Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Matyrix

    csendes tag

    Üdv!

    Van egy Genius SW 5000-es 5.1-es hangrendszerem, és egy ASUSP5B Deluxe alaplapom, integrált Soundmax 7.1-es hangkártyával. A gond a következő:

    Pár hete még egy 32-bites, és egy 64-bites XP-m volt. Az 5.1 nem mindig működött sajnos, sok esetben a subwoofer és a center nem ment alapból gépbekapcsolás után, ilyenkor ki kellett húzni a jack dugókat, visszadugni, és rézékelte és helyrejött minden.

    Pár napja feltelepítettem a gépemre a Windows 7-et, és az 5.1 nem működik semmilyen programnál (VLC media player pl, vagy akár Firefoxnál youtube nézegetéskor sem aktivizálódik a subwoofer), viszont a vezérlőpultban be van állítva az 5.1, sőt, tudom a 6 channelt külön tesztelni ott és hallható tökéletesen...

    A legújabb 2009.07.13-ai Soundmax driver van feltelepítve, de attól tartok ez más beállítási probléma lesz. Mivel mindig is gondjaim voltak az 5.1 könnyű használatával (Win XP 64-32 biten, most Win 7-en), ezért megoldaná a problémát egy korrekt hangkártya vásárlása, vagy tényleg csak pár beállítást kéne alkalmazni a rendszeren?

    Előre is köszi a segítséget.

    Üdv, Matyrix

  • Matyrix

    csendes tag

    Kieg.: Az 5.1-es filmeknél VLC player szépen viszi az 5.1-et, subwoofer-estől, ahogy kell. Winamp alá úgy sikerült basszust rakni, hogy feltelepítettem egy 5.1-re keverő plugint, így kihasználja.

    A kérdés ezek után az lenne, hogy a többi programnak hogy lehet megmondani, hogy mindenképp vegye figyelembe a subwoofert?

    A hangbeállításoknál külön megkérdezi pedig, hogy a szatelit hangszóróknak elég kicsi a hangtartományuk, ilyenkor célszerű mélynyomót alkalmazni minden esetben bárhova, és hogy ezt szeretnénk-e, amennyiben nem, pipáljuk ki a 6 csatornából azt ahol szélessávú hangszórók vannak...

    Most akkor hogy is van ez?...

Új hozzászólás Aktív témák