Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sodre

    csendes tag

    Sziasztok, nekem egy 970A-UD3-am volt, de az se tudott magot oldani rendesen...
    Egy X2 565-ös procim van. Utánaolvastam én is és arra jutottam a 9xx szériás lapokkal van valami és nem csak gigabytenál, sok külföldi fórumon panaszkodtak. Volt itt egy srác a fórumon aki el akarta adni az 555 phenomját és láttam, hogy Asus M5A97 Pro lapja van.
    Leírása szerint ugyanazt csinálta neki is mint nekem.. 3 magon prime large FFT 7-8 percnél fagy (ha egy kis youtube-ot közben ráküldtem akkor hamarabb), 4 magnál egyből indításnál. Írtam neki, hogy próbálja ki másik lapban vagy bios frissítést esetleg. A legújabb bios (vagy uefi talán azon az asuson? mindegy) leírásában benne volt, hogy increased stability szal esélyesnek láttuk. Felrakta az új biost, most 4GHz-en megy a 4 mag tökéletesen.
    Na akkor gondoltam írok a Gigabyte-nak, hogy mi a problémám és hogy más gyártók már megoldották, nincs-e valami beta bios.
    Ekkor kaptam egy sablon szar levelet, hogy nem garantálják a feloldást meg overclockingot, hát any*tok. Bemorcosodtam és elcseréltem egy kicsit régebbi MSI lapra, azóta tökéletesen megy a 4 mag alulfeszelve 3.6-on. Azt nem értem minek raknak bele egy funkciót, ami használhatatlan és miért adják el úgy, mintha működne benne.
    Amúgy gondolom a digitális feszültségszabályozással kell valamit babrálni. Biztos az eltérő Bull architektúra miatt valami hiba csúszott a dolgokba :(
    Viszont nem mostanában veszek megint Giga lapot. :(((

  • sodre

    csendes tag

    válasz #21346560 #930 üzenetére

    Mit csinal, ha aktivalod a 4 magot? Es, mit csinal, ha csak 3-at? Jellemzoen az van - ahogy eszrevettem/irtak neten tobbiek is -,hogy ahogy fentebb is irtam, 4 magnal egybol lefagy a gep prime large fft inditasnal. Konkretan megfagy a kep ugy ahogy van. 3 magnal pedig kb olyan 6-7 perc utan ugyanez. Es az volt meg a fura annal tovabb birta, minel kisebb feszt adtam neki.. Prime nem irt ki semmit fagyas elott. Szerintem probald ki masik lapban, ami 7es vagy 8as szerias.

Új hozzászólás Aktív témák