Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomcica

    Topikgazda

    válasz jimpo #67067 üzenetére

    Pihend ki,mert az ilyenek tudnak tulfozni :K

    There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

  • ígyvanferi

    addikt

    válasz jimpo #67067 üzenetére

    Az a 2x12x400/400 elég bitangul hangzott már első olvasatra is. Az 20K munka kishíján. :Y Én már egy sorozat végén is a pokolra szoktam kívánni azt az ősembert, aki feltalálta a futást. Nemhogy még egyszer ugyanolyannak nekikezdjek. :DDD
    Tegnap én is résztávoztam, de csak 10x300 R300 volt a program. A gyorsakat mondjuk elég élesre futottam (3:20-ra, a pihenőket 4:35-re átlagban), mert nincs most igazán terv az őszre, hogy szigorúbban kellene adott tempóhoz ragaszkodni. Úgyhogy el van engedve a gyeplő, ahogy épp aznap jól esik.

    Edzéstechnikai kérdés(ek): off-seasonben, amikor nincs pár héten belül verseny tervezve, nem is vissza az alapokhoz mottóval gyűjtjük a laza km-eket, akkor
    1. Az ilyen 3-4-600 méteres résztávozás lehet kevesebb ismétlés, élesebben futva? És ahogy elérkezik az élezés 8-10 hete, akkor kell már tervezettebben visszafogni a munkarészek tempóját, fűzni egyre össze a pihenőével, illetve az ismétlést növelni vagy akár a távot is? A'lá tölcsér...

    2. Hasonlóan az előbbi ponthoz: köztes napokon én most inkább futok alapozó tempón/pulzussal, 150-155-ig felengedve a HR-t. Míg amikor már egyre közeledik a nagy nap, keményebb lesz az a heti két esetleg három kulcsedzés, akkor a köztes napokon kevesebb km-t, azt is lassabban vagy legalábbis alacsonyabb pulzuson gondolnám, hogy érdemes futni. Tehát most mehetek nyugodtan 8-10-12 km-t is 145-150 átlaggal a heti 3-4 lazább napon, alapozó jelleggel, verseny előtt meg kevesebb legyen mind az intenzitás, mind a táv ilyenkor, hogy megtámogassam az egyre intenzívebb többi napot regeneráló edzéssel? Úgy érzem, hogy ez most ilyen formában oké heti terhelést ad, nem vagyok fáradt (a szerdai résztávozós nap után persze most is óvatosabbra veszem, illetve a vasárnapi hosszú után pihenőnap van).

    3. Most a hétvégi hosszúkba csak mondjuk 3-4x1000/1000-et futok egyik héten, másik héten pedig fokozóra veszem az egészet, de csak megközelítem az utolsó szakaszban a FM tempót. A darálóban ez úgy alakul, hogy szintén tölcsérben gondolkodva, ahogy szoktad ajánlani, egyre növelve a munkarész távját, akár 3x5 km-ig a céltempón vagy valami hasonló kombinációig megyek el. És utána jöhet a verseny vagy felmérő (ami ugye félmaratont jelent, rövidebb távon felmérőt max. a felkészülés részeként futok, hosszabb meg nem opció). Ez így oké vagy inkább legyen könnyebb tempón km gyűjtés jellegű ez az edzés ilyenkor?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák