Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz tomcica #14584 üzenetére

    Elvileg arról van szó, hogy ez a rész (talán a plantar fascia elülső része?)

    letárolja az energiát (kinyúlik) érkezéskor, aztán kiengedi (összehúzódik), amikor a láb elhagyja a talajt. A sarokra érkezéskör a cipő légbetétje csinálja ugyanezt legalább részben. Én úgy tapasztalatom, hogy a gázlóizom is komolyan dolgozik ennél a talpas technikánál, legalábbis durván beállt mára, szemben a sarkas technikával, aminél nem szoktam érezni 20km után sem a vádlim. Úgyhogy valszeg azért van, hogy sarkas futásnál kialakulnak az Achilles fájásos problémák, mert munka híján elgyengül a gázlóizom, és a sarokra érkezésnél annyi mechanikai stressz keletkezik, amitől már nem tudja megvédeni az ínat. Persze ez csak az én elméletem.

    Valszeg a lábujjak alján a párnáknak is hasonló funkciójuk van, csak talán kisebb mértékben, mint ennek a nagy talppárnának. Persze nem tudom, hogy anatómiában mi a hivatalos neve, én csak párnának hívom. Elképzelhető, hogy az orvosok egész máshogy nevezik. Hallottam már itt a bőnyét is, arról sincs lövésem, hogy micsoda, mindenesetre viccesen hangzik. :DDD

    @ígyvanferi Erre azért nem vennék mérget. Amikor pár év kihagyás után újra kezdtem edzeni, akkor 3 hónapig folyamatosan be volt állva a vádlim...

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák