Új hozzászólás Aktív témák

  • Strezi

    őstag

    válasz norbalia87 #25848 üzenetére

    Undervolt mindenképpen. Vagy a kolléga által linkkelt Intel XTU-val (kicsit macerásan, de meg lehet csinálni autorunnal, hogy csak undervoltoljon, de utána ne is fusson), vagy a ThrottleControl ami talán egy kicsivel könnyebb fajsúlyú.

    Pasztázás akkor segít, ha nem a borda a kevés a laposban. Én újrakentem folyékony fémmel(Conductonaut), de nem hozott igazán sokat tartós terhelésen, talán öt fokot.

    Aero 15x-em van, 8750H-val, órás videórender alatt a hőmérséklet 90 fok alatt marad. Ugyanakkor te döntöd el, mennyi teljesítménykeretet adsz a turbónak. Ha a gyári 45W helyett feltolod 60W-ra hogy tartsa összes maggal is a 3.9 GHz-et, akkor tuti elmelegszik. Nekem 55 wattal 3.6 - 3.7 között megy a boost most, ezt még le tudja hűteni 90 fok alá. Igaz a videó renderhez használ GPU-t is a Davinci Resolve.

    Maximálisan a te kezedben van a kontroll, legyen az XTU vagy ThrottleControl. Jó kis játék kiismerni a korlátokat.

    Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

Új hozzászólás Aktív témák