Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Speed®

    HARDVERAPRÓD

    válasz crus90 #5496 üzenetére

    A történtektől függetlenül, részemről le a kalappal előtted, korrekt vagy :R
    Remélem happyend lesz a vége és ha javíttva is, de végül gazdára talál :K

    PH-User
    20k != 50k..

    [ Szerkesztve ]

  • golyani

    addikt

    válasz crus90 #5512 üzenetére

    megnéztem a képeket, meg visszafejtettem a kapcsolási rajzot, puszta kíváncsiságból:). az látszik, hogy az R11 R12-es ellenállás meg van sülve, meg úgy az a részleg a 1000uF-os és kerámia kondikkal karöltve+ a két zenerdióda. ez a zenerdiódás "táp" látja el kakaóval (12V) a 4558d műveleti erősítőket, amik lényegében a végfok IC-nek szolgáltatják az erősített bemenő jelet. ezek egy graetz-híd és 2db 4700uF-os kondenzátor után ülnek. innen kapja még a sub végfok ic-je is a tápot, de még a zener-es feszszab. előtt. a center szintén külön helyről kapja a tápot. a front és a surround végfok IC-knek külön tápjuk van graetz-híddal és 2db 4700-es kondenzátorral.

    ötletek, megfigyelések:
    - amikor nekem eldurrant a sub végfok IC-jet (5000-es genius), ott az IC konkrétan szétrobbant és a környékén voltak megsülve dolgok, táp része tiszta volt, illetve a nyákon lévő vezeték sült még meg.
    - a repedt nyáknak a nem repedt végén lévő IC lábainál a forrasztási oldalon, mintha egy láb fel lenne válva a nyákról, illetve a két ónozott vezetőcsíkon az ónozás mintha el sem érne a lábig habár ez lehet direkt olyan, mert több helyen is ilyen, nekem végig ónozott.
    - ez a zeneres táp bár megsült, de működik, mert akkora center sem szólna, ha az előerősítője nem kapna tápot. de ha az kap tápot, akkor a többinek is kell legyen tápja. ez egyszerűen ellenőrizhető, ha a megfelelő pontok között bekapcsolva feszültséget mérünk, elméletileg 12V-nak kellene megjelennie.
    - a repedés ragasztással, és forrasztással orvosolható.
    - illetve még ha bekapcsoláskor, az a megsült rész forró vagy melegszik, akkor valahol rövidzár van. de akkor máshol is melegednie kellene még valaminek.
    - ha a sajátom lenne, óvatos próbálgatásokkal, és méricskelésekkel próbálkoznék, úgy előbb utóbb megállapítható lenne sztem a hiba és ügyesebb kezű embernek is megoldható a javítás.

    Amit írtam nem szentírás, cak ötletelés, hátha segít valamerre elindulni. :)

Új hozzászólás Aktív témák