Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CharlieDrop

    veterán

    válasz djgeg #21 üzenetére

    Köszi, utána nézek

    Nem tudom eddig mennyire volt ilyen szigorú ez a dolog, de megoldást nem láttam rá. Passzolom mi legyen a YT videókkal hallottam olyan véleményt is, hogy az az oldal működéséhez szükséges, holott minimum véleményes

    Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

  • Egon

    nagyúr

    válasz djgeg #114 üzenetére

    1. Mutass rá arra a részre a GDPR-ben, ami szerint profilalkotást csak az érintett hozzájárulásával lehet végezni.
    2. Semmilyen összefüggés nincs a (kvázi) monopolhelyzet és a jogalap elfogadhatósága között, egy monopolhelyzetben levő cégnek pont ugyanazokat a feltételeket kell teljesítenie egy jogos érdeken alapuló adatkezelés során, mint egy tökéletesen versenyző piac random résztvevőjének.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz djgeg #170 üzenetére

    no, közeledünk, de ebben sem 8 évet emlegetnek.

    jól láthatóan a második bekezdés azt mondja, hogy a számlákat LEGALÁBB 8 évig meg kell őrizni. Ehhez képest az első meg azt, hogy a mérleget legalább 8 évig meg kell őrizni (egyes esetekben 10 évig), és a második bekezdés miatt addig, amíg a mérleget őrzöd, addig a számlákat is kell.

    Ha 2010. januárjában kiállítottam egy számlát, azt a 2011. májusában beadott mérlegben szerepeltetem, azt alsó hangon, ha semmi más eset nem történik, 2019. májusában dobom ki. Tehát a számlát MINIMUM 9 évig meg kell őriznem, feltéve, hogy semmi más nem történik.

    De ezzel az állítással két baj van:
    1. én jutottam el idáig, hivatalos megerősítésről nem tudok
    2. sérti a gdpr-t.

    azért sérti a gdpr-t, mert ha a 2017. évi, ismétlem, kétezer-tizenhét évi CL. törvény 78-as és 202-es paragrafusait nézzük, az arról szól, hogy az adólevonási jog elévüléséig kell tárolni a bizonylatokat. Ez logikus, amíg a nav-nak intézkedési joga van, addig legyen meg az azt bizonyító vagy cáfoló bizonylat. Csak ez 6 évről szól (a beszámoló beadása évének dec. 31-hez képest 5 év), tehát az szvtv + három évet előír úgy, hogy ahhoz már joghatás nem tartozik, ami sérti a gdpr-t.

    más: egy informatikai szakportálon tudjunk már különbséget tenni az = és a <=, >= operátorok között, mert ez szégyen.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák