Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Martin97

    aktív tag

    Sziasztok!

    Tudom, hogy (elsősorban) nem ebbe a topikba tartozik, de a másik topikban nem válaszoltak. Ezért ide is bemásolom, mert feltételezem, hogy itt hozzáértőbbek vannak. :)

    Erről a két hsz-ről lenne szó. Remélem tudtok benne segíteni. [link] [link]

    Egyébként gondoltam rá, hogy normálisabb gépet veszek fősulihoz, de voltak más dolgok is (jogsi, stb.) és a fontossági sorrend miatt egy jó állapotú használt gép sem fért volna bele.

    Ahogy néztem ez a kártya is megfelelne az igényeimnek (FC3, BF3 minimális részletességgel 35-40fps), főleg húzva. (A hőmérséklettel nincs gond. kb. 3 óra bf3 64-es multi után a proci 80-83 fok közt ugrált maximális turbó órajelen, 0% throttlingal. A gpu max 71 fokos volt.)

    Muerte (Mester): Esetleg az AB-ben pipáld ki a disable ulp, és force....voltage beállítást. Az asztalimnál ettől folyton a maximális órajelen megy a kártya (laptopok esetében nem tudom mi az eredmény).

    Előre is köszönöm a segítséget!
    Martin97

    [ Szerkesztve ]

  • Martin97

    aktív tag

    válasz Muerte #5666 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm a segítséged, és a tájékoztatást!

    A hsz-ed tudatában az új szériák biosát teljesen kilőttem, mint lehetőséget, mert nem akarom kinyírni a gépet.
    A tuningtól semmiképpen sem számítottam csodára, csak arra, hogy néhány fps-t nyerjek.
    Tanácsodra megpróbáltam egy másik programot is (trixx, ez engedi a feszt emelni a gyári 1050-ről 1100 mv-ra, bár szerintem a gyári 1050-et is túllőtték). De ezzel a programmal is ugyan az a probléma.

    Nem hiszem, hogy a túlzott oc volna a hibaforrás, mert 5 mhz emelésre is ezt csinálja, és ezen néhány másodperc alatt a monitorozó programok sem látják a dedikált vga-t, tehát igp-re kapcsol a gép.
    A ccc-ben hozzárendeltem az exéket a nagy teljesítményhez, de nem változtatott rajta.
    Még újratelepítem a win-t a legújabb driverekkel, hogy ne a számtalanszor frissített driverek okozzák a gondot. (Remélem ezzel megoldódik a probléma.)
    A monitorozóprogram alapórajelen szépen monitorozza a hardvereket, és nem csinál gondot.

    Még törpölök rajta, és meglátjuk mi lesz a vége. :)

    A hűtésében mindenesetre pozitívan csalódtam, mert szépen le tud hűteni egy i5-ös procit, bár egy i7-et nem raknák bele nyugodt szívvel (de rosszabbra számítottam).

    Nem offolok többet, amíg nem lesz normális gépem. Addig is összezárom a fogaim és használom a meglévőt, amég nem állnak úgy a dolgok, hogy le tudjam cserélni a mostanit. Remélem, hogy minél előbb vissza tudok majd jönni vételi tanácsért. :)

    ÜDV
    Martin97

  • Martin97

    aktív tag

    válasz Medocsabi #7851 üzenetére

    Szia!

    Nem, mert az i7 terhelve szinte teljes mértékben kihasználja a tdp keretet, míg az i5-el a 2/3-át sem. Éppen ezért nem merek belerakni az enyémbe sem egy i7-et, holott támogatná. Az i5-el nagyon jók a hőfokok, de i7-el elszabadulna.
    A másik meg az, hogy egy gtx 960-at egy i5 simán kihajt, és semmi pluszt nem jelentene a játékok többsége alatt az i7.

    Ha már itt vagyok azt még megkérdezném, hogy milyen gap padot ajánlotok, ami puha, és kb. 1mm vastag. Lehetőleg olyat, ami el is viszi egy régebbi lapos chipsetjét, illetve a mostanimon a vramokat, mert már ideje volna kipucolnom.

  • Martin97

    aktív tag

    válasz Bluesummers #8144 üzenetére

    Szia!

    Elvileg minél nagyobb a hővezető képessége a padnak (W/mK) annál jobb, továbbá az sem árt, ha megfelelően puha.

    Nekem muerte az 5W/mK-s phobya ultrákat ajánlotta. Puhák, és a vezetőképességük is megfelelő. Számomra jók voltak, bár sokkal szerényebb a gépem, mint a tied.

    A vastagsággal kapcsolatban szerintem nem kifizetődő,ha a kártyád alkatrészeit/nyákját.

    Ne vedd készpénznek amit írtam, szinte csak read only vagyok, mert nincs olyan hardverem, amivel beléphetnék a klubba. Majd jönnek nálam profibbak, és jól megmondják a tutit. :DD

    Szerk: Meg is érkeztek, mire begépeltem.

    [ Szerkesztve ]

  • Martin97

    aktív tag

    válasz x_o_n #8328 üzenetére

    +1

    Nekem is hasonló problémáim vannak. Eddig nem szedtem szét sokszor, de a hátsó takarólemez egy az egyben leesett a gépről, mikor fel akartam emelni. :Y

    A vga hűtést rögzítő két csavar közül az egyiket sehogy sem tudom betekerni bár ennek ellenére jól érintkezik szerencsére, és a gap pad sem nyomja fel.

    A szalagkábelek is szeretnek maguktól szétmállani.

    És a ráadás poén az, hogy a ventit hozzáragasztották a kijelző kábeléhez gyárilag. Szerencsére még azelőtt feltűnt mielőtt "kitéptem" volna a gépből.

    A szervíz korrekt volt. 3 nap alatt kijavították a takarólemezt, és nem is gányoltak szét semmit. (Mondjuk hozzátartozik, hogy kapásból úgy indítottam, hogyha nem a törvényben meghatározottak szerint járnak el, akkor abból gondok lesznek. :D )

    De legalább olcsó és nem melegszik túl. (Ezt a G500-asra írtam. A többit nem ismerem személyesen, de hasonlóak lehetnek.)

    Összességében szerintem jobban jár egy olcsó clevoval vagy valamilyen használt géppel. Amennyiért vesztegetik az Y700-ast, már lehet kapni valami normálisabbat is.

  • Martin97

    aktív tag

    válasz x_o_n #8349 üzenetére

    Jónak tűnik az a hűtés, és ez az ahol a többi hasonló árú (~300k) gép alulmarad. PL.: ebben külön körös, a többiben meg egy hőcsövön van minden.

    Bár ami feltűnt, hogy a vramokat nem hűti semmi. Lehet, hogy hülye kérdés, de azokra nem kéne valamilyen borda? :F

  • Martin97

    aktív tag

    válasz scream #8446 üzenetére

    Szia!

    Ha jól tudom gyakorlatilag ugyan az a kettő.
    Arra figyelj, hogy i5-ös procival vedd, mert az i7-est nem bírja el a hűtés, és throttlingol. Egy gtx960-hoz bőven elég az i5 is.

    Ha használt gép nem jöhet szóba, sok más választásod nincs.

    Nekem meg olyan kérdésem lenne, hogy egy meglévő lapos hangzásán hogyan lehetne valmicskét javítani? (Ha már szóbajött ez a téma.) :)

    [ Szerkesztve ]

  • Martin97

    aktív tag

    Sziasztok!

    Mikor a gépem újrapasztáztam, takarítottam feltűnt, hogy a vga chipen (amd radeon többit nem írom ki, mert kirugdaltok miatta :)) ) van egy kis fólia ami középen lukas. Nem tulajdonítottam neki nagy jelentősséget, mert felfeküdt normálisan a hűtő, és a hőfok is jó. Ennek ellenére leszedjem róla majd a következő takarításnál/most azonnal, vagy maradhat? Egyáltalán hogyan, mivel szedjem le? (Egyébként kijött belőle fél macskányi porcica. Úgy tűnik sűrűbben kell, mint fél év, mert poros a koli.)

    Az mx4 és a phobya gap pad nekem bevált. Szépen megáll a vga 70-72 fok körül, a proci kicsit tovább megy, de a 80-at csak ritkán lépi át néhány fokkal. Heti 5-6 órát játszok hétvégente, eddig nem tapasztaltam hőfok romlást. Bár nem is kapja az ívet.

    Illetve még a hűtés javítására a pasztán, padon kívül milyen egyszerűbb, és olcsó homemade modok vannak? (Olyan kókánykapitány/Csóró Józsi jellegűek. :D )
    Szeretném a nyárra bebiztosítani a hőfokot. Tudom, hogy ezzel nem igazán érdemes bajlódni, még vga biost menteni/flashelni sem enged, de ez van.

    Illetve biost hogyan tudok frissíteni? Találtam egy mod biost, csak nem tudom rárakni.

  • Martin97

    aktív tag

    válasz Muerte #8514 üzenetére

    Szia!

    Az első két számot cseréld fel. Nem egy erőgép, de legalább olcsó, és lassú. De azért a bf3, nfs run, meg néhány játék eldöcög rajta minimumon 35 fps körül. (Ez már nekem épp elég. Egyébként az 5870-et bátran hirdetném, mert az már kategóriákkal jobb, és valamikor a gamer kategóriához is volt köze.) :D

    Igazából a fólia nem takarja a magot, és nem is zavar sok vizet, ezért sem foglalkoztam vele eddig.

    A hűtésen azért gondoltam javítani picit házilag, mert ugye ez bga-s jószág és a javítás nem biztos hogy megéri anyagilag (meg suli mellett nem is telik rá, de ez más kérdés).

    A mod biost azért volna jó rá felrakni, mert akkor nem volna olyan probléma, hogy az igp indul el, mert összeakadtak a driverek. Bár ezt lehet állítgatni.

    Van az alján némi nyitott rész, nyárra megtámogatom majd egy jó kis hűtő paddal. Köszönöm az ajánlást.

    [ Szerkesztve ]

  • Martin97

    aktív tag

    válasz Muerte #8517 üzenetére

    Igen, az AMD laptop vga-k versenyében most már nagyon le van maradva, ahogy azt írtad. Inkább az APU-k irányában mennek, ami nem feltétlen rossz, csak a processzor magok nagyon gyengék egy szálon.
    Régebben (ati 5xxx, gtx 4xx) asztali környezetben is előrébb voltak az ati-k.

    Az nvidia a kiemelkedően jó fogyasztása miatt tud belepasszírozni akár asztali gpu-t is egy laptopba.

    Talán majd a kisebb csíkszél és a dx12 felkavarja az állóvizet. Egyébként ott ahol nem számít a fogyasztás nincs sokkal hátrébb. Mondjuk asztali alsó-közép kategóriában talán még olcsóbban kínálnak ugyan akkora teljesítményt, ezért is R7 260x-et használok asztaliban.

    A gpu így néz ki fóliával, ami alatt fél kiló gyári paszta van, amit kitakarítani is alig lehet.

    Majd nyárra kipróbálom ezt a hátlap leszedős, tálcás ötletet is. Bár annyira nem volt vészes a hőfok, mert akkor is 85-87 fokig ment fel a processzor, de az már nem biztos hogy jót tesz neki. :D

    Ami még fura egy kicsit, hogy az ivy i5-öm lényegében vészleállásig megy a túrbó órajelen, és csak az utolsó néhány foknál kezd visszavenni 90C felett. Ez egyedi eset lehet? :F

    Pest sajnos 60km-el kiesik, de majd ha nagyon melegszik mindenképpen meglátogatom a fórumtársat.

    A flashelésre kicsit ránézek, hogy az hogyan megy laptopoknál, aztán meglátjuk mi lesz.

    [ Szerkesztve ]

  • Martin97

    aktív tag

    Hú de felpörgött a topik. :)

    A teszthez még annyit hozzátennék, hogy jó volna picit belülről is látni a gépeket. Ide értve pl. a kijelző típusát, ramokat, és bővítési lehetőségeket.
    Valamint a szerelhetőség is nagyon fontos, mert sokan, mint én is elintézik maguknak az alap dolgokat, és ebben az esetben nem mindegy, hogy csak a hátlapot, és a hűtést kell kiszedni, vagy atomjaira kell bontani az egész gépet.

    Az autós példa szerintem nem túl helytálló, de egy kis utánajárással sok mindent lehet babrálni egy autón (szüleimén, és azóta is megy), egy magamhoz hasonló amatőrnek: Gyújtás csere kábellel, olaj. Ezek kb. olyan alap dolgok, mint az újra pasztázás, szóval nem nagy művészet. (Meg hát a pénz is nagy úr, és ha magam is meg tudom csinálni minek vinném szervizbe?)
    A kötelező pasztázási intervallumot támogatnám, mert kevesebb volna a gari. időn belül tönkrement gép, és ez a gyártónak is az érdeke lenne, mert nem volna akkora szervizköltség. Mondjuk ez esetben meg sok gép maradna meg, és kevesebb új fogyna.

    A lenovo y700 hőfoka kicsit meglepett. Ha nem hullik szét 1-2 év alatt, és az asus g551 árán adják, akkor egész jó vételnek tűnik.

    A gamer gépeknek meg van a maga piaca, és a fenntartási költségük sem magasabb, mint egy asztalinak, mert kevesebbet fogyasztanak. Ehhez képest már csak bónusz a hordozhatóság, a kisebb helyigény, és még sorolhatnám... Néha nagyon jól jön, hogy meg tudok nézni egy filmet a vonaton, vagy tudok skypolni/netezni az ágyból. Továbbá a suli miatt kell egy hordozható gép, mert a koliban nincs hely az asztalinak, illetve azt előadásokra sem nagyon tudnám vinni.

    Bár eleinte nagyon gondolkoztam azon, hogy az asztalim eladom, és egy normálisabb lapost veszek, de úgy is szűk lett volna az "ösztönzés". Ez a két gép szisztéma számomra egy kicsit érthetetlen, mert az egyik gép kihasználatlanul áll, és csak amortizálódik. És ezt úgy mondom, hogy én is így vagyok berendezkedve, de az asztalit csak akkor kapcsolom be, mikor otthon vagyok, és játszani akarok. Egyéb esetben minden szempontból jobb egy hordozható, mert sokkal kényelmesebb kanapén fekve netezni, mint székben ülve. Illetve a film is jobb kisebb kijelzőn közelről, mint agy nagyobbon távolról (21" 4m távolság). És nem véletlen zsugorodik egyre jobban az asztali piac. Csak hát az igazi gémer laposokat nem magyar keresethez találták ki sajnos. Egyébként számomra is sokkal vonzóbb ez az irányzat.

    Muerte: A mondatod miatt nyugodtabban alszom. :DDD

    UI: Kicsit hosszú lett, de ez kijött. :)

  • Martin97

    aktív tag

    válasz PR0JECTNR56 #8660 üzenetére

    Szia!

    Jó lesz az mx-4, nekem is az van rajta. (Egy korábbi típusom van, de a hűtés látszatra ugyan az.)
    A vram-nál gyárilag nincs pad, de a hűtés meg rálóg. Azt, hogy az enyémről ezt véletlen hagyták le, vagy direkt így gyártják (ha sok a hibás, akkor rakunk rá gap padot alapon), azt nem tudom. De én raktam alá 1mm-es phobya 5w/mk-s padokat. Kicsit vastagok voltak, de puhák, szóval nem volt vele gond.

    A venti lapátjait egy nedves fülpiszkával takarítsd le. Sokat nem számít, de nem tart sokáig. :)

    A bordát meg szájjal vagy hajszárítóval fújd ki, mert abban is lehet némi por.

    A dolby szoftver nálad működik?

  • Martin97

    aktív tag

    válasz spyduck #8668 üzenetére

    ICD 24-et, és thermal grizzly kryonaut és conductonaut pasztákat tudtok nézni?

    Nagyon érdekelne, hogy mennyivel jobbak, mint a sima mx-4. Laptopoknál meg ugye hatványozottan számít a különbség.

  • Martin97

    aktív tag

    válasz PR0JECTNR56 #8671 üzenetére

    Szia!

    A csavarok, és a menetek elég kritikus pontok. Nekem a 3. vagy 4. szétszedés után egyszerűen eltört a hátlapot rögzítő 1mm-es műanyag, pedig vigyáztam vele. Ezt a szerviz megcsinálta, nem volt problémám vele, ezt már előzőleg megírtam nem olyan régen, ha gondolod keresd vissza.

    A legutolsó takarításnál pedig az egyik menet, ami a vga hűtőt rögzíti teljesen elnyíródott, nem is tudom behajtani az oda való csavart. Ennek ellenére azért rögzül a kártyán. Szóval ez egy idő után tuti, hogy nálad is probléma lesz sajnos.

    Valamint az audio jack csatlakozóval is óvatosan bánj. Én elkövettem azt a hibát, hogy sokszor csatlakoztattam a fejhallgatót, hangszórót, és mára már annyira kontaktos, hogy sehogy sem szól jól. Már garancia sincs, szóval ez már így marad. :(((

    A másik meg a kijelző kábel. Az a venti alatt fut, és gyárilag hozzá van ragasztva. Ha nem figyelsz rá, akkor könnyen érhet meglepetés a bekapcsolás után.

    #8672 Muerte75: Köszönöm a felvilágosítást. :)

    Amit még nem értek, hogy a nagyobb fogyasztású hardver, a 980m az hogy lehet hűvösebb, mint a kisebb fogyasztású cpu?

    #8679 Pocok256:

    Nekem 92 fok körül még megy a turbó, csak 95 fok körül kezd el visszavenni, de akkor drasztikusan 800mhz-re. Bár ez inkább az ivy-k jellegzetessége.

    Nekem van még egy olyan ötletem, hogy valamelyik hőcső megsérült, és elszivárgott belőle a gáz. (Illetve zselé szerű cucc, de melegen gázzá alakul)
    Ritka dolog, de láttam már ilyet. Az egyik barátom konzumer gépe is ilyen problémával szenvedett, háromszor próbáltuk takarítani pasztázni, de mindig az volt az eredmény, hogy fél-háromnegyed óra netezés után egyszerűen lelőtte a hővédelem.

    [ Szerkesztve ]

  • Martin97

    aktív tag

    válasz ->Raizen<- #8740 üzenetére

    Én azt mondom inkább 1-2 kilóval nehezebb legyen, mint "tojást" süssön. :DDD ;]

    Ha már szóba jött a bga-zás, és a sufnituning, akkor mire érdemes figyelni házilagos sütögetésnél, vagy hőlégfúvónál? Digit. hőmérőm van, tehát a hőfokot kb. pontosan tudom. Nem mintha szükségem volna rá, meg előbb viszem a cuccot szakihoz, csak foglalkoztat a téma. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Martin97

    aktív tag

    válasz kreten67 #8744 üzenetére

    Meg sem fordult a fejemben, hogy ilyen módszereket használjak, és nem is lenne mit javítani szerencsére.

    Csak azért kérdeztem, mert nem rég egy ismerősöm azért kérte el a hőlégfúvót, hogy majd megszereli a piacon vett laptopjait, és eladja. Ezt pedig nem tudtam hova tenni.
    De ezek után már világos. Meg az is, hogy nem veszek tőle semmit. :D

  • Martin97

    aktív tag

    válasz beloadjoker #8836 üzenetére

    Ez mind szép és jó, de melyik gépben van üres mini pci-e csatlakozó, amire ezt rádugod? Mert szerintem néhány kivételével egyikben sincs. Nekem a wifinek és BT-nek kéne búcsút intenem, ha ezt akarnám használni. Szóval ez így nem a legjobb, mert ha váltani akarok újra kell indítanom. És ha cipelni akarom pl.: előadásra akkor meg rögzítenem kell az alját. Szóval még ez sem a legjobb.

    Egy usb 3-as csatolónak látnám egyedül értelmét, mert az már a legtöbb eszközben van, és alkalmasint nem csak laptophoz, hanem táblához, TV-hez, asztali géphez (OFF)(és akár telefonhoz?)(/OFF) is lehetne használni. Persze a sávszél nagy valószínűséggel nem lenne megfelelő, meg a kompatibilitással is lehetnek gondok. De ezt látom az egyedüli járható útnak, mert az usb 3-as csatoló viszonylag elterjedt és alkalmasint usb 2-vel is használható lenne. Nem tudom, hogy van-e ilyen, de néhány esetben hasznos lehetne.

  • Martin97

    aktív tag

    válasz beloadjoker #8839 üzenetére

    Ja, hát ugye kategóriák. Nekem nincs olyan opcióm, hogy egy kisebb ultrabook-ot használjak hordozhatónak a koliban meg a "nagyot". De ugye kategóriák... ;)

    Sajnos ezt én is realizáltam, bár egy idő után szerintem lesz akkora sávszél. Ha mást nem elosztják 2 külön álló portra, vagy valami. Annyi még volna is szabadon. Szóval azért valahogy meg tudnák oldani. És idővel a jelenleg sávszél is nőni fog.

    Nyilván ez az opció sem volna tökéletes, csak egy megfelelő kompromisszum.

    Szerintem aki üzletit vesz, az nem azon játszik. Akinek meg már van annyi "lehetősége" és játszani is szeretne, akkor meg elgondolkozik egy játékoson.

    Szóval ez az egpu móka pont az a kategória lenne, akik egy olyan gépet használnak, amiben van elég erős processzor, hogy meghajtson mondjuk egy gtx750-et, viszont komoly játékosra meg nem futja. Ezért nincs benne túl erős vga. És ekkor lenne jó ez az opció, mert van is laptop, hordozható is, és alkalmasint játszani is lehet rajta, ha rá van dokkolva az egpu-ra. Ráadásul nem is olvad el a hőtől, mert a kártya nem a lapost fűti. Ezzel csak az a bökkenő, hogy ezeken a konzumer gépeken általában nincs thunderbolt, express card, szabad mini pci-e vagy ngff csatoló. És itt már meg is bukott a dolog. Sajnos.

    A másik meg az a réteg, aki könnyű/üzleti gépet szeretne, de teljesítményt is. Kis Pista vesz egy ultrabookot/vállalatit, mert azzal melózik, és igényli a rendkívül jó hordozhatóságot, jó akkuidőt. Neki jó esetben van olyan csatolója, amin keresztül rá tud kötni a gépére egy egpu-t. Játszani is akar néha meló után, ha már asszonypajtás nincs, ezért vesz egy egpu-t és boldog vele.

    Szóval ott tartunk, hogy megint azok örülnek, akik nem a konzumer kategóriát használják.
    Ebben a formában akkor volna értelme ennek, ha az alsóbb szegmensben is elterjedne a thunderbolt, és a szükséges kiegészítők sem lennének horror áron.

    Igazából suliba tudnám használni az akár vérbeli gamer lapost is, mert külső akkuról lehet üzemeltetni, meg ultra takarékban amúgy is elmegy néhány óráig. Az meg, hogy 2,4kg vagy 4,3kg meg olymindegy, mert nem szakadok bele. Csak ez megint drága móka, és visszajutottunk az elejére, és a kör bezárult.

    Neked viszont hajrá, majd írj néhány szösszenetet, hogy mi lett az eredmény.

    Én is magamból indultam ki, nekem ez a véleményem, de ettől függetlenül a tiédet is meg tudom érteni, csak nincs mindenkinek olyan alapja, mint neked az egpu-hoz. Persze ez itt egy olyan topik, ahol nem is kérdés, hogy melyik opció a megfelelő. :)

    Részemről befejeztem, ne offoljuk szét a topikot. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Martin97

    aktív tag

    válasz cuebler #9724 üzenetére

    Szia!

    Most ez ide nagyon off lesz, de ez kikívánkozik belőlem. Nem akarlak tanácsokkal ellátni, de azért lásd a másik nézőpontot is, hátha hasznos lesz a későbbiek során. Fontos, hogy ez csak az én véleményem. :)

    Szóval szülőként inkább úgy próbáld ösztönözni a gyereked, hogy elmagyarázod neki, hogy mit nyer vele, ha jól tanul és fősulira/egyetemre jár. Nem mondom, hogy az ilyenfajta tárgyakkal, anyagilag való ösztönzés nem működik, de lehet, hogy így meg nem maga miatt tanul, ami később visszaüt, mert undorral fog dolgozni, mert utálja a szakmáját, vagy egyszerűen azt fogja hinni, hogy minden az ölébe hullik, és ez sem egy jó dolog.

    Mivel én is hasonló korú lehetek mint a gyereked ezt tapasztalatból mondom. Persze az apám nem is ajánlott gamer lapost, de még egy fillért sem azért, hogy tanuljak, hanem kifejtette, hogy mennyivel jobb lehetőségeim vannak, ha tanulok. Hittem neki, és eddig nem bántam meg.

    Kell a sikerélmény (gamer laptop), hogy hasonló lelkesedéssel folytassa amibe belekezdett, de nem mindig ez a legmegfelelőbb módszer. Például ha nyáron elmegy kicsit dolgozni, és saját magának teremti meg amire szüksége van, és egy kicsit belekóstol abba, hogy mire elég a fizu, akkor lehet, hogy keményebben fog hajtani érte. Ja, és akkor is ott van a sikerélmény, hogy ezért ÉN dolgoztam meg. És joggal lehet rá büszke. :K

    Ez a kutyáknál alkalmazott jutalomfalatosdi sem jön be nem hogy az embereknél alkalmazott hasonló technika.

    [ Szerkesztve ]

  • Martin97

    aktív tag

    válasz cuebler #9727 üzenetére

    Ezt elsőre kihagytad. Sok sikert kívánok nekik. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Martin97

    aktív tag

    válasz cuebler #9729 üzenetére

    Köszönöm. Igen, az 50 óra sokaknak lesz fájó pont, szerencsére én még tavaly végeztem. Gyakorlat az nekünk is volt, és ha jól tudom akkor régen is. Szakközép suliban, tuti. De ne offoljuk szét a topikot. :)

    #9730 echterion: +1

    [ Szerkesztve ]

  • Martin97

    aktív tag

    Sziasztok!

    Tudom, nem gémer gép, de már segítettetek rajtam többször is.

    Alaphelyzet:

    Lapost lehoztam magammal koliba, ahogy szoktam, de mikor bekapcsolom, és indítanák egy kis bf3-at akkor rögtön opengl hibát dob. Lepucoltam a drivert, felraktam (volna) a legújabbat, de 173-as hibát dob, miszerint nem található amd hardver a gépben. Próbáltam több drivert is. Az msi ab, az eszközkezelő illetve az everest sem látja a kártyát (8570m). Integráltról ad képet, és megy normálisan. Minden energiagazdálkodást kilőttem, az intel drivert is újraraktam, de az amd sehogy sem akar felmenni a gépre. Egyedül a win reinstall nem volt még meg, de nem tudom, hogy használna-e!

    Esélyes, hogy megdöglött a vga? (Nem volt különösen magas hőmérsékleten hajtva, takarítottam mindig.)

  • Martin97

    aktív tag

    Sziasztok!

    Sikerült ugranom néhány fokot a létrán egy thinkpad E560-as géppel (I5, 8gb ram, r5 m370, FHD ips).
    Sokkal jobb mint az előző g500-asom, ami lassacskán szétesett a használattól. :O

    Maga a gép már tavasz óta megvan, de csak most kezdtem el játszani vizsgáim után. Nagyon elégedett vagyok vele, főleg sulis és melós gépnek vettem, a játékok futtatásánál csak annyi volt az igény, hogy kompromisszumokkal lehessen valamit futtatni rajta. Ennek ellenére nem is annyira katasztrofális mint amire számítottam:

    A kedvenc játékaimmal (bf3, metro sorozat, és far cry 3) gond nélkül boldogul a gép, natív felbontás esetén minimum-közepes közötti részletességgel hoz ~30 fps-es szintet. :R

    Előnyök:
    Erős gépház, jó anyaghasználat, stabil billentyűzet, laptop szinten jó hangszórók, nincs throttling.

    Hátrány:
    Nehezebben takarítható, mint az előző gépem, a hűtő ventilátornak eléggé magas frekvenciatartományú zajt kelt, nincs háttér világítás a billentyűzetnél.

    [ Szerkesztve ]

  • Martin97

    aktív tag

    Sziasztok!

    Egy TP E560-as gépet mennyire nehéz takarítani? Pasztán kívül kell hozzá bármi egyéb (gap pad)? Tudom, hogy nem annyira gamer de laptopos dolgokban itt mindig kaptam segítséget, ezért járok ide. 😃

    Az alienre reagálva: A macskám egyszer leverte a gépem az asztalról. Nem lett baja. De ha lett volna baja, akkor sem bántom szegényt. :)

  • Martin97

    aktív tag

    válasz KillHates #29258 üzenetére

    Ó te kenyér...

    Köszi az útmutatót. Ehhez még gyűjtök egy kis lelkierőt. (Meg 50 fokos idegerősítőt.) 😀

  • Martin97

    aktív tag

    válasz Martin97 #29260 üzenetére

    3 órám ráment, de kitakarítottam a gépet. De az előző G500-as szerelhetőségét visszasírom. Jelenleg a hómérsékletek 72 foknál állnak be, az eddigi 80 helyett. Ez szerintem már egész jó érték egy munkagéptől. :K

    És akkor most meg is kérdezném, hogy egy kicsi alapfeszes, mondjuk +100/150 mhz-es tuningot ezek az új r7 M370-es csodák mennyire tolerálnak? Van velük tapasztalat? :F

    Illetve a következő szerelésre előre gondolva egy elnyalt fejű csavart hogyan lehetne kicsavarni anélkül hogy bármilyen kárt okoznék a laposban?

Új hozzászólás Aktív témák