Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • toth_janika

    őstag

    válasz Szten Márs #14762 üzenetére

    Bocsánat, hogy belevauzok, de úgy gondolom, saját példából kiindulva, hogy mindig az arany középút a tökéletesen járható.
    Én tanárhoz járok, mellette neten nézem az oktató oldalakat, és a YT-t. Pl... Alap... Nothing else matters... nem kell bemutatnom senkinek... A tanárom elfelejtette elmagyarázni a pengetéshez használt ujjak sorrendjét, és azt lestem le oktatóvideóból, így nem kellett felhívnom, vagy várnom egy hetet.
    Vagy a tempó gyorsítás pl skálázásnál. Van pl a Free Guiter Source oldal, amit itt már többször linkeltek. Itt számos leckéhez van lassú, közepes és gyors sample, amire lehet játszani.
    Tehát alapvetően én úgy gondolom, hogy tanárral és online haladok a legjobban...
    De ez az én esetem!

    "Ha valakinek rossz érzése van attól, hogy teljesítenie kéne és valamiért nem megy (huhh ezen a héten nem volt időm gyakorolni, és már az előzőn sem, pedig ezt meg ezt a leckét feladták nekem), akkor annak ellenére, hogy valószínűleg (csak valószínűleg) nem lesz belőle semmi ügy, szintén rossz szájízt hagyhat. Otthoni, autodidakta tanulásnál ilyen sincs. Nincsenek kötöttségek, nincsenek kötelező dolgok. Szabadabb."

    Ezzel a résszel nagyon nem értek egyet. Ha nincs időm gyakorolni, nekem sem mindig van a meló mellett, akkor mondom a tanárnak, hogy sorry, de most nem sikerült. Akkor nem rohanunk tovább, hanem átvesszük, amit eddig tudok. Egy kis ismétlés. Ha belegondolsz, a kapitalista világszemlélet miatt, a tanárnak sokkal jobb, ha otthon nem gyakorolsz, mert többet fogsz hozzá járni, amíg eléred a célodat ;]

    Az, hogy "nincsenek kötelező dolgok" viszonylagos. Otthon, ha nincsen kitűzve, hogy most ezt vagy azt tanulom meg, akkor nem fog haladni az ember. Ergo kötelező otthon is gyakorolni amikor csak lehet :)))

    De a legfontosabbról többször megfeledkezünk, köztetek persze én is. Ez pedig a CÉL
    Mi az a cél, amit el akarok érni a gitárral? Zenekart akarok vagy csak jammelni a tábortűznél, esetleg magamat szórakoztatni és ökörködni?
    Amíg ez nincs letisztázva addig sztem felesleges oktatástechnikai kérdéseket feszegetni :R

    Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

  • sanzik

    senior tag

    válasz Szten Márs #14762 üzenetére

    A statisztikai tipp az valóban csak egy tipp volt a szűk környezetemből kiindulva,tehát lehet,hogy nem állja meg a helyét, ezt aláírom.
    Sok igazság van abban is amit te mondasz,de így lesz ez jó,hogy vannak akik a netes oktatás mellett kampányolnak és vannak akik a tanár mellett.
    Így az olvasó pontosan meg fogja találni azokat az érveket az egyik vagy másik mellett, amik neki fontosak.
    És ezért nem mondhatjuk,hogy bármelyik irányba el lenne húzva a dolog.

    És tanár vagy nem tanár ,de valóban a legfontosabb amit említettél az elszántság.
    Ha valaki tudja,hogy meg akar tanulni gitározni és hajlandó dolgozni is ezen, akkor bármelyik utat is járja,
    meg kell ,hogy legyen a gyümölcse az elhívatottságának.

Új hozzászólás Aktív témák