Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KillHates

    nagyúr

    válasz Darth_Revan #63725 üzenetére

    Szerintem csakis Clevo-t vegyél, mert ott külön lakik benne a vBIOS és ha most valami szoftveres/jogi/marketing b@szakodás miatt van a csökkentett TGP akkor a Clevo Community-ben csak idő kérdése, hogy ráengedjék a kakaót a BIOS modderek.
    Mint ahogy a mostani 200W-os 2080S-re is van 220W-os BIOS mod. (most nem az AW spaceinvaders-esítő BIOS-ára gondoltam)
    Olvastam valahol, hogy az X170-es GPU hűtése 300W-ot tud. Amit el is hiszek, mert tenyérnyi VC van az MXM felett és az bőven elpöfögi a negyed kiloWattot :K
    Ami a másik, hogy a notikban lévő 3060/3070/3080 GPU chip csontra ugyanaz ami a desktop-okon van, és egymással is lábkompatibilisek csak a desktop-én van lesarkazás gátló keret. Viszont a 3090 már teljesen más állatka; az jóval nagyobb és más a kiosztása is. Ezért nem lesz a forrasztott gépekben, mert akkor új alaplapot kellene gyártania a gyártónak. VISZONT a Clevo-nak csak egy másik MXM-et kellene faragnia nem kell új gépet dizájnolni. Ami ennek egyelőre gátat szab a 3090 mérete, és a rohadás mennyiségű ram mellett nem marad helye a kismillió fázisos VRM-nek; amíg a drMOS ki nem talál megint valami hibrid megoldást.... (ez volt a 2080 esetében is)

    Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

  • DonDragonka

    őstag

    válasz Darth_Revan #63725 üzenetére

    Na pont ezért (is), ha a mostani munkáimat kifizetik, berendelek egy PC-t, konkrétan egy XMG Trinity-vel szemezgetek (5950X+RTX3090)
    Aztán xarok a sok kompromisszumos megoldásra.

    [ Szerkesztve ]

    A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

  • 2018

    aktív tag

    válasz Darth_Revan #63725 üzenetére

    Ha notit akarsz az kompromisszum. De az is kinek hogy. A noteszes 3080 olyan sebességet hoz nagyjából rt-vel és dlss- quality beállítással fullhd-n, mint az asztali 3080 wqhn-n ugyan ezen a beállítással. Attól függ ki milyen beállítást használna a notin, külső 4k kijelzővel használná e, vagy a noti paneljánál marad. Utóbbival igen csak potens, és igen csak erős. Már a 130 w tdp-vel is. Sokan gondolkodnak itt, azt látom. Az asztali gépet nem lehet könnyen hordozgatni, ott nincs az, hogy a hónod alá csapod. De ott nincs kompromisszum. Cserébe 1 alkatrész is bele/vga/ 800k. Ha a 4k a cél. De ha elég a fhd, akkor megéri. 130w tdp-vel , és felette. Fhd-n maradva. Én nem érzem magam kompromisszumok közé zárva, pedig van egy erőgépem 2 db rtx 3080-al 5800x proci 32 gb ram 1 tb nvme ssd stb-vel. A wifije konkrétan gyorsabb a g733qs-nek, mint a lan csatlakozó a laptopban. Asztali gépben 2,5 gigabit is okés. De ugye meséltem ott nincs semmilyen kompromisszum. El kell dönteni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák