Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bile Demon

    őstag

    válasz arsenlupin #30547 üzenetére

    Minden alapon van,
    -az MCH-nak adok +0.05-t (ha nem tenném akkor automatán ad +0,2V-t a lapom, ami szerintem sok)
    -a RAM normálon is annyit kap, mint a +0,1-el, de azért kézzel +0,1-re állítottam a biztonság kedvéért, így 1.934V-t ír ki a BIOS.
    (+0,05-el le tudom vinni 1,88V-ra a RAM feszt, ott is megy szépen az is elég a 2,5x400-hoz) de én kézzel beállítottam a Static TRD-t vagy más néven performance levelt 6-ra és ehhez már kell ez a feszültség.

    másoknak:
    nekem nem nagyon megy a Yorkfield FSB 420 fölé (a régi Allendale ebben a lapban és ramokkal 475-n stabil volt), pedig a proci még bírná az órajelet. 3200MHz-n csökkentett feszen is stabil, de 6*430-n nem tudom stabilizálni. adtam többet a RAM-nak CPU-nak MCH-nak, de SEMMI javulás. A VFSB-nek adott +0,1V hatására később resetel/fagy úgy értem nem bootolas közben egyből, hanem pár perc prime95 után. Kb ez a 0,1V emelelés a 420MHz FSB-t teszi stabillá, de 430-n már elhasal.

    Valakinek van tapasztalata ezzel? Van valami csoda beállítás a magasabb FSB-hez, vagy ebben a lapban ezek a procik ezt tudják?

    Bruhe

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés