Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sancza

    tag

    válasz parandroid #9 üzenetére

    Igazából az érintős, csicsás, színes kijelző is tök fölösleges, aki sportol, az pont leszarja, cserébe többet fogyaszt, meg kicsit gyengébb a láthatósága. Sokan éppen ezért nem váltottak a profik közül Fenix 6Pro-ról Fenix 7-re.

    Igazából ez így pont hogy nem igaz. Én pont a kijelző miatt váltottam F6X -ről Epix2-re. Sajnos a szemem elkezdett romlani és sokkal jobban látom az amoled-et mint a másik kijelzőt (még úgy is , hogy kisebb méretű a kijelzője mint a F6X) És ez rohadtul független attól, hogy valaki profi sportoló-e vagy nem! Tény hogy az üzemideje kisebb lett, de valahogy túltettem magam azon, hogy 9 nap helyett 7-8 naponta töltöm :D (persze megint más a szitu, ha valaki olyan extrém sportokat űz ahol nagyon fontos a hosszú üzemidő tevékenység közben, pl ultrafutóknál)

  • Sancza

    tag

    válasz parandroid #9 üzenetére

    Egyébként meg, aki sportol (akár profi szinten) miért szarná le a "csicsásabb" kijelzőt? Miből gondolod? Biztos a vannak akik nem váltanának csak a "csicsás" kijelző miatt Epix2re vagy FR 265/965-rel. Az F7 és az epix2 között szoftveres, szenzoros tudásban nulla különbség van. A kijelző miatti üzemidő csökkenés meg messze nem olyan nagy mértékű, simán bevállalható annak akinek bejön a "csicsás" kijelző, még így is kimagasló volt megjelenésekor (és persze olyanok is vannak akiknek az üzemidő rendkívül fontos, azok nem fognak Amoled-esre váltani most) Általánosságban is jobban láthatóbb az Amoled mint a transflektiv kijelző (kivéve a tűző nap esetét , de ott se messze olyan gáz, mint ahogy próbálják mások beállítani). Mondom úgy, hogy volt FR 620-am sok évig, F6X -em kb másfél évig és most másfél éve egy epix2.

    bocsi, már nem tudtam előző hozzászólásom szerkeszteni

  • Sancza

    tag

    válasz parandroid #30 üzenetére

    Csak akkor ne írj olyat, hogy:

    Igazából az érintős, csicsás, színes kijelző is tök fölösleges, aki sportol, az pont leszarja, cserébe többet fogyaszt, meg kicsit gyengébb a láthatósága.

    mert ez azt jelenti, hogy minden sportoló leszarná a kijelzőt (legyen az hobbi koca sportoló vagy komoly profi versenysportoló), ami határozottan nem igaz!
    Ez a kevesebb üzemidő is nagyon túl van lihegve. Úgy hangzik, mintha használhatatlan lenne az óra :( Igen, többet fogyaszt, kevesebb az üzemideje az epix2-nek az f7hez képest (965-nek a 955höz képest) 965 üzemidő:
    Ez az üzemidő a legtöbb felhasználójának bőven elég (sőt), még profi sportolóknak többségének is (persze kivételek mindig vannak). De akinek ez kevés, ott a lehetőség 955/F7 -et venni vagy Enduro 2-t

    A kijelző érintés érzékenysége meg ki kapcsolható. Sőt tevékenységenként konfigurálható, pl (csak hasraütésre mondok sportágakat) golf, túra közben működjön az érintés vezérlés, futás esetén meg ne.

    #35 parandroid
    Ez mind ok, csak miért fizessem ki a drága, csicsás technikát, ha nem kell?

    Efelé megy a világ
    Iszonyat mennyiségű funkciókra vna igény a felhasználóktól, nem lehet azt csinálni, hogy egyik óra(eszköz) pár igényre van kihegyezve, mert akkor egy adott generáción belül rengeteg változatot kellene csinálni pl. lenne 965a b c d .... x mind más más funkcióra igényre kihegyezve , más funkció meg kihagyva (mert xy-nak nincs rá szüksége).
    Inkább egy két változatot csinálnak, amiben minden benne van és mindenki megtalálja azt amire szüksége van. Igen lehetne, régi kijelzővel is 965, de akinek ilyen kijelző/üzemidő kell, annak ott a 955.
    Pl. a mai modern milc fényképezőgépek is teli vannak jobbnál jobb videós funkciókkal, amiket én a hajamra kenhetek, mert nem videózok, mégis megkapom őket ha akarom aha nem :( Másnak meg pont azok a képességek fontosabbak amik engem hidegen hagynak. Ez már csak ilyen

    [ Szerkesztve ]

  • Sancza

    tag

    válasz HKorn #42 üzenetére

    ja, elírtak benne 2 sort, a többi jónak tűnik
    Battery Life - GPS Only Mode with Music : Up to 10.5 hours
    Battery Life - All + Multi-Band GNSS Mode with Music : Up to 8.5 hours
    Garmin support oldalról

  • Sancza

    tag

    válasz <Adamsky> #94 üzenetére

    Ha inkább / sokat sportolsz, engedd el az AMOLED-es vonalat.

    Ez egy orbitális baromság :(

    Ha úgy mondtad volna, hogy: "... sokat sportolsz túlnyomó részt tűző napsütésben és folyamatosan nézni akarod az órád kijelzőjét tevékenység közben, akkor engedd el az AMOLED-es vonalat ... "

    így korrekt lett volna, de ahogy írtad az egyszerűen baromság

    #93
    Mégis miért akarod 0-24ben folyamatosan az óra kijelzőjét nézni? AOD-t bekapcsolva nem csoda, hogy drasztikusan csökken az üzemidő
    arról nem beszélve, hogy bekapcsolható, hogy csak tevékenység módban legyen AOD, sima óra ként meg ki van kapcsolva az AOD (én ilyen beállításban használom)

    akinek fontosabb az üzemidő és/vagy a tűző napsütésben láthatóság, ott a 955, 255, F6, F7 vonal semmivel se rosszabb órák, van bőven választék
    akinek tetszik/fontosabb a kijelző és nem kritikus az üzemidő (sportolók túlnyomó részének nem az) , annak meg ott az amoled-es vonal (és ez teljesen független attól hogy valaki milyen szinten sportol)

    El kéne engedni azt a vonalat, hogy aki komolyan/sokat sportol annak nem való az amoledes óra, mert ez így egy orbitális baromság, hülyeség

    [ Szerkesztve ]

  • Sancza

    tag

    válasz <Adamsky> #104 üzenetére

    ja, írhattam volna finomabban :R

    . Egy AMOLED-et folyamatosan kapcsolgatni (ébresztgetni kell), amire vagy nincs lehetőséged (gombot nyomni) vagy csak szimplán nem akarsz ezzel vesződni (mert hál' Istennek van (még) MIP-es óra).

    Nekem teljesen jól működik , másnak is. Ha meg tevékenység közben zavar a ki-be kapcsolása a kijelzőnek, akkor bekapcsolhatod az AOD -t (ahogy nekem is be van kapcsolva). Sima óra üzemmódban mégis minek legyen folyamatosan bekapcsolva a kijelző?

    Láttam a linkelt képet. Nem tudom milyen körülmények voltak ott, de nekem soha nem volt probléma tűző napon az epix2 kijelzője és kötve hiszem hogy a 965be ne ugyanolyan kijelző (vagy jobb) lenne mint az epix2ben
    (persze nem volt tökéletes, de messze nem volt olyan rossz mint a linkelt képen és nagyon ritkán nézegetem tűző napon, ha csak tehetem nem is megyek tűző napra , persze ez nem mindig jön össze :) )

    A "raise to wake"-et hagyjuk, az egy rossz vicc! Majdnem olyan jól meríti az órát mint az AOD.
    965 smartwatch mód alapértelmezett képernyő beállítással, AOD kikapcsolva: 23nap
    AOD bekapcsolva: 7 nap
    ja, "ugyanannyit fogyaszt" a folyamatos képernyő bekapcsolással :(

    "El kéne engedni azt a vonalat ... " - az én véleményem már pedig az, amit korábban írtam. Illetve úgy látom nem csak én vagyok ezzel így. Aki pedig még többet (sokkal többet) sportol, az pláne így gondolja.

    Úgy látszik még mindig nem érted mi a bajom ezekkel a teljesen fals általánosító kijelentésekkel :(
    Egy komoly sportoló (mégis mitől "komoly" egy sportoló? ) nem azért fog Amoled-es vagy nem Amoled-es órát venni, mert Ő egy "komoly" sportoló
    A profi/versenysportolók többségének bőven elég és jó az Amoled-es üzemidő (epix2/965 esetén) és kijelző, attól nem lesz "komolytalan(?)" sportoló mert Amoled-es órát vesz.
    Egy profi/komoly/verseny sportoló olyan órát fog venni, ami az Ő sportolási tevékenységéhez legalkalmasabb. Egy ultrafutó/túrázó nem Amoled-es órát fog venni nagy valószínűséggel (basszus a 965 ultratrac módban 34 órát tud, all+multiband gnss módban zene nélkül 19 órát, már ez is rohadt nagy üzemidő), de aki nem ultra hosszú tevékenységet végez (komoly sportolók túlnyomó többsége is ilyen), az miért ne vehetne Amoled-es órát ha neki az a kijelző jobban tetszik jobban látja és a sportolási tevékenységét pontosan ugyanúgy tudja követni mint a nem Amoled-es órával ?
    Aki a sportolási tevékenységének nagy részét tűző napon végzi és fontos, hogy ott jól lássa a kijelzőt, az nem Amoled-es órát fog venni ÉS ez teljesen független attól, hogy a sportolást komolyan/komolytalanul/hobbi/verseny szinten űzi!

  • Sancza

    tag

    válasz <Adamsky> #107 üzenetére

    " ... akkor bekapcsolhatod az AOD -t ... " - az AOD a képek tanulsága szerint nagyon min. fényerőn dolgozik. Gondolom sportolás közben sincs ez másképp (ha igen, akkor sorry).

    Kikapcsolt és bekapcsolt AOD mellett is ugyanolyan fényereje van a kijelzőnek, nem függ az AOD állapotától

    "Nem tudom milyen körülmények voltak ott ... " - napon. Ne gondold túl! ;)
    én tűző napon is láttam az órám kijelzőjét, nem volt olvashatatlan mint a képen (persze nem is volt olyan jó mint egy MIP-es, de ezt nem is mondtam)

    " ... mégis mitől "komoly" egy sportoló?" - esetleg attól, hogy nem ilyen 1-2 órás etapokat nyom le, hanem sokkal hosszabb ideig használja az órát.
    mennyit? 3óra ? 5óra? 10óra? 20óra?
    965 : all+multiband gnss módban zene nélkül 19 órát tud ...

    Egyáltalán nem jobb vagy rosszabb a MIP a kérdés. Megvan a MIP előnye és hátránya, ugyanúgy az Amoled-nek is. Ennek tudatában kell venni az órát, kinek milyen igénye van.
    A problémám, hogy úgy állítjátok be (többen), hogy a "komoly" sportolónak csak is a MIP a legjobb választás , ami így egy baromság, amit korábban már kifejtettem miért az
    de én itt feladtam, nem fogjuk egymást meggyőzni

Új hozzászólás Aktív témák