Új hozzászólás Aktív témák

  • DonDragonka

    őstag

    válasz KillHates #73846 üzenetére

    Mesterem, nem értem amit írsz.
    Most megnéztem. Nyélgázon 92° a CPU, VEGA 82°, NVIDIA 67°
    VEGA igen messze az általad említett die point-tól.
    A nyélgázon tesztelésre írtam is, hogy ha 100° vagy annak közelébe ér a CPU akkor stop azonnal a tesztnek, és akkor ott nem okés a hűtéssel valami. De itt akkor még "csak" 90-91° környékén maszatol a VEGA.
    Mondom mit nem értek. Ha az általad mondott igaz akkor zsákszám dobálnák ki a népek az AMD-s konfigokat, egy laza COD-ot követően, azzal, hogy meghót a VEGA. Nyilván AMD se hülye, rommá van védve, ha nagyon melegszik a cucc akkor mindent megtesz azért az eljárás, hogy védje a CPU-t meg a VEGA-t. Úgy vissza küldi a frekit a pincébe mint a huzat. Autós példánál maradva olyan tiltóba megy, hogy lefejeled a kormányt, ha azt érzi szét fogod cseszni a blokkot... Mondom, lehet nem pontosan értem amit írsz és elbeszélek melletted... :R :R

    Egyébiránt ez egy eszmecsere vége volt, nem a "mit bír a gépem" volt a lényeg hanem az, hogy a hűtést érdemes e jóra és jól megcsinálni, úgy ahogy Te megcsináltad az enyém. Abban cseréltünk tapasztalatot, hogy mi az ami tényleg ad a masinának egy végletes terhelést, hogy látszon az efféle hűtés "tuning" hatékonysága. Nyilván senkit nem bíztatok arra, hogy ezt a tesztet 7/24 futtassa, de arra igen is jó, hogy az látszon ha nem okés valami a hűtéssel. Ha azonnal ugrik 100-ra nincs miről beszélni, de ha ezzel csak 90° környéke tartósan a vége akkor attól sem kell parázni, hogy game közben , vagy bármi más közben, meghalálozik, vagy trottyol a masina...

    A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

Új hozzászólás Aktív témák