Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • djgeg

    őstag

    válasz CharlieDrop #16 üzenetére

    Azt úgy vágod, hogy ezek a süti elfogadásos dolgokat EDDIG IS így kellet volna még a GDPR előtt! Semmit nem volt szabad tárolni YT videó playert betölteni se addig.
    Csak eddig mindenki leszarta... Ez a nagy büdös, és ezért jó a GDPR mert talán most be is lesz tartva ami eddig nem....

    Egyébként van jó pár oldal ami komolyabbna veszi. Ott van pl az extream digital (bár ott pont nem GDPR ready mert 1-2 pipa be van pipálva default, de maga a cookie elfogadós rész az eléggé komplex) és láttam az elmúlt héten jó pár ilyen vagy hasonló megoldást. "Csomagokban" és akár egyenként is ki be pupálható sütiket és volt olyan pl Yahoo aszem, aki meg az adatmegosztós részt teljesen konfigurálhatóvá tette. ( több 100 harmadik fél akik felé megosztották az adataidat egyenként kikapcsolhatóak voltak)

    [ Szerkesztve ]

    "640 kByte memória mindenre elegendő"

  • djgeg

    őstag

    válasz bambano #107 üzenetére

    "52%-os tulajdonában levő cég követte el. elég egyértelmű, hogy ha az eu adatvédelmi hatósága komolyan veszi magát és a rendeletet, akkor itt egy gigabüntetést kell kiszabniuk. ha nem lesz gigabüntetés, akkor ezzel azt a jogértelmezést adták a gdpr-hoz, hogy az csak egy sajtpapír és eszükben sincs komolyan venni az adatvédelmet"
    Pont itt a gond... Mivel nem olyan, hogy EU adatvédelmi hatóság jár el hanem a helyi szervek (minden osrszágban a helyi szervek tartják be a törvényeket nem az EU megy oda dádázni) így az egyik állami osztrák szervezetnek kellene megbüntetni egy másik céget ami gyakorlatilag állami vállalat (52%tulajdonrész)...
    Sajnos kétlem, hogy giga büntetést szabnának ki. Valami lesz talán... de giga szinte biztos nem.

    "640 kByte memória mindenre elegendő"

  • djgeg

    őstag

    válasz Egon #110 üzenetére

    1. Amit leírtál az a profilalkotás... Ami szintén benne van GDPR-ban és ha nem járulsz hozzá, hogy az adataidat felhasználják rá akkor nem szabadna használni. Nem a semmiért a minden közvéleménykutatás vagy épp népszámlálás vagy minden csoda anonim és beleegyezés szükséges. (és ezek után az anonimitást is, hogy a picsbe garantálja az osztrák posta... nem hogy a belegyezést).
    Itt jól össze van szedve amúgy, bár nem a legfrissebb [link]

    2. Postai szolgáltatást igénybe veszed ha akarod ha nem, ez nem futárszolgálat vagy közmű ahol szerződést írsz alá. Küldenek valamit neked az állami postán azt megkapod. Feladsz valamit a postán másnak akkor se írsz alá ÁSZF-et meg adatkezelési nyilatkozatot. Tehát ez egy olyan cég ami végül adatokat tárol rólad ha akarod ha nem... ezért pont, hogy extrán oda kéne figyelni az adatkezelésre.
    Tehát nincs jogalapja eladni belegyezésed nélkül a hozzád társított adatokat, vagy csak a profilt sem. (legalább is GDPR alapján nem szabadna... és a szabad és a lehet sajnos nem ugyan az)

    "640 kByte memória mindenre elegendő"

  • djgeg

    őstag

    válasz janos1988 #146 üzenetére

    De pont elvileg a belegyezést kell kérni és azt kijelenteni.

    "640 kByte memória mindenre elegendő"

  • djgeg

    őstag

    válasz bambano #169 üzenetére

    https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=a0000100.tv

    Nekem anno a könyvelő ezt küldte amikor rákérdeztem, és ebben 8 évet említenek. Azért kérdeztem rá mert az adózás rendjéről szóló törvény 5 éve ír elő, de ez meg 8 at és elvileg felülírja.

    A bizonylatok megőrzése
    169. § (1) * A gazdálkodó az üzleti évről készített beszámolót, az üzleti jelentést, valamint az azokat alátámasztó leltárt, értékelést, főkönyvi kivonatot, továbbá a naplófőkönyvet, vagy más, a törvény követelményeinek megfelelő nyilvántartást olvasható formában legalább 8 évig köteles megőrizni.
    (2) * A könyvviteli elszámolást közvetlenül és közvetetten alátámasztó számviteli bizonylatot (ideértve a főkönyvi számlákat, az analitikus, illetve részletező nyilvántartásokat is), legalább 8 évig kell olvasható formában, a könyvelési feljegyzések hivatkozása alapján visszakereshető módon megőrizni.
    (3) A szigorú számadású bizonylatok rontott példányaira is vonatkozik a (2) bekezdés szerinti megőrzési kötelezettség.
    (4) A megőrzési időn belüli szervezeti változás (ideértve a jogutód nélküli megszűnést is) nem hatálytalanítja e kötelezettséget, így az (1), illetve (2) bekezdés szerinti bizonylatok megőrzéséről a szervezeti változás végrehajtásakor intézkedni kell.
    (5) * Az elektronikus formában kiállított bizonylatot - a digitális archiválás szabályairól szóló jogszabály előírásainak figyelembevételével - elektronikus formában kell megőrizni, oly módon, hogy az alkalmazott módszer biztosítsa a bizonylat összes adatának késedelem nélküli előállítását, folyamatos leolvashatóságát, illetve kizárja az utólagos módosítás lehetőségét.
    (6) * Az eredetileg nem elektronikus formában kiállított bizonylatról - a papíralapú dokumentumokról elektronikus úton történő másolat készítésének szabályairól szóló jogszabály előírásainak figyelembevételével - készített elektronikus másolattal az e törvény szerinti bizonylatmegőrzési kötelezettség teljesíthető, ha a másolatkészítés alkalmazott módszere biztosítja az eredeti bizonylat összes adatának késedelem nélküli előállítását, folyamatos leolvashatóságát, illetve kizárja az utólagos módosítás lehetőségét.

    "640 kByte memória mindenre elegendő"

  • djgeg

    őstag

    válasz bambano #171 üzenetére

    Igaz. Amúgy én is nézegettem most és nem találtam semmit, bár nem hiszem el, hogy pl könyvelő cégek nem kértek már jogorvoslatot vagy hivatalos állásfoglalást (ami elvileg publikus), csak nem nagyon találni (legalább is én nem találtam).

    "640 kByte memória mindenre elegendő"

Új hozzászólás Aktív témák