Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Imics13

    tag

    válasz Atlantis #812 üzenetére

    Szia Atlantis!

    PTC közép- vagy csúcs nem különösebben érdekel úgy is a mutatott teljesítmény a döntő. Részemről meg tudunk talán abban egyezni, hogy egy lecsúszott felsőkategóriás szoftver, akit leköröztek a konkurens termékek.
    Lehet boncolgatni azt is, hogy valóban fej-fej mellett halad-e a két solid. Ha azt nézzük, hogy az SE hamarabb kapja meg a parasolid kernelt (mert az is UGS fejlesztés), akkor az SW le van maradva. Az más kérdés, hogy valóban nagyobb a felhasználó bázisa az SW-nek. Pl. a SE már a 3.5-ös verzióban tudott változó menetemelkedésű csigalevelet készíteni, míg az SW-nél a 2006-osba került be csak. És természetesen fordítva is igaz. Az SW-ben a Flex paranccsal tudod „gyúrmázgatni” az alkatrészt, ezt pedig nem tudja az SE. Azt ne felejtsük el, hogy minden forgalmazó a saját szoftverét dicséri, és természetesen nem objektívek a konkurens termékek megítélésekor. Nekünk kell felhasználóknak beszélnünk objektívan ezekről a dolgokról, de csak akkor van ennek is értelme, ha kellő mélységben ismerjük a rendszereket és figyeljük azok fejlődését.

    Szavaidból azt veszem ki, hogy szerinted is Inventorral könnyebb az áttérés a 2d-ről 3d-re, akárcsak ahogy az Autodesk mondja. Szerintem, ha valaki áttér 2d-ről 3d-re, akkor a legnagyobb problémát a szemléletváltás okozza. A 2d teljesen más gondolkozásmódot igényel, mint a 3d és ez okoz problémát a felhasználóknak.

    Működik egy cég mondjuk tíz éve és tíz évig használt Autocad-et az az a dokumentációk 2d-ben vannak és természetesen nem asszociatívak. Most vált 3d-re, akkor az egy nem normális tevékenység, ha a tíz év 2d-s munkáját most fel akarja dolgozni 3d-re. Ez teljesen felesleges pénz és idő kidobás az az nincs értelme. Az újonnan bevezetett cad rendszernek az a feladata, hogy a szükséges mértékig karbantartsa a 2d-s doksit, és az új fejlesztéseket már 3d-ben végezzék. Az én ismereteim szerint erre alkalmas mind az SE mind az SW-is, már csak azért is mondom, mert ilyen esetekben is használom. Itt megdőlt az az érv, hogy jobb a dwg, dxf kezelés, szerintem ez egy jó PR szöveg. Vannak olyan esetek, amikor kapok dwg-t és az egyszerűbb használhatóság miatt készítek belőle 3d-t, ez is pillanatok alatt megy bmelyik soliddal.

    Ahogy írtad az Inventor mellé kap a felhasználó MDT-ot is és egy AutoCad-et is. Viszont nem értem miért kellene egyszerre 3 szoftveren dolgozni, az Inventor nem tudja helyettesíteni ezeket…?
    Akkor még nem is beszéltem arról, hogy egy cégnél a ott vannak a gépspecifikus ill. a CAM szoftverek is és még ezeket is ismerni kell. Hát nemtom… Azt elismerem, hogy az Inventor dinamikusan fejlődik csak abban nem vagyok biztos, hogy minden úgy van ahogy ők állítják az az, hogy a legjobb választás.

    Várom, hogy mások is kapcsolódjanak be ebbe a témába, mert szerintem van értelme ilyenekről beszélgetni és végre van egy hely ahol lehet is.

    Üdv mindenkinek!

    www.solidedgest.wordpress.com

Új hozzászólás Aktív témák