Új hozzászólás Aktív témák

  • gago1975

    őstag

    válasz 2018 #62465 üzenetére

    Szia.
    Attól függetlenül, hogy volt/van közöttünk affair, segítek neked egy kicsit bővebben és #62469Darth_Revan pontatlan, részben igaz hsz-ét kiigazítom.

    Először is az OLED tv-ről.
    Nagyon meg leszel elégedve vele, ég és föld egy IPS LCD-hez képest, de ahhoz a beállításokat is követned kell.
    1. A 2020-as LG OLED tv-ben butított HDMi Ultra csatlakozó felület van már sajnos, nem 48Gbps adatátvitelű, hanem csak 40Gbps.
    Ez nem akkora veszteség, de azért veszteség.
    2. A TV-n ha játszol, akkor Game- módra kell állítani, mert akkor tudsz vele 12,62ms késleltetést elérni, akkor lesz jó. De itt is állítsd azért be az OLED fényt színeket, stb... mert a gyári beállítások elég trék.
    3. A tv-n sajnos csak HDMi Ultra csati van, így DP-t csak átalakítóval tudod csatlakoztatni.

    Ajánlom Linus videóit, itt ő egy ugyanolyan 77C9-et tesztel, mint ami nekem is van:
    My End-Game Gaming TV - LG C9 OLED / Gaming Bliss - G-SYNC on LG OLED TVs!!! /

    És itt jön a kiigazítás:
    g733qs-en elavult HDMi 2.0 van mert az Asus itt is spórolt
    Ez a része igaz, de ha a TV-t összekötöd HDMi(2.1) ULTRA kábellel a q733-al, akkor a következő beállításokkal tudsz 120Hz G-Sync-el játszani: 1920x1080p 120Hz G-Sync, 2560x1440p 120Hz G-Sync. Ez amit max a 18Gbps HDMi Premium még tud.
    Ezeknek elég a 18Gbps amit a HDMi(2.0) Premium kimeneti csatlakozó tud.

    Mondjuk nem is lenne értelme azt használni mert az igpu-hoz van kötve.
    Ez a része nem igaz, nem csak az iGPU használhatja a HDMi kimenetet, csak be kell állítani az NV centerben a a nagyteljesítményű kártya használatát HDMi-re, de még lehet azt se kell, ezt a te gépednél nem tudom, nekem a Helios 700-nál csak azt használja, az iGPU tiltva van.

    A type c portot kell a tv-hez kötni, mert azzal menne a G-sync. Viszont ehhez kell speciális type c hdmi 2.1 átalakító (kb 10.000 Ft) vagy kábel ha létezik olyan. Így 4k 120 hz G-sync képes működni.
    Valóban, viszont ha a q733-nál is szeretnéd elérni a 4K/120Hz G-Sync-et akkor type c 3.2 > HDMi(2.1) ULTRA átalakító kell.
    De, szerintem bőven elég lenne neked egy nagyon jó minőségű ULTRA kábel is, azzal QHD/120HZ G-Sync-ed meg is lenne, már az brutál jó, és ha 4K 120Hz G-Sync-el szeretnél játszani, hogy megtudd mekkora élmény, akkor max. átrakod az asztali 3080-hoz, és nem kell átalakítókkal küzdened.
    HDMi kábelből azért ne a legolcsóbbat vedd meg, de nem is kell a legdrágábbat, bár nem tudom mennyire vagy "nekem a legjobb kell" fajta.
    Én ezeket az Oehlbach kábeleket nagyon tudom ajánlani, Oehlbach Select Video Link OB 33103, 8K-s HDMI - HDMI kábel 3 m egyenlőre a leghosszabb.
    De el lehet szállni árban is, a határ a csillagos ég Audioquest 48Gbps, de ezt neked kell eldönteni, itt az 5m-es a leghosszabb, mert jelenleg ez a max hossz, amin a 48Gbps még átvihető AUDIOQUEST PEARL 48G HDMI KÁBEL 5M / AUDIOQUEST FOREST 48G HDMI KÁBEL 5M

    Jó tanács és ezt a szabályt tartsd be, a HDMi a laposokban, TV-knél, AV erősítőknél baromira érzékenyek, nincs fesz védelem rajtuk, tehát csak teljesen kikapcsolt, áramtalanított TV/AV Reciver alatt szabad ki-be húzogatni, mert egy idő után vagy azonnal tönkre megy a kapcsolat, vagy kép, vagy a hang része elszáll. Hidd el nem egy-két mókusnak ment így tönkre a gépénél, TV-nél a HDMi port.

    [ Szerkesztve ]

    Predator Helios 700 i9-10980HK RTX2080s 8/64GB RAM,OLED77C32,Marantz AV7705+MM7055x2db,Focal Aria 936+Aria CC900+Aria 926, Dome Flax ATMOS® 4db,SVS SB3000x2,Oehlbach nf214 Sub 3-400,QE3280,Oehlbach XT-SL500

Új hozzászólás Aktív témák