Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jenne

    senior tag

    Sziasztok!

    Valaki használ "csak" G Data Antivirust? Tűzfal nélkülit?
    Én Kaspersky AV-ről váltanék hamarosan, és az eddigi évek alatt nekem elég volt a sima KAV és mellé a Windows 8.1 majd most már a win10 tűzfala. Érdemes ennek ellenére a G Data IS-t használni (főleg a tűzfala miatt) vagy védelemnek elég továbbra is a G Data AV és Win 10 tűzfala?
    Ismerősömön keresztül valameddig/pár hónapig tudnék szerezni az IS-hez újságos kódot is, de az csak addig lenne amíg jár az újság. Sajnos az meg nem járható út, hogy ha az IS-t teszem fel és abba írogatom be az újságos havi kódot, és később meg megveszem hozzá az 1 éves hosszabbítást, mert nem fogja elfogadni. Csak ha előtte egy teljes értékű ( 1-2-3 éves) vásárolt licensz volt a gépen. (G Data support válaszolta ezt nekem)
    Elnézést ha kicsit bonyolultan kérdeztem és előre is köszönöm szépen a válaszokat.

    [ Szerkesztve ]

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

  • Jenne

    senior tag

    Sziasztok!

    KAV után próbálgatom ezt a G Datát, ebből is csak az AV-t. Eddig nagyon beválik. Hamarosan lejár a próbaverziója és azt szeretném kérdezni, hogy érdemes-e a tűzfalas (IS) változatot feltennem/megvennem? A WIN 10 tűzfala és a GData AV elég védelem vagy jobb a G Data tűzfala?

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

  • Jenne

    senior tag

    válasz GEPESZ66 #44 üzenetére

    Na ez már nekem "kínai", hogy mi az erős meg mi a nem. Nekem egy ilyen laptopon megy a G Data AV 30 napos próba, WIN 10 64 bit, de semmi gond.

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

  • Jenne

    senior tag

    válasz olasz61 #52 üzenetére

    Szia!

    Remélem nem írok nagy hüleségeket, mert már nincsen fent nálam a G Data, így csak emlékezetből tudok írni pár ötletet.

    Befolyásolhatja a G DATA betöltődését például a merevlemezen lévő szabad hely nagysága. De gondolom ezzel nem lehet baj.
    Lehetőleg más védelmi program ne legyen telepítve, gondolok itt sem védelmi böngésző-kiegészítőre és külön esetleg kémprogramvédelemre. Ha van ilyen, akkor próbáld ki, hogy annak/azoknak az eltávolítása változtat-e a betöltődés sebességén.
    Aztán még lehetőség:
    a G DATA-ban van egy indítópult-kezelő lehetőség. (remélem még jól emlékszem ezekre...) Itt lehet látni, hogy a Windows milyen más programokat indít el, amikor betölt. Próbálkozz beállítania azokat úgy, hogy a nem fontos programok csak 2-3-4 perc késleltetéssel induljanak el, de akár még ennél több percnyi késleltetési időt is beállíthatsz. Az egyáltalán nem fontos programok pedig akár el sem induljanak. [kép]
    Nem tudom melyik az alapértelmezett levelezőprogramod. Ha a Thunderbird, és ha az automatikusan elindul a Windows-al, így ezért a G DATA az indulással egyidejűleg rögtön megkapja az e-mailek ellenőrzésének feladatát is. Érdemes lehet esetleg a levelezőprogram automatikus indulását is késleltetni.

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

Új hozzászólás Aktív témák