Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vakablak93

    őstag

    válasz Darth_Revan #56125 üzenetére

    Remélem találsz erre a problémára megoldást, szomorú, hogy egy ilyen kategóriájú gépben csalódnod kell bármiben is, ettől eltekintve gratula a géphez, igazi szörnyeteg :DD !

    Na ezekre az új videókártyákra clevo mxm fronton nagyon kíváncsi leszek, vajon ők adnak-e majd nekik max teljesítményt?
    Engem mondjuk épp nem érint hisz nemrég bevásároltam mxm-ből, de azért kíváncsi vagyok. :N

    [ Szerkesztve ]

    Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

  • Darth_Revan

    veterán

    válasz Darth_Revan #56125 üzenetére

    Picit visszatérve a témához jöjjön a véleményem ezen a téren az új Asus laptoprol, a G733QS-rol.

    Nos, mint írtam az x170sm-g esetében simán látható volt az inverse ghosting. Ugyanazon teszteket megcsináltam az új ROG-on bekapcsolt Freesync mellett és sokkal kellemesebb eredményt kaptam. Clevo 240 és 300 hz AUO panelt használ, míg az Asus 300 hz Sharp-ot és ezen a téren mintha a Sharp jobb minőségű lenne.
    Ugyanazon jelenetekben vagy nem volt overshoot vagy jelentősen kisebb mértékben. Mint írtam Clevo-nal simán látni lehetett, ennél az Asus-nak viszont nem vagy ha mégis akkor olyan mértékben hogy max akkor vettem észre, ha kerestem.
    Tehát ezen a téren az Asus sokkal jobb minőséget biztosít.

    Volt játék ahol tudtam hogy van de kb nagyítóval kellett keresnem hogy lássam.

    Biztos ami biztos (és hogy ellenőrizzem azt hogy nem csak bekepzelem) megnéztem a dolgot az UFO tesztben: [link]

    Na itt már jobban látszódott a fehér szellemkep, viszont itt is az a véleményem a teszt alapjan mintha fele akkora szellemkepet csinálna mint az x170.

    Röviden: az új Asus esetében a 300 hz Sharp panel jelentősen kevesebb helyen és jelentősen kisebb mértékű inverse ghosting szellemkepet csinál mint a Clevo x170sm-g gépben lévő AUO 300 hz panel és még így is a Clevo-val ellentétben az Asus használható és nem rontja a játékélményt.

    Na de itt jön a csavar amiért a Clevo szegyenkezhet: mint írtam véleményem szerint ezt a problémát gyárilag bekapcsolt overdrive okozza, amit a Clevo nem enged kikapcsolni, viszont az Asus igen.
    Így próbaképpen kikapcsoltam az overdrive funkciót és megnyitottam a fentebb linkelt ufo tesztet ismét és nagy meglepetésre már nem volt fehér inverse ghosting szellemkep a repülő ufók után húzva , szóval ha valakit az Asus esetében meg ez a minimális, alig látható szellemkep is zavarna, akkor az egy gombnyomással tudja korrigálni :R

    Emlekeztetoul: az overdrive lényege hogy tuningolja a panelt és több feszültsége ad neki, ezért kisebb a válaszidő. Normál játék alatt semmi értelmét nem látom ennek, de esport játék (pl Counter Strike) alatt minimálisan segíthet és 0.1 ms-el (?) gyorsabb lehetsz ... Cserébe viszont szellemkepes a kép fekete -> világos átmenetnel. Clevo raderoszakolja ezt a funkciót az Asus viszont engedi hogy te válassz.

    Magárol a gépről röviden annyit, hogy Fire Strike alatt 5800H veri a 10700K-t , a 130W-os 3080 pedig nem hozza a remélt hatalmas ugrást, viszont még úgy is csuklobol veri a 200W-os 2080 Super-t ami az x170-ben van. Tehát mondhatjuk hogy az Asus fogott egy X170-et, javította a hibáit majd azt beletomtek egy vékonyabb hazba. E mellett emeltek a teljesítményen és csökkentették a fogyasztást. X170-nel 2db 280W-os tápot kell húzni, g733Qs esetében csak 1db 240W-os van.
    Cpu és vga hőmérséklet fel napnyi Fire Strike és Superposition után 80-82C-ig kúszott fel.
    Jah és a Freesync a ROG-on láthatóan simább és folyékonyabb, mint a G-Sync az x170-en.
    Hűtés téren jobb az X170 az tény, de szoftver téren egy katasztrófa a ROG-hoz képest.

    Jah mellesleg az új Clevo gép, az X170KM-G (SM-G 30-as szériával frissített változata) 165W-os 3080-al lesz szerelve, szóval Clevo nem engedi a 200W-ot ...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák