Új hozzászólás Aktív témák

  • hroleez

    tag

    válasz Sipi #441 üzenetére

    A bttv megvolt a modulba, a hangra ilyedtem meg egy picit, de már így ok. Ilyen régen volt a bttv külön csomag? :) Mióta a kernel része?
    A párhuzamos portra kapcsolódó eszköz egy speciális dolog lenne, konkrétan egy AVR programozó külyü. Bár éjjel alvás mellett gondolkodtam, lehet, hogy usb-s alapon megoldható a dolog. Mindenesetre érdekelne a párh. portos megoldás.
    Aztán sikerült az udev-es felállás! :R És az ACPI is!
    Az új kernellel kapcsolatban azért van némi kérdésem (lehet nem kernelfüggő némelyik, de ennél vettem észre):
    - /linuxrc-t azonnal bootolás után keresi. Hol a manóba kell ez kikapcsolni (legalább azt, hogy ne várjon, ill. írja ki)?
    - bttv (ismét...), usb-s webcam modulbetöltés után hol vannak az eszközeik? /dev/video?
    - a hotplug-ot rc-update-val hozzáadtam defaultra. Ez pontosan hogy megy? Felismeri a rádugott eszközt a pc-re és csinál neki egy /dev/.. bejegyzést? A szükséges modulokat is betölti hozzájuk?
    - megfigyeltem, hogy a vesafb-tng-vel mielőtt nem fut az X, gyors a scrollozás, listázás, de amint futott az X (indítás, kilépés) utána pl egy dmesg lelassul 8-10 mp-re... Normális ez?
    - próbáltam az udevinfo -a -p `udevinfo -q path -n /dev/sda` parancsot a pendrive csatlakoztatása és modulbetöltés után, azt írta nincs ilyen eszköz. Pedig a dmesg-ben írja, hogy van.

    Roland

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák