Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bencze

    senior tag

    válasz tomcica #32276 üzenetére

    Gratulálok az eredményhez! Az idén úgy látszik a 6 fős csapat volt a jó választás :)

    Mivel mi 11:15-kor indultunk gondolom eleve nem volt sok esélyem bárkit látni, Tomcicáék lehagytak valamikor sötétben. Sajnos senki ismerőst nem láttam pedig próbáltam figyelni.

    (#32296) Alg
    Érdekes lehetett amint lehagy a gyorsvonat :)

    Az én 8-as csapatom nagyon kocafutó csapat akik annyira rendszeresen nem is futnak, többen most kezdtek el megint futni 1-2 hónapja kicsit szóval nem törtünk semmiféle babérokra de a tavaly jó hangulatban telt el, megint ez volt a cél. Én terveztem jó optimális szakaszokat, több km-t vállalni de majd harcolni kellett velük elég optimistán mindenki igyekezett szakaszokat bevállalni.

    Amint a tavaly, béreltünk egy kisbuszt azzal mentünk mind. Biztosan van sokkal emberibb és optimálisabb módja pl 2-3 autóval menni, meg esetleg kétfele osztani a távot vagy bármi, hogy pihenni is lehessen rendesen, de nekünk a leginkább csapatépítés jellege volt a dolognak, azon volt a hangsúly, hogy együtt legyünk.

    Az eredeti tervem az volt, hogy korán kezdem, hogy több szakaszt futhassak mint más de elkapkodták és nekem a #11 Vászoly-Pécsely lett volna az első. Azért egyik leányzó a szakasza második részét mégis nekem engedte mert meleg volt meg minden, így a Balatonfüred 1-2 (#8) szakasszal kezdtem. Az órát kicsit késve indítottam el, és a nagy lelkesedésben el is rohantam az elejét. Az egy nehéz szakasz volt :) az a 4km 4:07-re sikerült.
    Utána Vászolyon kezdtem, ott elővettem a Strydben soha nem használt funkciót és teljesítményre mentem, a 300W környékét próbáltam tartani le is fel is, ez meglepően jól sikerült és halál nélkül fejeztem be 4:38 avg pace-el amivel teljesen elégedett voltam, menet közben nem is néztem mennyi lesz. Persze 4.3km de az a cca 100m emelkedő miatt óvatos voltam.
    Utána jött az első "rendes" szakaszom, a Badacsony körül, Varga pincészettől Badacsonytördemicig, ez egy kerek 10km. A pincészethez megérkezve a társaság kezdett kicsit szétesni, a kezdeti lelkes váltások helyett mindenki ment a rétes meg mindenféle kajás bódék fele, én néztem az órát és álltam oda a váltóhoz - persze én kellett váltsak. Általában megnéztük az órát váltáskor, megvolt kb milyen pacet tervez menni az illető meg kb ismertük mit tud, beszoroztuk levontunk pár percet szóval tudtuk, hogy mikor kell kiállni, hogy tuti ne vétsük el a váltást. Ez volt az első lámpás szakasz, lement a nap. Az a hely kicsit szar az elején, forgalmas út mellett járdán csetleni-botlani. Aztán elmegy mellékutcákra. Volt kis hullámvasút de nem volt vészes. Itt már utolértem csomó egyénit, a lehagyottak fele ilyen volt. Ez gondolom a vége lehetett, kicsit robotmozgású egyének, hát sajnáltam de ugye magának csinálja, az ember mond egy hajrá, jól nézel ki mittudomén aztán megint magadra figyelsz. Volt olyan, hogy kb 1km se felfestés se tábla se versenyző csak kihalt falusi utca, már aggódtam jó helyen vagyok-e de nem volt gond. Ez ha jól értelmezem a keresőben, 4:16 és 4:29-re sikerült (2 leolvasás). A 4:16-ot nem értem lehet rövidítettem 1-2 háztömbnyit :) 4:30 alá lőttem mindig.
    Kicsit mozgattuk az eredeti szakaszbeosztást mert láttam, hogy Balatonfenyves kikötőnél van zuhanyzási lehetőség. Sajnos előtte rövid szakasz volt, de utána bevállaltam a 31-32-33-at (Balatonfenyves-Alsóbélatelep-Fonyód-Fonyódliget), 10.9 km. Aggódtam, hogy ha nincs valaki kicsit határozottabb akkor a 3 lány elzuhanyozgat jó ideig. Itt már a csapat eléggé megfáradt volt, én siettem váltani megint ugyanazt a leányzót, elfelejtettem lámpát vinni és telefon sem volt nálam. Szerencsére volt többnyire világítás, ahol nem láttam jól, ott magas térdemelésben mentem. Itt elhagyott vagy 2 gyors lábú ember, egyik sem volt szőke. :) A társaim sikerült épp elérjék a váltót, bevallásuk szerint törvényes sebességlimitet túllépve, a váltótársat kirakták megérkezve amíg parkolót kerestek és rohant felém amint csippantottam. :) Ez is sikerült a tervezett pacen belül, 4:34-4:28-4:29. Az indulás előtt olyan 15 perccel bevettem egy koffeintablettát, biztosan az is segített.
    Az utolsó szakaszom a #43-44, Balatonszéplak-(Siófok 1)-Siófok2 volt, 7.9km. Itt mondtam, hogy álljanak meg zsíroskenyérért Siófok 1-nél de ne késsenek ha lehet. Itt fáradt voltam, nehezen ment, a gatyát rosszul választottam meg kidörzsölődött a combom is, féltávnál már elég kellemetlen volt, de azért a 7.9 az csak 7.9 mentem ahogy bírtam, hogy ne fussak ki a céltempóból. A papír szerint ez 4:31-4:27 lett. Itt csippantás után türelmesen álldogáltam még 1-2 percet amíg megjött a váltás. Benne volt a pakliban, az előző szinte késős kör után lerendeztem magamban, hogy az a lényeg én mennyit futok, chip érvényesítés, óra megállít, aztán ha késnek akkor az a következő idejéből megy és nincs tét szóval nem leszek ideges. Én szeretem nézni a számokat de ez az Ub inkább a társaságról szól.
    Utána már sok kedvem nem volt, átöltöztem civilbe, azért a 72? 3? éves befutó kollégával elmentünk még ketten a díszbefutó utolsó szakaszra. A tavaly is neki hagytuk ezt hivatalosan de elkísértük.
    A csapatban van egy profi táncos társ aki elég jól fut, meg egy teljesítménytúrázó aki ha nem is gyors de szerintem bármennyit lefut ha kell :) szóval nagy baj nem volt, mindig igyekeztünk felkészülni, hogy ha valaki nem érzi jól magát vagy ilyesmi lecseréljük, 1-2 kisebb szakasz áttervezés volt, semmi különös. Amúgy reggel értünk be, 21:15 körüli idővel.
    Ettünk egy nagy babgulyást meg ki mit, utána félrevonultunk a strandos szakaszra, nem volt megnyílva de bemásztunk 2-3-an a vízbe, isteni volt! utána kis pihenés a parton, dél fele indultunk haza, így a sofőrök is kibírták. Amúgy 3 ember vezetett váltva ahogy épp adta, mint a tavaly, ez így jó beosztás mert sem a futó sem az épp érkező nem kellett vezessen.

    Bocsi a kisregényért, de az esemény is hosszú volt. Jó a hangulata elég egyedi ez az Ub a számomra. Ezzel a csapattal a tavaly kerültem össze de jó arcok, hiszti sértődés bármi ilyesmi egyáltalán nem volt, az emberek figyeltek egymásra, ilyen igazi 'maratoni' eseménynél ez talán a legfontosabb. Jó volt, elsősorban mint "csapatépítés", de sportnak sem volt utolsó élmény.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

Új hozzászólás Aktív témák