Új hozzászólás Aktív témák

  • korikmate

    tag

    Sziasztok!

    Tapasztalat megosztás gyanánt szeretném leírni a következőket. Az én konfigom Lenovo y520, i7 7700 HQ processzor, 16 gb ram, 512 Gb m2 ssd, nVidia 1060 max-q 6gb

    Elkezdtem undervoltingal foglalkozni, ezen belül ismertem meg a thermal throttling fogalmát, aminek, mivel max terhelésen (AIDA64 stress) akár 98-100 °C maximum hőmérsékletre is kilenghet a processzorom hőmérésklete, nagyon ki van téve a gép. Először csak undervoltot csináltam, Throttlestop nevű programmal. -0,130 V CPU és Cash, valamint -0,060 V iGPU mellett atom stabil, lejjebb nem mentem még. Ez jelentősen csökkentett a terhelési hőmérékleten, valamint a benchmark programok is cca 20%-al jobb eredményt adtak. 3DMark Fire strike for high performance PC átlag 78-83 °C.

    Ezt követően hővezető paszta cserét végeztem. "Nem spóroltam semmit", a legújabb Noctua NT-H2-t vásároltam (4 ezer forint, de "elég amíg élek"), ez a legjobb paszta, ha nem akarsz folyékony fémmel bíbelődni. Na ez már csodát tett. Az addig AIDA64 Stress melletti átlag 20-30% thermal throttling 0%-ra csökkent, a hőmérséklet a legnagyobb terhelésben (10 perc AIDA) sem megy 85 °C maximum kilengés fölé, 3D Mark tesztben a teszt teljes egésze alatt egyszer sem ment a CPU hőmérséklet 70 °C fölé.
    Összegezve hővezető paszta + undervolting:
    - 0% thermal throttling
    - max terhelés mellett 10-15 °C, normál (játék) terhelés mellett 15-20 °C különbség
    - GPU max 70 °C (egy hűtőkörön vannak)
    3D Mark teszt eremény 8300-ról 8900-ra.

    Krumplim nincs a hosszú posztért, de aki elolvassa, az csinálja utánam, mert nagyon megéri. :DD
    Máté

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák