Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Adrian1111

    csendes tag

    válasz Wlac #104580 üzenetére

    nekem pont az előző gépemnél, egy Asus TUF FX505-nél csinálta ezt.
    Először nézd meg a főfokokat, de - amint látod - itt többen tudnak tippeket adni és segítenek.
    Visszatérve a problémára, nekem ennél a régi gépnél volt ez, hogy 1-2 másodpercre megakadt, de akkor a hang és a kép is nagyon durván. Ezt az elején megvételkor csinálta, két évre rá már random le is fagyott, amikor ezt produkálta. Hibakeresést külön nem csináltam.
    Ha nem háttérfolyamat, akkor más. Megoldás volt, hogy a BIOS-ban át kellett állítani az UMA Buffer Size-t 128-ról "automatic"-ra. Nem tudom, hogy ilyen van-e a Lenovo biosban, de érdemes megnézni. Asus-os forrás:
    https://www.reddit.com/r/Asustuf/comments/kn6eu6/my_asus_tuf_gaming_fx505dy_keeps_freezing_randomly/

    [ Szerkesztve ]

    AdRiaN

  • Csupati

    senior tag

    válasz Wlac #104580 üzenetére

    Szia! Én azt tanácsolnám, hogy HW info64 et szedje le , nézze a hőmérsékleteket, ram , vram stb fogyasztást , illetve a feladat kezelő is nyitva lehet azzal az ablakkal ahol látja a terhelést és akadás után alt+tab és gyorsan megnézni mindent, mi az ami kifutott maxra, esetleg GPU-z vel monitorozni a gpu terhelést, hőmérsékletet, és ott írja a progi az egyik sorban ha pl a vga valamilyen limitre kifut.
    De más dolog és képben lehet, pl driverek frissek, az eszközkezelőben van e ismeretlen eszköz , rakott e fel vmi progit, pl nálam alienware support assist/ control centernél rendszeresen előfordult ,hogy az egér konkrétan meg akasztotta az egész gépet és semmi nyoma nem volt.
    ha semmi sem akkor friss windows , és csak a szükséges drivereket rakja fel meg 1-2 játékot, lehetőleg akár másik egér+bill vagy anélkül probálni hátha valami kijön.

    Az élet Clevo nélkül unalmas.

  • RM007

    addikt

    válasz Wlac #104580 üzenetére

    HDD/SSD -re Hard Disk Sentinel [link] , érdemes leszedni valahonnan. Én a Pro 6.10.7 verzát használom, ez megmutatja az adattároló milyen állapotban van, esetleg nincs-e tele szektor hibával.
    VGA/CPU monitorozás: MSI AB [link] Mindent amit fel akar tenni feltenni és beállítani.
    HWinfo futtatása a háttérben. [link] Én nem szoktam futtatni, de érdemes lehet megnyitni futtatni a háttérben majd megnézni az ott talált adatokat, mint egy feketedoboz. :)
    Terhelés után megvizslatni. Van még az AIDA [link] Érdemes valahonnan megszerezni
    (ki nem mondom itt honnan :D ....tudod.) Vagy megvenni. :R Ebben található teszteket végigfuttatni, ram teszt, stabilitás teszt.
    Crystal DIskMark8.........lemez sebességmérő. [link]
    Mondanám Intel XTU egy új vagy régi szoftvert megtekinteni. [link] Intel proci kell hozzá és annál sem mindegy melyik és melyik verzával lesz ok, illetve a proci támogatás. Én használom, főleg a monitor részét (EKG vonalat). És egyéb állítási lehetőségek vagyis optimalizáció, tuning varázsló.
    Sok szemét a lemezen? Hát igen nem mindegy hogyan távolítunk onnan. Összegyűlik vagy nem az idő folyamán ott valami. [link] Fizetős, de megéri. Lehet feltelepíteni vele és leszedéskor mindent eltávolít egy morzsa sem marad sehol. Ezek a szoftverek is fontosak a jó formában tartásra. (Revo Uninstaller Pro 5.2.6 a mostani legfrissebb)

    Le kell futtatni pár 3Dmark tesztet is azok akadnak-e. Tipp: Steam áruházban fellelhető vagy leszeded valahonnan. Érdemes megvenni. VGA: FurMark...az vajon folyamatos teljes terhelésnél? [link] Hú basszus az új verzát mindjárt én is meglesem. :U

    Amúgy passz. [link] Itt is vannak tesztelésre szép progik ingyen. :R

    Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

Új hozzászólás Aktív témák