Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bencze

    senior tag

    válasz borix #33292 üzenetére

    Ez jó kérdés nem tudom megítélni, én nem csak a gyorsabb szakaszokat szoktam mérni hanem a teljeset egyben főleg, ha könnyű futásról van szó.

    Ez volt fura: "Gyenge még a kondi akiknél melegben jelentősen visszaesik a teljesítmény."

    Én abban a hitben voltam hogy ez a normális, mert nekem visszaesik, egy minimum 15 mp pacet de akár többet is, még mindig nem szoktam rendesen hozzá a meleghez ez azt jelenti akkor gyenge a kondim és nincs alapom. Oké de ha ezt így abszolútnak vesszük akkor kb tomcica akinek van kondija mi mind nudlik vagyunk. Nem kell félreérteni nem fényezem magam amit én futok az semmi a valódi teljesítményhez képest, de azért abban a hitben voltam nekem hobbi szinten nagyjából elég jó alapom van mostanra. Azért egy átlagos, népes utcai futóversenyen aki a felső 5-10%-ba esik nem tudom, mennyire mondható el, hogy szar a kondija. Persze lehet, de akkor kinek jó a kondija, felső 3%? 2, 1, vagy kevesebb? (ilyen átlag Bsi rendezvényre gondolok nem rangos de nem 100 emberes kisvárosi rendezvényre, és hobbi szintre amit itt képviselünk). Az ember nem tud gyalogolni vagy biciklizni amíg a felső 1%-ba felküzdi magát.
    Az amúgy nem különös, hogy pacet nézek, hasznos metrika az a pulzus mérem, és viszonyítok néha, de nem pulzuszóna alapján edzek, sosem tettem, pace alapon csinálom. Amilyen hobbiversenyekre elmegyek ott nem pulzust szoktak mérni.
    Nekem a könnyű futásom amúgy inkább 70-80% ami elvileg z2 strava és garmin szerint, igaz fogalmam nincs milyen rendszert használnak. A 60-70 nem inkább ilyen regeneráló pace?

    p.s. A biciklizés, gyaloglás egyébként mindenkinek hasznos és egészséges, kezdőnek vagy kevésbé kezdőnek egyaránt ahhoz nem fér kétség. Plusz kellemes is. Mármint ha nem Budapest közepén élsz...

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

Új hozzászólás Aktív témák