmilyen alap pickupbol is kegyetlen minoseg jon ki.
    Mi a velemeny errol?

    [ Szerkesztve ]

  • Ctrl+Alt~Del

    senior tag

    válasz cucka #47917 üzenetére

    Legalább nem nekem kellett neki elmagyarázni. :)

    W | W | H | W | W | W | H

Új hozzászólás Aktív témák